Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ma van a 6. hét első...

Ha ma van a 6. hét első napja, akkor most 5 hetes terhesnek számítok (mivel az 5 hét teljesen eltelt már, de a 6. még csak ma kezdődött), vagy 6 hetesnek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye vagyok hozzá, de nekem még egyelőre nem teljesen tiszta, hogy hogyan számoljuk a terhesség korát :) Egy ismerősöm azt mondta, hogy még csak 5 hetesnek számítok, amit azért nem értek, mert ha nekem ma van a 28. szülinapom, tehát teljesen letelt a 27. évem, akkor nem 27 éves vagyok, hanem 28. Ez a terhességi korban máshogy számolandó?
2017. jan. 4. 12:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%

Tehat 6hetes es nulla napos vagy!

Mar betoltotted a hat hetet es most toltod a hetediket.

2017. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a kerdezo nem ezt irta! Ha jol ertem a 6.het elso napjan van ami 5+1-nek felel meg, tehat 5 hetes terhesseg es a 6.hetet tapossa.
2017. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
A terhessegi korbam ugy szamoljuk ahogy a sajat korunkat. ;) Ha az 5.het minden napjan letoltotted akkor lepsz a 6.hetbe es leszel 5 hetes. Pont mint a gyerek aki az elso evenek minden napjat letoltotte akkor utana 1 eves lesz es belep a 2.eletevenek letoltesebe, de 2 eves csak akkor lesz ha lesz is toltotte a 2.evenek minden napjat mar. ;) Pont igy van a terhessegi hetekben is.
2017. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

2# a kerdezo aztirja h az 5het teljesen eltelt..

Amugy nekem zavaros ahogy a kerdezo fogalmaz...

2017. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen en is ugy ertelmeztem h az 5 het mar teljesen eltelt ezert 5+1. Az 5+1 terhessegi korban mar 5 hetes a kismama es a 6.het elso napjan jar. Tehat betoltott 5 hetes es a 6.hetben van, de még nem betoltott 6 hetes.
2017. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4, nem tudom, hogy ezt hogyan tudnám érthetőbben megfogalmazni úgy, hogy teljesen én sem értem :D eltelt 5 kerek hét +1 nap. 5×7 nap + 1. Ez most már a hatodik hét első napja. Tehát véleményem szerint 6 hetes terhes vagyok, mert megkezdődött a hatodik hét.
2017. jan. 4. 13:53
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem zavaros.

Öt hetes terhes vagy.

A 6. hétben vagy.

Mindkettő jó.

2017. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Nekem sem zavaros. Mar leirtam annal erthetobben nem tudom leirni még a kisgyerek peldat is hoztam... a 7es is jol mondja. Sosem ertettem h mi ebben a bonyolult.
2017. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Amit mondasz kedves kerdezo olyan mintha azt mondanad az 1 eves es 2 napos gyerekedre h hiszen mar a 2.eveben jar ezert 2 eves... :)
2017. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az első héten, amikor (0), 1, 2, 3, stb napos volt, azt nulladik hét+x napnak számoltam. A 7.napon lett 1 hetes. Aztán eltelt újabb 7 nap, 2 hetes lett. Újabb 7 nap, 3 hetes. Újabb 7 nap, 4 hetes. Újabb 7 nap, 5 hetes. Most eltelt újabb 7 nap+1, tehát szerintem 6 hetes.

Kövezzetek meg, esküszöm, hogy többnyire nem vagyok ennyire hülye, de most legalább annyira marom a bőrt a képemről, mintha valami megoldhatatlan matek egyenlet lenne előttem :D

2017. jan. 4. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!