Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, akinek a terhelése...

Van valaki, akinek a terheléses cukorvizsgálatkor nem kellett ilyen speciális, cukros löttyöt innia?

Figyelt kérdés
A héten megyek vérvételre és erre a terheléses cukorvizsgálatra, és azt mondta a doki, hogy az első vérvétel után egyek valami jó cukrosat, igyak rá valami cukros üdítőt, és akkor 1 óra múlva megnézi. De ilyenről én még nem hallottam, mindenhol azt írják, hogy inni kell ezt a speciális löttyöt. Most akkor ez a vizsgálat "az a" vizsgálat? 24 hetes kismama
2010. máj. 3. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fura, amit írsz, mert terhelésesnél leveszik az éhgyomri cukrot (12 órával előtte már ne egyél, és csak vizet vagy ásványvizet ihatsz), azután kikeverik ezt a löttyöt, és 2 óra múlva újra vesznek vért. A 2 óra alatt sem szabad enni, sőt akkor már egy kortyot sem szabad inni.

Van, ahol egy zsemlét vagy tejet adnak, ilyet már hallottam, de olyat még nem, hogy magadnak kell cukros valamit inni, mert itt is megvan a koncentráció, hogy milyen mennyiségű cukrot kevernek abba a löttybe.

2010. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lötty egészen pontosan 75g glükóz, feloldva 2dl vízben. Nem vészes, meg lehet inni.
2010. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szió!


Hát furi tényleg...pedig a betöltött 24-dik héten kell ezt csinálni, úgyhogy biztos az lesz, de a doki nézi meg???? Ez nekem is magas...

Ahogy az első hszóló is írta, 2dl vízben 75g gyógyszertárban vásárolt glükóz, először vérvétel, utána a cukros lötty, majd 2 óra múlva megint egy vérvétel.


Nem csak úgy igyál vmit, oszt majd meglessük mi lesz...:-D Jó pofa!


Majd írd meg mi volt, mert kivi vagyok!

szia

2010. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is lötyit ittam, de pl ismerősömnek csak ennie kellett. ezt ezek szerint orvosa válogatja?!
2010. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem 1 zsemlét kellett ennem és 2 dl tejet kellett meginnom.
2010. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 28 hetesen csinálják, és nem vesznek le éhgyomrit, meg kell enni egy zsemlét és 2 dl tejet vagy teát, és egy óra múlva leveszik a vért. Ennyi.
2010. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mégiscsak létezik, hogy nem kell löttyöt inni, és ugyanolyan eredménye lesz a vizsgálatnak, mint a löttyös esetben??
2010. máj. 3. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ma voltam vérvételen és nekem is adtak olyan löttyöt. 2 órát várnom kellett de a 2 óra alatt én ihattam vizet de semmi mást.
2010. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!