Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok. Terhes...

17 éves lány vagyok. Terhes vagyok ma tudtam meg, és a szüleim nem engedik hogy megtartsam. Ha meg akarom tartani, kell hozza szülői engedély?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 21:37
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

és még annyit mielőtt

valaki megszólna, hogy tudom hogy korai, de ez igy alakult.

Hiába védekeztünk a barátommal.

2016. dec. 30. 21:39
 2/45 anonim ***** válasza:
60%

Én is 17 vagyok, de a másik nem nemi szervét még nem is láttam.

Szüleid csak jót akarnak. Nem akarod te sem feladni az egész gyerekkorod, sőt az életed.

Ismerek 10 embert, aki 20 éves kora előtt gyereket vállalt. Abból 10 meg is bánta..

2016. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 klaumanó válasza:
21%

Szia.

Mindenkėpp kell a szüleid engedėlye, hiszen kiskorú vagy. De azėrt beszėld ât velük mėg egyszer. A barâtod hogy fogadta a hírt?

2016. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
54%
Védekeztetek? Gondolom azt mondta majd időben kiveszi. Jaja. Papa mama meg kell hogy tudja. Megtartod? Anyádéknak plusz teher gondolom semmi jövedelmed.
2016. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%

A szülö "engedélye" nem kell a megtartáshoz, ugyanis nem kötelezhetnek az abortuszra.


De ha nem támogatnak, akkor miböl akarsz megélni, honnan lesz normális végzettséged, és mit kezdesz a gyerekkel.

2016. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell az engedélyük, viszont nem kötelesek eltartani titeket. Miből tervezed felnevelni? Apuka? Azt nem árt tudni, hogy ha szülni is 17 évesen fogsz, akkor gyámot jelölnek ki a baba mellé,te pedig nem dönthetsz semmiben.
2016. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
47%

Eleg nagy hulyeseg volt mar bocsi,en 23vagyok,most vagyok utolso eves az orvosi egyetemen,es meg sem fordult meg a fejemben hogy gyereket vallaljak! Ez puszta felelotlenseg!

Szerintem minnel elobb intezd az abortuszt,ha nem akarsz majd egyedulallo anyakent szenvedni!

2016. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem kell hozzá a szüleid engedèlye. Csak majd akkorbse kelljenek a szüleid amikor pelenkát,ruhát, tápszert, gyógyszert kell venni a gyereknek, meg amikor a sokadik èjszakát virrasztottad át, de nem a bulizás miatt...
2016. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
74%
Senki nem kötelezhet abortuszra. Csak te döntöd el mi legyen.
2016. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
29%

- nem kell engedély.

- abortuszra gondolni, rá érsz. Tekintve, hogy amíg nincs szív hang, nem lehet megtenni.

- ha lesz már szívhang, kiderül, hogy megmarad-e a baba

- a szülőknek meddig kötelessége eltartani valakit jogi kategória. Sokkal erősebb a szülői gondviselés valódi határa. Ha félsz ettől, gondold végig, mi az amit a szülő akkor is megtett érted, amikor nem volt kötelessége ezt megtenni? Mikor hagyott magadra, amikor szükség volt rá?


Persze minden eshetőségre kell gondolni. Az örökbe fogadásra is. Ennek előnyei is vannak és hátrányai is, mint a többi lehetőségnek. Lelkileg nem terhel az abortusz. Tovább tudsz lépni a karrier elitésben Nem kell az apának elkötelezettséget vállalni, ha nincs beérve a feje lágya (amit bizonyított akkor, amikor nem védekezett és nem tervezett előre babát). Szüleidnek nem kell külön foglalkozni egy be-nem-tervezett babával. Ha van okod félni a szüleidtől, ez kiút lehet. Ha nincs támogatásod felnőttektől, a babának lehet jobb egy olyan helyen felnőni, ahol nem teher, hanem áldásként tekintenek rá. Ha nincs előtte megfelelő munkaviszonyod, nem biztos, hogy kapsz gyed gyes stb (bár ha szüleid kaphatnak).


Hátránya, hogy terhesség alatt kialakul a kötődés a babához, nem biztos, hogy meg akarsz válni tőle. A terhesség megterhelő fizikailag és idegileg is. Kapcsolatra rányomhatja a bélyegét.



....


Ne feltételezz a szüleidről rosszat, ha nincs különösebb okod. Kérd meg, hogy hallgassanak meg és ne szakítsanak félbe. Mond el, mi van veled, mond el, mit szeretnél, mitől félsz. Kérd meg, hogy foglalják össze, amit mondtál, hogy lássad, érthetően tudad elmondani. Majd hallgassad meg, amit mondanak. Türelemmel és odafigyeléssel. Így elkerülhető a balhé.

2016. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!