Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti étkezésnél...

Terhesség alatti étkezésnél ti mire figyeltetek?

Figyelt kérdés

Még az elején járok 10.hétben, de úgy gondolom, hogy már most el kell kezdeni még jobban odafigyelnem az étkezésekre. Igyekszem többször keveset enni (nem is megy máshogy) főleg most sok gyümölcsöt, zöldségeket, magvakat... de persze nem diétázok, ha megkívánok valamit azt elfogyasztom, csak mértékkel. Semmit nem vonok meg magamtól félreértés ne essék :). Ez vajon fog menni végig?

Kicsit félek ettől :) , mert a környezetemben 3 közeli kismama 20-38 kg-t szedtek fel, amiért ki is kaptak.. de még sem változtatnak mai napig szülés után sem ezen.. sőt.....:O ..én most 160 cm és 57 kg. vagyok. Mennyi az ideális súly amit felszedhet egy kismama?


2017. jan. 1. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én annyit változtattam csak hogy több gyümölcsöt és zöldséget eszem. Mennyiségben amúgy mindenből ugyanannyit, tehát ami jól esik én mindent.

Az nem baj ha sok kiló jön fel terhesség végére mert úgyis lemegy az. Akkor baj csak ha látszik rajtad hogy felesleg, de terhességnél ez másként van meg a végén az ember itt-ott vizesedik is és arról meg nem tehet, de szülés után minden a régi lesz majd úgyis.

Most a mérleg nekem plusz 20 kilót mutat mint amennyi eredetileg voltam terhesség előtt, de nem látszik rajtam, szépen megszülöm a babát és hamar újra minden a régi lesz, tudom.

2017. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Normál testalkattal 10-12 kilót "illik" hízni terhesség alatt.

A gyümölcs, zöldség jó, de kell mellé sok fehérje és tejtermék (ez utóbbi a kalcium miatt).

Egyébként sokszor attól is függ az étkezés, egyáltalán mi az, amit meg bírsz enni. Én nagyon szeretem a zöldséget, gyümölcsöt, de mióta terhes vagyok, alig bírok letuszkolni egy keveset, és ha sikerül, akkor is rosszul vagyok tőle. Tudom, hogy nem jó, de nem találtam rá megoldást. Bízom benne, hogy később változik a helyzet.

2017. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez sok mindentől függ, mert ahogy írtad nem változtattál az adagon. Hát akkor nem a mérleg lesz itt a mérvadó továbbra sem :P. Jó ezt hallani azért :D!

Köszönöm szépen a válaszod!!

2017. jan. 1. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:
En is 10.hetben jarok. Nem valtoztattam. Napi zoldseg, gyumolcs adag megvan. Egyebkent is probaltam eddig is tudatosan taplalkozni.
2017. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!