Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnak majd velem a...

Mit csinálnak majd velem a diabetológián? 27 hetes kismama

Figyelt kérdés
Kereken 26 hetesen mentem terhességi cukorterhelésre. Az éhgyomori vércukrom 5,1 lett, a 120 perces 4,5. Mindkettő határértéken belül van, de mivel a 120 perces alacsonyabb lett az éhgyomoritól, a nőgyógyászom elküldött diabetológiára. Azt tudni kell, hogy miután megittam a cukros löttyöt, haza lehetett jönnöm, így 1,5 km-t hazasétáltam az én normál, de nem totyogós sebességemben, és útközben egy boltba is betértem, hogy vegyek reggelit az itthoniaknak. Ez befolyásolhatta az eredményt? Itthon pihentettem, visszafelé buszoztam, bár buszról leszállva kissé sebesebben mentem, hogy időben odaérjek a vérvételre. Kicsit le is izzadtam, kipirultam, mire felértem az emeletre.

2016. dec. 21. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

cukorterhelés ideje alatt NEM SZABAD mozogni! le kell ülni a lar előtt és végigvárni a 120 percet. annyit ér a vizsgálatod így, mintha meg sem csinálták volna.

mond ezt el a diabetológián, max megismétlik a dolgot.

2016. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg megismétlik a terhelést, amit elrontottál a mászkálással. A mozgás csökkenti a vércukorszintet, a terhelés után ott kellett volna ülnöd a fenekeden a váróban, mert így semmi értelme nem volt a vizsgálatnak. Sajnos a cukorterhelés ilyen időigényes mutatvány...
2016. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Valóban ott kellett volna ülni.


Egyébként diabetológián nekem mindig csak súlyt és vérnyomást mértek

2016. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát mond el a diabon, amit most leírtál! Megismétlik a terhelést, de most ülj nyugottan. Amugy felveszik az adatokat suly ilyesmi, és talán 160 g ch ( szénhidràt) diétát irnak elő.
2016. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem IR gyanúsnak kezelnek majd.
2016. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!