Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a cukorterheléses...

Mi az a cukorterheléses vizsgálat? Mikor végzik el? Mit kell csinálni alatta, meddig tart? Ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
2016. dec. 31. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

24-28 hetesen van, 2-3 vérvételből áll. Mérnek egy éhgyomri vércukorszintet ezután meg kell inni egy cukros löttyöt és 2 óra múlva újra vért vesznek, valahol van rgy harmadik is az a 2 között, szóval óránként.

Szóval nincs előtte reggeli, se kávé, a 2 óra alatt ülni kell, mert a mozgás is befolyásolja a terhelt értéket.

Ki lehet bírni. A cukros lötty pocsék, a 2 órás ülés még rosszabb. Éhségérzetem annyi cukor után nekem nem volt.

2016. dec. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és mi lesz ha kihányom? :(
2016. dec. 31. 19:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességnél nem tudtam h lehet beletenni citromlevet. Ekkor nehezen viseltem.masodjara szoltak vigyek magammal es akkor kb egy decit beleontottem jobban birtam.
2016. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2: ismétlés. Ha akkor is megesik, akkor viszont nem tudom mi van. De ez egy fontos vizsgálat, az biztos. Citromlevet tényleg lehet tenni bele, úgy biztosan elviselhetőbb, most én is fogok vinni magammal.
2016. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem hallottam még arról hogy lehet bele citromlevet rakni köszi a tippet :)
2016. dec. 31. 19:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet bele citromlevet tenni. Én mondjuk túl keveset raktam bele, sietni is kellett. Simán meg lehetett inni, szerintem semmi szörnyű nem volt benne.
2016. dec. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akinek szerencséje van, és "jó" helyre megy, az a cukros lötty helyett ehet egy zsemlét valamennyi tejjel.(Bár én azt hallottam, hogy ez nem annyira megbízható.)

Szerintem ha 2-szer kihányod, akkor engedik, hogy inkább egyél.

Amúgy én is félek, hogy kihányom, a teát is cukor nélkül iszom, és nem igazán bírom az édes löttyöket. Amúgy sem, nemhogy terhesen.

2016. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 babyboom567 ***** válasza:
Én is attól féltem ,hogy kihányom,főleg mikor megláttam mennyi cukrot kell elkeverni benne.Aztán kiderült,hogy a cukros lötty megivása volt a legkönnyebb,ugyanis alig tudták levenni a vért,a cukorivás előtt és után is.
2016. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Citrom levet tehettem hozzá úgy iható volt! Nekem nem szabadott elmennem ülnöm kellett! Én is atól fèltem kihányom mert akkor ismételni kell. De hál istennek bentmaradt! De én 1 órára râ elájultam! De ez egyedi, nehezen birom az ilyeneket! Ja és hüvely viszketést is kaptam a rengeteg cukortol candida gombám elö jött.
2016. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem engedik a citromlevet. Amúgy nincs rossz íze, csak nagyon töményen édes. Én kihánytam mondjuk, rosszul lettem tőle. Nem ismételtették meg, hanem főétkezések előtt és után kellett mérnem ujjbegyből egy napig. Tökéletes eredményem volt. Aztán kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, szóval így nemhiszem hogy pontos a mérés.
2017. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!