Ez valóban igaz?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok, faj mindenem, az alhasam, a mehem, jobb-bal oldalt, a csipo csontom, a derekam, a huvelyem egyszoval tenyleg minden. Eleg gyenge is vagyok az etvagyam sem tokeletes.

Szoval ismerosomtol hallottam, hogy mikor utoljara teherbe esett, elvettek a babat tole mert beteg lett volna, szivhangja sem volt. Azt mondta hogy tudta hogy baj van, mert nagyon fajt a hasa.(igaz o 10 hetes volt ekkor)


Szerintetek igaz? Hogyha fajdogal a has akkor minden esetben valami gond van? Vagy vmi betegsegre utal?

Teljesen beparaztam most emiatt! :( alapbol aggodo vagyok! :(


2017. jan. 9. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hülyeség. Simán lehet izomfájdalom is a méh növekedése miatt. Az ismerősod finoman fogalmazva is idióta, mivel a szivmegallast az anya még véletlenül se érzékeli, sőt, a legtöbb esetben semmit nem érzékel abból, ha a babával gond van, csak max ha megindult a vetélés. Persze ha aggódsz, nyugodtan elmehetsz az orvoshoz
2017. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én 11hetes vagyok,nekem is faj a hasam,a doki aki az országban a legjobb(!!) (Vereczkey Attila) az orvosom,és azt mondta gyönyörű baba és minden rendben. És mondtam hogy faj a hasam ,a magneb6ot ajánlotta napi 3x ,szerintem próbáld ki te is
2017. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én 22 hetes vagyok és hasonló panaszaim vannak. Fáj alul a hasam, nyilallik a hüvelyem, feszül a bőröm, stb. Szóval mindig van valami bajom. Engem mindenki azzal nyugtat, hogy ez természetes. Szerdán megyek dokihoz, már alig várom. Szerintem az enyhe fájásokkal nincs gond, de ha egyre erősebb akkor érdemes orvoshoz fordulni. Ha fáj a hasad, akkor nem a babával van gond. Legrosszabb esetben veled lehet gond (hüvelygyulladás, idő előtti méhszáj nyílás, stb.), de ez hatással van a babára, így érdemes mielőbb kezeltetni. Ha erősebb fájdalmaid vannak, akkor inkább menj el dokihoz, legalább megnyugtat, hogy nincs gond.
2017. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Hülyeség. Nekem 16. Hétig fáhdogált a hasam.. Semmi gond nem lett és van egy egészséges 1 hetes kislányom. Azt mondják hogy addig amíg nem vérzel nincs erős fájdalmas görcseid addig nincs baj.
2017. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Elhalt terhességnél semmi bajom nem volt, csak uh-n derült ki, hogy baj van. :(


Most a 14. héttől van ilyen itt fáj-ott fáj, főleg a szemrémcsontom, derekam, de érzem azt is, mikor nő a méhem. Ezen kívül ég a gyomrom, alig tudok aludni, gyengének érzem magam, stb.

A baba makk egészséges, lassan világra jön, és épp szétrúgja az összes bordámat, ami szintén nem olyan kellemes. :)

2017. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12 hetesen már elkezdődhet a derékfájás és hasonló problémák. A szerencsések ezt megússzák egészen addig, amíg már a baba súlya miatt valóban fizikai teherré válik a terhesség. Ennek viszont semmi köze nincs ahhoz, amikor valaki a 12. hét előtt elvetél. Az ismerősöd babájának valószínűleg génhibája volt, ezért állt le 10 hetesen a magzat szíve. A kettőnek semmi köze egymáshoz és ha az ismerősöd azzal riogat téged, hogy azért fáj a derekad, meg a méhed, alhasad, mert a babával baj van, akkor egy hatalmas nagy barom! (elnézést, de így igaz) Ne hallgass rá! Semmi bajod! Más is érez ilyet és szül egészséges gyereket. Nekem is van, hogy rettenetesen fáj a derekam, vagy olyan is volt már, hogy annyira görcsöltem, hogy máskor ilyen görcsre már gyógyszert vettem be, kivéve ugyebár terhesen. Mégis minden a legnagyobb rendben van! Egyébként nő a méhed, ez fájdalommal jár és teljesen természetes, hogy görcsölgetsz, szúr, feszül, stb.
2017. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismerősöd már közvetlenül vetélés előtt lehetett, ha valóban extra nagy fájdalmai voltak.

Nekem se volt szívhang, és nem volt semmi tünete.

Most 15 hetes vagyok, és itt-ott feszül meg szúr.

Akkor van baj, ha elkezdesz görcsölni és/vagy vérezni.

2017. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért fájhat mert nő a méhed, a tested készül a szülésre.

11.héten volt egy vetélésem, semmit nem éreztem, csak elkezdtem vérezni.

A következő terhességemnél nekem is több helyen fájt, nem lett semmi gond.

2017. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! :)
2017. jan. 10. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!