Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második gyereket váró anyukák...

Második gyereket váró anyukák - Ti hogy csináltátok/csináljátok?

Figyelt kérdés
Nekem a napoban derült ki, hogy kistesó lesz. Az előző terhességem problémamentes volt, de nyilván azért vigyáztam magamra. Akkor megtehettem, mert mással nem kellett foglalkozzak. Most viszont a kisfiam körül forog a világ (16 hónapos) és a férjem aggódik, hogy szabad-e emelgetnem (muszály), illetve mi az, amiben vissza kell fogjam magam vele kapcsolatban. Nektek mennyiben volt más a második terhesség ilyen tekintetben?
2010. márc. 7. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is gratulálok! Nekem 19 hós a fiam és most vagyok 24 hetes kismama. Mi pont így terveztük, hogy kicsi legyen a korkülönbség. Nekem is problémamentes volt az első terhességem, se hányinger se semmi szerencsére. Mikor még csak terveztük, hogy akkor most jöhet, bennem is ilyen kérdések voltak, hogy hogy fogom emelni a fiam, nem lesz-e valami baj belőle. De most is ugyanúgy emelem, lehet nem annyiszor, de emelgetem. Most is problémamentes, semmi bajom sincs megint. Ez is könnyítí a dolgom, és hogy a fiam megért mindent, hogy mit szabad és mit nem. Úgyhogy minden rendben Velünk.

Te hány hetes vagy?

Minden jót Nektek és ne aggódj, minden rendben lesz.

2010. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nálunk egy kicsit más a helyzet mert az első fiam április elején tölti a 8-at,a második fiam meg április végén remélhetőleg megszületik.Vagyis elég nagy köztük a korkülönbség és igazából szerintem így sem könnyebb mert most első osztályos és bár ő hamar megszokta a sulit,nekem ez a terhességem elég problémás.Azt el kell mondanom hogy a fiam egy "hiperaktív" gyerek a mozgás és a beszéd terén is,és ha itthon van nemkönnyű vele,mondhatnám nagyon fárasztó,legalább is ebben a pár hónapban.De nemsokára talán vége ennek a fáradt időszaknak és jobb lesz.A sógornőm viszont nem vette észre hogy a második babával várandós (csak amikor megmozdult a pocakjában) amikor az első még csak tizen pár hónapos volt és szerencsére nem lett semmi baj a másodiknál sem.Boldog babavárást kívánok neked.
2010. márc. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok.

"29hetes vagyok a fiam 16hónapos.Nem egyszerű!!!Főleg mert nagyon bújós,anyás fiú.és már 11kiló fölött van.Az első hetekben,hónapokban nem is volt gond,de ahogy egyre nőtt a hasam,és már elég hamar(mert maradt rajtam felesleg).Egyre nehezebb volt.És a kezdetektől szinte fájt a derekam,a farcsontom...tehát néha tényleg teherként élem meg....

Próbáltam nagyon korán leszoktatni a kézben levésről.Én próbálok félig fekvő pózban pihenni a kanapén,ő pedig előttem játszik,pakol a földön,vagy épp mellettem.A babkocsit üresben viszem le a 2-3lépcsőn,majd lesétálunk a fiammal,vissza ugyanúgy.Már fürdés után is sámlira emelem ki,köntös zokni,és úgy sétálunk a szobába(öltözni,pelusozni...),majd sétálunk az etetőszékig.Tehát próbálom minimalizálni az emelést.és ha muszáj is akkor okosan emelem meg.Vagy ha sír,akkor leguggolok és úgy ölelem magamhoz.A 24.héttől 3100 a méhszáj(csüt megyek dokihoz,remélem nem nyílt tovább).Azóta meg tényleg vigyázok magamra!A fitten tartás érdekében naponta 2x20-30perces babkocsizás van.

Maga a terhesség is nehezebb,már 2x volt barnázásom,ami a naggyal nem volt,görcsöl a combom,pedig ezt sem tapasztaltam elsővel.

De én akartam ilyen kis korkülönbséget :-) Amúgy meg majd szét rúgja az oldalam sokszor,és nagyon szereti a kis öcsi,ha a bátyó odahajol és simogatja a "lakását"

Kitartás,és próbáld élvezni a babavárást! :-)

2010. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne felj, nem lesz olyan nehez es veszelyes, mint elsore gondolod.

