Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet repülni a terhesség...

Lehet repülni a terhesség korai szakaszában?

Figyelt kérdés
A helyzet eléggé speciális! A helyzet az, hogy a babaprojekt elindult nálunk, rajta vagyunk az ügyön ;). Ha minden jól megy, talán az első jelek (két csík) megjelenhetnek kb 2-3 múlva a teszten. A párom születésnapja február végén lesz és szeretném meglepni egy 2 napos úttal egy európai nagyvárosba repülőgéppel. Két lehetőség van: Ha addig teherbe esik, akkor bármilyen egészségügyi kockázatot jelenthet-e a repülés? A terhesség bármilyen korai szakaszában csak orvosi igazolással lehet repülni?

2017. jan. 5. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy csak a végén tilos a repülés, de szerintem mindenképp beszélj majd az orvosoddal :)
2017. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én hallottam, hogy az elején se ajánlott, de már nem emlékszem, miért.

Viszont nem tudhatod előre, hogy nem leszel-e problémás, mert ha esetleg egy picit is vérzel, biztos nem fogják ajánlani. A te döntésed lesz majd, tehát ágyhoz láncolni nem fog senki, de gondolom, azért kérdezed, mert nem akarsz kockáztatni.

Kérdés, hogy mikor sikerül a baba, mert előre ritkán szokott...

2017. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, de csak mintán rá bollintott a dokid is. (Mi igy voltunk 2x is)
2017. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lombikos doki mondta, hogy nyugodtan repülhetek kora terhességgel (5-8 hét)
2017. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán semmi akadálya, orvosi engedélyt sem kell kérni, ahogy az egyik válaszoló javasolta, mert fölösleges. A magzat semmit nem érez a repülésből. A légnyomás változást a füledben érzed te is repüléskor, de ő ebből azért sem tapasztal semmit, mert magzatvíz veszi körül és a hallójárata sincs még kifejlődve. Repülő társaságonként változó, hogy meddig engedik felszállni a kismamákat, de ez csak az utolsó hónapokat érinti. Én 16 hetesen fogok repülni.
2017. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9 hetesen 12.000 km-t repültem. Előtt volt több vetélésem is. Semmilyen gondom nem volt. Ha baj lesz, az ígyis úgyis lesz. 😕
2017. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok. Koszi az infokat. A doki velemenyet azert kikerem.
2017. jan. 8. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!