Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudom, hogy mi számít...

Honnan tudom, hogy mi számít görcsnek?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy néha olyan, mintha úgy érezném, görcs, aztán rá pár másodpercre csavar egyet a belem, vagy szellentenem kell, vagy rúg egy nagyot a baba.

Honnan tudjam, hogy nem görcs és a méhszáj nyílik vagy gond van?

Azt tuti megérezném??

25+4 hkm


2017. jan. 9. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a méhszáj nyílását nem lehet érezni.

Szülés beindulásánál visszajönnek a görcsök. Nekem az 5-7 percesek is erősebbek voltak egy szélgörcsnél (pedig IBS-esként nem mindig enyhék azok se) de nem is hasonlít egymáshoz a kettő. Ráadásul egyre erősebbek, egyre sűrűbben jönnek. De ne aggódj, nem fogod eltéveszteni és nem is aktuális még! Boldog babavárást!

2017. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondták, hogy tudni fogom, ha már fájás (görcs). El se tudtam képzelni, hogy honnan tudnám. De akkor tényleg tudtam, hogy ez már az. Először menstruációs görcsre hasonlított, de rendszeresen jöttek azok a görcsök pár percenként. A vajúdás pedig már másfajta fájdalom. A méhszáj nyílását pedig nem érezni. De neked még van egy pár heted addig...nyugi :) Boldog babavárást!
2017. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Elég sokat idegeskedem, kétszer voltam már kórházban haematóma, vérzés-barnázás miatt, nagyon félek, hogy végig kihúzzuk, s ne legyen gond. :(

2017. jan. 9. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

A keményedés, kisebb méhösszehúzódás normális, sőt fokozza a méh vérellátását, tehát hasznos.

Az a nem normális görcs, ami már akadályoz az adott tevékenységben, azaz pl séta közben meg kell állnod.

Szedj magneziumot és pihenj sokat. Nem lesz semmi baj!

2017. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. jan. 10. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!