Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, és...

17 éves lány vagyok, és terhes. (6hetes) Pártfogom van, egy régebbi ügy miatt, és még egy pár hónapig az is lesz. Szüleim nem engedik hogy megtartsam?

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedik hogy megtartsam a babát, 2 éve együtt vagyok a barátommal.

Nagyon szeretjük egymást, és meg akarjuk tartani.

Ő 23 éves, és dolgozik.

(Nem lenne anyagi problémánk)

De ha meg akarnám tartani, a szüleim engedélye nélkül, megtarthanám?

És a pártfogom mit szolna hozzá? Intézetbe kerülnék?



2017. jan. 4. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Megtarthatod igen. Nem kötelezhet senki abortuszra.
2017. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Senki, de senki nem kényszeríthet arra, hogy elvetesd a gyereket. Ha börtönben ülnél, akkor is megszülhetnéd, sőt, utána gondozhatnád a picit.
2017. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Kemény hogy a héten már te vagy az 5. akinek terhességi, vagy egyéb szexuális gondja van és még a 20. életévét sem töltötte be. Néha úgy érzem 24 éves létemre hogy le vagyok maradva.


Figyelj azt tudom mondani hogy a szerelem szép dolog, de ilyen fiatalon nagy a rizikó hgoy eltelik felettetek 1-2 év és szétmentek. Te konkrétan kislány vagy még, a srác meg épp hogy átlépte a felnőtté válás küszöbét.


Ha annyira biztosak vagytok a dologban házasodjatok össze, ha meg nem biztos a kapcsolatotok akkor nem éri meg egy bizonytalan kapcsolatra gyereket vállalni. mit dolgozik a barátod? Önmagát el tudja tartani önerőből? Ha a szülőkre nem számítasz akkor nehéz korszak elé nézel egy gyerekkel, főleg úgy ha a barátod is még a szüleivel él és minimálbérért robotol egy gyárban.


Mit jelent az hogy nem lenne anyagi problémátok? Mennyi az annyi?

2017. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Azt pedig nem tettem hozzá hogy még érettségid sincs. És ha szülsz egy gyereket elég kicsi az esélye hogy megszerzed. Hogy jött össze a gyerek? Nem védekeztetek vagy mi fene? felelőtlenség az ilyen!
2017. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Miért ne tarthatnád meg ? Nem Kína ez, ahol abortuszra kötelezhetnek. Azt is elfelejtik a szüleid, hogy nem is oly rég 16-17 évesen szültek a nők. Nagyim is. Ha ő feltudta anyuékat munka és iskola mellett nevelni, akkor más is. Buliról le kell mondani, de normális nő amúgy sem jár inni. Ha a párod is szeretné a babát, akkor főleg nyert ügyed van. Egy érett 23 éves férfi lehet jó apa, férj. Nagyapám sem volt több. Nénikém férje sem. Ne hallgass azokra, akik szerint minden férfi szemét disznó. Biztos nem ok nélkül csalja őket mindenki. Várhattál volna 20 éves korig, de inkább most szülj, mint 30 felett. Első babának sokkal ideálisabb kor ez.
2017. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

A pártfogó azért van, hogy segítsen törvénytisztelő életet élni. 17 évesen nemi életet élni nem bűn, megtartani a babát meg pláne nem. Kizártnak tartom, hogy emiatt intézetbe kerüljél. Szerintem a pártfogó még segíthet is megpuhítani a szüleidet, hogy ne legyenek ilyen ellenségesek veled (és leendő unokájukkal). Esetleg segíthet olyan szervezeteket, alapítványokat keresni, amelyek ilyen helyzetben segíteni tudnának.

Egyébként a szüleid sem kötelezhetnek abortuszra, és arra sem, hogy add örökbe (vagy intézetbe) a gyerekedet. Állj ellen a szüleid nyomásának!

2017. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3-asnak írom.

Lakásokat épit, fest.

Egyedül él, nem a szüleivel, és eltartsa magát.

Tervezzük azt is hogy össze házasodunk.

2017. jan. 4. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Nézd, mint mondtam ha biztos a dolog akkor megéri belevágni. Viszont azzal számolj hogy a továbbtanulási esélyeid így jelentősen nehezedni fognak. Főleg úgy hogy még érettségid sincs. 11.es vagy?
2017. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
igen végzős vagyok.
2017. jan. 4. 21:42
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Abba gondolj bele, hogy mit fogsz csinálni, ha egy két éves gyerekkel menned kell a pasidtól, a szüleidhez nem mehetsz, jövedelmed pedig annyi, amit a gyerek után kapsz.

Sajnos a legtöbb ilyen romantikus szerelmi történet úgy ér véget, hogy anyaotthonba megy a bátor leány, és minimálbérből tengődve neveli a gyermekét.

Van példa arra is, hogy diplomát szerez, de ott erős szülői háttér van, és stabil anyagi helyzet. Amit a párod keres, az nem az, egy főre épp elég, háromra szánalmasan kevés lesz.

2017. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!