Mi kis korkulonbseggel akartunk gyereket, akkor estem teherbe, amikor a nagyobbik baba hat honapos volt. Meretre is nagy baba (most 15 honaposan 14 kg felett van picivel, mindig is nehezebb volt, mint a kortarsai) es a koranal fogva o ugye meg teljes ellatast igenyel, sokat kell vinni, emelni.

Raadasul a terhesseg 28. heteig emeleten laktunk, naponta 2-3 alkalommal vittem le a babakocsit, mert lift nem volt, azutan gyereket, visszafele ugyanezt, plusz a vasarolt cuccokat. Volt ejszakazas is, sot, meg dolgoznom is vissza kellett mennem ket honapra (felidos voltam akkor) es nekem fizikai allomunkam van, ott alltam egesz nap, melo utan pedig kezdodott a muszak otthon a babammal.

Voltak napok, amikor nem sok eselyt adtam a terhessegnek, nem hittem volna, hogy ilyen fizikai megterheles mellett ki tudom hordani a gyereket, ugyanis az elso babaval kimeltem magam es megis volt egy reszleges lepenylevalas.


Gratiszkent 30 hetes terhesen meg koltozkodesbe is kezdtunk kulfoldrol Magyarorszagra, illetve egy csaladi hazat rendeztunk be, amikr 37-38 hetes voltam.

Valoszinuleg a kikepzesnek koszonhetoen nagyon jol viseltem az egesz terhesseget, nagyon fitt voltam, soha sem volt semmi bajom, nem voltam faradekony, nem jartam totyisan, nem is hiztam sokat. gyakran el is felejtkeztem az allapotomrol.

A 2. babam vegul a 40. heten szuletett mindenfele komplikacio nelkul. Nem tudom, hogy az aktivitasomnak koszonheto-e, de szules elott ket nappal 3 ujjnyira nyilt ki a mehszajam fajasok nelkul, szoval osszesen ket orat vajudtam...

2010. márc. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom most 16 hónapos és mi is várjuk a második babót (20 hetes). Én nem élem meg teherként, mert igaz nem is fáj semmim. Inkább csak kihívás hogy mindenre maradjon energiám :) Nekem egyedül a rácsoságyból kiemelni a rossz, ha ő fekszik agy sír (és nem segít). Amúgy simán megtanulja, hogy kapaszkodjon a vállamba. De például sétálni már gyalog megyünk, nem cipelek babakocsit, próbálom karból és nem csípőből emelni. Nekem ezek sokat segítenek és persze a férjem ha itthon van :)
2010. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

16 hós a lányom és 13 hetet töltöttem tegnap az ikrekkel (így eleve veszélyeztetett terhes).A lányommal problámamentes voltam, 34 hétig dolgoztam, most már az elején nagyon rosszúl voltam, pár napja jobb, és tudok enni normálisan, vagy normálisabban inkább. Emelgetem én is, és bár még nincs 9 kg, azért elég nehéz. Már most nagy a hasam a lányomhoz képest, a kicsik is nagyobbak mint a lányom volt ennyi idősen. Fogzunk ezerrel, szörnyű éjszakánk volt pont most, alig aludtunk. Próbálok minél kevesebbet emelni, jó hogy már sokmindent megért és ha kézenfogom jön. Apa is egyre többet segít, sokszor fürdet pl. De állítólag ha egészséges egy terhesség, akkor egy-egy emeléstől nem lehet semmi gond. Remélem!

Boldog babavárást neked!

2010. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most múlt egy éves a kisfiam és jelenleg 15 hetes terhes vagyok. Én is sokat emelgetem a kicsit, de ha úgy érzem, hogy ez most sok, akkor piehene pár percet és folyt.köv. A fürdetésnél kérem a férjem segítségét, mert kivenni a kádból már kissé nehéz- fáj a hátam nagyon- de alapjában véve mindent meg tudok csinálni. Babakocsit viszem hozom a lépcsőn, sétálunk egy két órákat, talán estére fáradtabb vagyok mint az első terhességnél, van hogy este nyolckor már szundítok. Én is izgulok egy kicsit, hogy milyen is lesz ha mind a kettővel egyszerre kell majd foglalkozni, ha egyszerre lesznek éhesek, de mindíg arra gondolok, hogy annyi nőnek sikerült már, akkor miért ne menne nekem is, nem igaz? :))) Kellemes babavárást kívánok mindenkinek.
2010. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az elfelejtettem megírni, hogy szerintem fejben dől el az, hogy meg tudsz-e csinálni dolgokat. Ha nem izgulod túl a kisebb-nagyobb problémákat nem lesz gond a terhességed alatt.:)
2010. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!