Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Késői terhesség, valóban így van?

Késői terhesség, valóban így van?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy akik mostanában szültek/szülnek, mi volt az észrevételetek a szülészeten, terhesgondozáson, valóban már annyira általános az, hogy manapság 40 körüli terhesség egyáltalán nem ritka? Sőt, teljesen normális? Én most 39 vagyok, van már gyerekünk, de szeretnénk mégegyet. Én nem érzem magam öregnek, nem is vagyok az. De valahogy sokkal magabiztosabbnak érzem magam a gyermekvállaláshoz, mint fiatalabb koromban. Ugye a szülészeten nem olyan ritka dolog 39 évesen szülni? :D
2016. júl. 15. 18:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

amikor cukorterhelésre vártam, akkor rengeteg 35-40 körüli nő volt. korombeliek nem is voltak szinte (20 vagyok).

35hkm

2016. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

A barátnőm szülésznő, ő azt mondja sajnos nagyon kitolódik a gyermekvállalás.

Szerintem ebből arra következtethetünk hogy nem ritka a 40 körüli terhes nő.

2016. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mondjuk én úgy vagyok ezzel, hogy nem baj az, ha 20 év körül szül valaki először. Csak emellé az a jó, ha stabil a kapcsolata, családi háttere. De ez nyilván mindenkire vonatkozik. Szerintem ha 40 körül van és nem első szülő, azzal nincs gond, de nyilván nem mindenki a karrier miatt nem szül 40 alatt, hanem eü vagy egyéb okokból. Szerencsére ma már azért eléggé jól fel vannak készülve az egészségügyben.
2016. júl. 15. 19:56
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

Én 38 vagyok. . Teljesen be pánikoltam mert terhes lettem. Nem terveztük. Van egy 4 évesen. Ő is nagyon nehezen lett. 5%eséllyel hogy rendesen teherbe eshetek. Volt lombik nem is egy. Végül jött magától. Most már nem is akartunk a korom miatt. Aztán szerintem a sors igy akarta és megint terhes vagyok.

Mikor voltam vérvételen egyáltalán nem lógtam ki a sorból. Magam is meglepődtem. Igaz én is fiatalos vagyok. Semmi túlsúly nincs rajtam. Szőke a hajam is. Mindig fiatalabbnak néznek Hálistennek.

Ugyhogy hajrá! Ne várj sokat!

2016. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nyugodtan vállald be. Én 26 vagyok, de mikor megyek terhesgondozásra néha én vagyok a legfiatalabb :)
2016. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
:D:D:D jaj de jó! Akkor megnyugodtam. Bár úgysem tántoríthatott volna el semmi!
2016. júl. 15. 20:24
 7/28 anonim ***** válasza:
11%

Anyám 36 volt (96-ban) mikor az ikertestvereimmel volt terhes, a fiú halva született. Csoda számba ment hogy ilyen korban szül...Ebből adodoan nekem a 36 a vegső határ...40 évesen? 60 leszel amikor a gyerek jobb esetben a 2.-at tapossa a fősulin. Én szeretném megérni az unokákat az összes gyerekemnél.


28 vagyok, első, 12.hét. Most vagyok annyi,mint amikor Anyu engem szult....26 évesen viszont mar vilagra hozta a bátyám is.



2 baratnom is 30-on tul szülték meg iden az elso gyerekuket. Egyik 32 masik 34....utobbi allitja h kisteso is lesz.....

2016. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem sem tul jo ilyen idosen szulni.

Azt meg vegkepp nem ertem hogy minek iirsz ki egy kerdest ha nem erdekelnek csak az olyan valaszok amik azt irjak amit hallani akarsz.

44 evesen szult anyukam.

61 eves, ebbol konnyen kitudod szamolni, hogy en 17 vagyok.

A tanulasban nem segit, nem erti, az o idelzeben mast tanitottak, nem latja stb....

Regebben a barataim szulei is osszejartak, anyum soha mert hat ot mar erdekli az ilyesmi, meg nem is hivtak, igy engem sem...

O a sorozatait nezzi, kutyat setaltatt vagy a novereim gyereire vigyazz, mig meg nem unja es fel nem hozza mert kerdodik a sorozata.

Kirandulasra nem jon mert nem birja, farad.

Vasarolni kesz cirkusz, semmi nem tetszik neki...

mindig a novereimnek mondja hogy kiserjenek el x helyre, es egyszer az idosebb noverem azt mondta neki hogy -tudttam hogy nem fogod birni es a nyakamba varrod allandoan- ezt en hallottam es azota mar ot sem kerem meg semmire, inkabb nem megyek, nem kell.

Nekem nagyon rossz hogy az unotesom 15 eves es az anyukam a mamaja... mert az en anyukam a mamam.

En mar most tudodm, hogy 30 utan nem szulok, ha addig nem sikerul, nem buntettem majd a gyerekket azzal hogy a mamaja leszek az anyukaja helyett.

2016. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 babyboom567 ***** válasza:
51%
ÉN is 39 vagyok,és most váron az elsőt.Szerintem a dolgokhoz való hozzáállás nem kor kérdése,anyukám engem 23 évesen szült,de sosem tanult velen ,sosem volt türelme semmihez,semmi sem érdekli,állandóan problémázik mindenen.Mindig fáradt nyűgös,sehova sem lehet elmenni vele.Anyósom73 éves,állanóan jön megy,2csípőprotézissel,
2016. júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%

Anyukám fiatalon szült, most 62 éves, én meg 45 vagyok, tehát 17 éves volt.

Én késõn IS szültem, az utolsó 2 gyerekemnél 38, illetve 40 éves voltam.

Anyut nézve nem aggódom. Sportol, jó kondiban van van, simán lekezel 2 kicsit. A generációs probléma se okoz gondot, a kamaszaimmal nagyon jól megértik egymást, nyitott az újdonságokra.

Hasonlítok rá, lazán veszek mindent, motorozok, fesztiválozok. Valószínűleg nem leszek a gyerekeim begyepesedett anyukája. Sőt pont azt látom, hogy kevéssé izzadtságszagùan neveltek, mint néhány fiatal anyuka, akik nagyon meg akarnak felelni.

A konkrét kérdésre válaszolva, nem volt ritkaság a terhesgondozáson a korosztályom.

2016. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!