Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukak ki hogy...

Kismamák, anyukak ki hogy valalta be igy a masodik gyereket?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok 30 hetes elso baba. A 22 hettol folyamatosan van valami bajom. Egyik naprol a masik ra ugy elkezdett fajni a jobb medencem, csipomnel hogy 2 hetig nem tudtam jarni utana a masik oldalt majd a keresztcsontom 2 hetig most eppen a jobb oldalon aludtam ès a jobb kezfejem zsibbadt el annyira meg labfejem hogy egy hetig igy szurkalt. Neha ilyen halalfelelmet èreztem pl nem fogok tudni jarni. Sokszor sirtam ès meg meg sem szultem. Neha eszembe jut hogy ha ezen tul leszek hogy vagjak bele meg egy terhessegbe pedig minden vagyam hogy legyen ket kisbabam mindig is ketott akartam. Most biztos ilyen gyengenek tartotok sokan. Volt aki ilyen lelki nehezseget elt at amikor bevalalta a,masodik babat?
2017. jan. 2. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Előszor koncentrálj erre a tergességre, a rossz emlékek pedig idővel megszépülnek (akkor én se hittem el, pedig tényleg így van). Az sem biztos, hogy a 2. terhességed is ilyen nehéz lesz. A sok sírásban pedig a hormonok is nagy szerepet játszanak.
2017. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az elsővel csak hosszú szülés volt. De a terhesség szuper volt,azt leszámitva hogy szúrnom kellett magamat véralvadásgátloval.

A második terhességemet is szerettem,bár pokoli volt. Végig rosszul voltam. A szülés gyors volt. Tervezzük a harmadikat is.

Én most úgy voltam a kettesnél,csak túlélni kell azt a pár hónapot.

Tehát ennyi a tanács szerintem mindenkitől,túlélés. Aztán minden rossz elmúlik,ha kinn lesz :)

2017. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott, hogy én ennyire soha nem sajnáltam magamat, mint te! Mindegy egyes terhességgel járó "kínt" élveztem/élvezek, mert a legcsodálatosabb dolog, ami történhet velem, az az anyaság és a várandósság. Nem tudom elviselni, sem azt, amikor egy terhes nő szenvedésnek fogja fel azt, ami történik vele! pedig sajnos sok ilyet ismerek, de az önsajnálatukhoz soha nem tudtam olyannarcot vágni, amilyet vártak... téged sem tudlak sajnálni, ellenben azokat igen, akik sokadik vetélésen mennek keresztül, vagy soha nem lehetnek terhesek és végül gyerek nélkül kell tovább élniük, mert mondjuk az örökbefogadást nem szeretnék meglépni. Na, az ilyen nőket sajnálom és ezt igazságtalannak érzem az élettől, de azt, hogy neked ilyen-olyan bajaid vannak, miközben a legcsodálatosabb dolog történik veled, azt nem tudom sajnálni.
2017. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ennyire érzéketlenebb hozzászólást nem nagyon írhattál volna. Semmi együttérzés nincs benned.


Ezek szerint neked nem volt olyan fájdalmad a terhesség során, amikor már a falat kapartad. Ja bocs, te olyan erős, kemény vagy, hogy fogösszeszorítva is inkább kibírod, minthogy kiderüljön rólad, hogy emberből vagy. Azt hiszed, hogy azok nem mondanák, hogy fáj a derekuk és nem tudnak aludni, és szurkál a lábuk stb., akik már évek óta vágynak a gyerekre és a többedik vetélés után sikerült végre? De, igen, ők is észrevennék a testük változását, ami náluk is fájdalommal, szurkálással, elhízással...stb-vel jár.


Az, hogy két hétig a csípője úgy fájt a kérdezőnek, hogy nem tudott járni, az szerintem egyáltalán nem hiszti, hiszen vannak olyanok, akik a terhesség alatt ilyen fájdalmakat is tapasztalnak, nemcsak rózsaszín felhőn álmodoznak.

És biztosra veszem, hogy kérdező örül a babának, hogy egy csodának tartja, de ettől még nem szűnnek meg és nem lesznek elviselhetőbbek a fájdalmai.

2017. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, te egy csodálatos példánya vagy a női nemnek, gratulálok.. Kérdező, nagyon kevés olyan terhesség van, ami teljesen problémamentes, vigasztaljon, hogy nem vagy ezzel egyedül. A növekvő súly nyomhat egy ideget, ami miatt fáj a csípőd, azért az orvossal nem árt beszélni a tüneteidről. Vannak ártalmatlan változások, de olyanok is, amikre oda kell figyelni, ilyen például a magas vérnyomás vagy a vészes hányás. Mire odajutsz, hogy második gyermeket akarsz, a vágy erősebb lesz, mint a kellemetlenségek emléke. Ezzel bőven ráérsz még foglalkozni, ne rohanj előre!
2017. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!