Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11hetes vagyok, hiába volt...

11hetes vagyok, hiába volt tervezett baba valahogy még mindig nem tudok hozzá kötődni, nagy baj? Változik ez majd?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van aki szülés után hónapokig csak ellátja a babát aztán jönnek csak az érzések...

Nekem pl sosem volt rózsaszín köd, pedig a 2. baba tervezett volt.

Az első reggel született, este vettem fel először magamtól

És félreértés ne essék, szeretem őket

2017. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én félidőig állandóan hánytam. Mindenféle érzés volt bennem de azok között semmi pozitív nem volt. Inkabb rohadt betegnek éreztem magam es egy percig sem boldog kismamának. Akkor kezdett ez megváltozni, mikor 19 hetesen megmondták, hogy kislány. Utana ahogy elmúltak a eosszulletek, fokozatosan jobb lett a kapcsolatom vele. Amikor babamozin voltunk, akkor fogtam fel igazan, hogy ott van egy gyönyörűség a pocakomban. Minden uh alatt bőgtem, de ahogy nem láttam elmúlt minden érzés. Születése utan sem éreztem nagyon azt, amit elvártam volna, nálam másnapra jött a szerelem, mikor reggel hozták :) mindenkinél máshogy alakul ez, de ne aggódj, minden ok lesz!
2017. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp működik, sőt minden terhesség is más.

Én a 6.héttől kötődtem a fiamhoz.

Mégis van, amit nem jól csinálok a nevelésében, de igyekszem.

Nálunk az egész család ilyen érzelmes, én ezt hoztam, más meg mást.


Lényeg a stabil szülői jelenlét

2017. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez volt az elején, mintha nem is lettem volna terhes, csak az az állandó, borzalmas rosszullét volt meg (folyamatos fejfájás, émelygés, stb), de semmi érzelmi kötődés. Aztán kb a 19. héttől éreztem mozogni és akkor kialakult.
2017. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi csajok,akkor megnyugodtam.
2017. jan. 4. 09:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, sőt mikor megszületett a pici akkor sem kötődtem hozzá. Pedig terveztük, de annyira nehéz volt az elején, hogy mostnár Ő az első, nem én, meg felborult az életem, tudom hogy önző voltam, de sajnos ez az igazság :( Kellett vagy 2 hónap mire belerázódtam. Most 1 éves, és minden napomat gyönyörűvé teszi az én szerelmem. Szerintem természetes ha valaki nem kötődik azonnal, mert tényleg nem könnyű, biztos sokan vagyunk/voltunk igy, de később megőrülünk értük :) Majd az idő elrendezi.
2017. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
18 hetes kismama vagyok, 6-7 hetesen tudtam meg hogy kisbabát várok, és már az első pillanatól nagyon szeretem. Már jó pár hete azt érzem, hogy mindennél jobban féltem őt, és úgy szeretem, amit elképzelni sem tudtam.
2017. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. a kilencedik hónapig ki voltam akadva teljesen. Aztán tökre kialakult a kötődés, szóval hajrá!



Amúgy meg ajánlom Vicki Lovine: Barátnőim a terhességről c. könyvét. Vicces és mindent elmond. Nekem sokat segített.

2017. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Igen! Most hogy vagy kérdező?
2017. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell nagyon figyelgetni az érzéseket.

Akartátok, teszitek a dolgotokat, ez a lényeg.

A többi majd kialakul.Hamarabb, vagy később, ez egyénenként változó.Nincs ezzel semmi baj.

2017. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!