Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltassak amniocentézist,...

Csináltassak amniocentézist, jó kombinált teszt eredmény után?

Figyelt kérdés
A korom miatt az orvosom nem elégszik meg a kombinált teszt alacsony kockázatú eredményével,és szorgalmazná valamelyik invazív vizsgálatot. Némileg váratlanul ért,mivel meg voltam győződve,hogy csak akkor kell menni amniora,ha a kombi rossz. 4 éve is így volt,jó eredmény,nem küldtek tovább,de akkor 35 voltam. Az ultrahangon is minden rendben,a magzati szívultrahangot javasolta még a tesztet végző dokinő,de amniót nem. Nem szeretnék elveszíteni egy egészséges babát,sajnos közeli ismerősöm vetélt már el ettől a vizsgálattól..Nem tudom mit csináljak,az én felelősségem ha nem megyek,az is ha elvetélek.
2017. jan. 10. 18:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%

A kombinált teszt csak valószínűségszámítás, az aminocentézis (vagy a CVS) diagnózis. Az invazív vizsgálatok kockázata sem olyan óriási, mint ami a köztudatban él, ha minden előírást szigorúan betartanak a beavatkozást követően (nekem három terhességemnél is volt, egyszer sem veszítettem el a babámat tőle). Viszont az tévedés, hogy az UH-n minden látszik. Állítólag 70%-ban szűri az UH a genetikai rendellenességeket (ezt ha jól emlékszem a híres dr. Hajdú Krisztina írta le). Én nem mertem kockáztatni, mert 38 felett akkora az esélye a kromoszóma rendellenességeknek, mint az amnió (vagy a CVS) miatti vetélésnek.

De nem fognak kényszeríteni, hogy megcsináltasd a mintavételt, legfeljebb a terhességed végéig halálra izgulod magad, hogy egészséges lesz-e a babád.

2017. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Hagynám a csudába. Engem is jobban megviselt volna egy egészséges baba elvesztése, mint egy rossz eredmény az amnion. Szerencsére az én dokim nem volt ilyen rámenős, bár "csak" 35 voltam. Szerintem túl van lihegve a genetika, majd ha minden mástól meg tudnak óvni anyukát, kisbabát, akkor megváltoztatom a véleményemet.
2017. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

40 évesen estem teherbe és az orvosommal ill. genetikussal egyetértésben kihagytam a kombinált, integrált és egyéb teszteket, mivel mindannyian elmagyaráztak, hogy az csak egy kockázatbecslés, nem sok köze van a valósághoz. Biztos eredményt CSAK az invazív vizsgálatokkal kaphatsz.

Tény, hogy van némi kockázata, de eléggé elenyésző (1-2%-ra becsülik a vetélési kockázatot, de ebben ugye benne vannak azok is, akik a vizsgálat nélkül is elvetélnének, szóval objektíven max. fél százalék lehet, akik kifejezetten a vizsgálat következtében vetélnek el).

A te korodban nagyobb az esélye a genetikai rendellenességnek, mint a vetélésnek, ezért javasolják az invazív vizsgálatot.

Szerintem azt célszerű tisztázni magaddal (magatokkal), hogy vállalnád-e a babát akkor is, ha genetikai rendellenességgel születne. Mi a párommal biztosan tudtuk, hogy nem (van már egy fogyatékkal élő gyermekem, ezért nem volt kérdés a dolog - annak ellenére, hogy őt nem cserélném el 100 egészségesért sem, azért vitathatatlanul nagyobb felelősséggel jár, mint egy egészséges gyermek). Másrészt épp a korom miatt, hiszen biztosan tudnék szeretni egy Down-szindrómás babát, de mi lesz, ha én nem leszek?! Szóval én egyértelműen a chorinonboholy-biopszia mellett döntöttem. Aztán a sors eldöntötte helyettem a dolgot: a 12. UH-n kiderült, hogy a babának élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége van (nem genetikai eredetű), így a CVS-re már nem is került sor. De most sem döntenék másképp, mennék CVS-re, ha úgy adódik. Már csak azért is, mert a Bajcsyban, ahol genetikán voltam, olyan hozzáállást tapasztaltam a szakemberek részéről, ami igazán üdítő a mai egészségügyi állapotok között. Minden elismerésem az övék!

2017. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem csináltatnám meg, csak a prena, vagy nifty tesztet az amnio helyett, az amnio kockázata nagyon magasnak számít a diagnosztikai vizsgálatok között, ezt anno dr. Czeizel mondta, hiszek neki. Úgyhogy megelégednék a közel 100%-os eredményt adó vérvételen alapuló tesztekkel.
2017. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem csináltatnék, a szívultrahangra elmennék viszont.
2017. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Én sem csináltatnék amniot, ha negatív a kombinált teszt eredménye. Ha jól tudom, az amniocentézis vetélési kockázata 1%. Szerintem ez nagyok soknak számít.
2017. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A vetélési kockázat aggaszt,de nagyon. Nem az 1%,hanem hogy összesen 2 embert ismerek személyesen akik megcsináltatták,az egyik elvetélt,a másik nem,de bevérzett a méhe,feküdnie kellett hetekig,végül koraszülött babája lett. Tudom,hogy rengeteg ellenpélda is van,de ha én elvetélnék,már nem állnék neki 40 évesen újra a gyerekgyártásnak,hiába nagyon szeretnék testvért. De nyilván beteg babát sem szeretnék. Nehéz a döntés,és semmi kedvem aláírni a papírt amin az áll hogy én vállalom a vetélési kockázatot,a vizsgálatot végző orvos helyett.
2017. jan. 10. 19:25
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Ha belefér a keretbe, akkor Prena vagy Nifty teszt, amúgy semmiképp nem böketném magam hasba!!!
2017. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 40 éves vagyok, csak uh-ra és PrenaTestre mentem. Negatív lett, nem hogy amniót nem kell csináltatnom, de még genetikai tanácsadásra se kell mennem.

A Prena pont olyan megbízható, mint a szúrós vizsgálatok, de nincs kockázata, anyai vérből van az is. Hátránya, hogy nagyon drága, de én sem akartam kockáztatni. Megbízhatósága ellenére, ha pozitív, és el akarod vetetni a babát, mindenképp kell amnió, de szerintem akkor már úgyis szinte mindegy.

Az aminónál az 1-2% kockázat csak az azonnali vetélésre vonatkozik, hogy hány koraszülést okoz, azt senki nem vizsgálta, pedig okoz azt is bőven.


Ha nem tudtuk volna kifizetni a Prenát, de alacsony vagy közepes lett volna a kombinált kockázata, én akkor sem vállaltam volna az amniót, semilyen orvos kedvéért.

Alacsonnyal szerintem pláne nem érdemes kockáztatni, hiszen a kombinált az életkori kockázatot is számolja, tehát a te eredményed nagyon-nagyon jó, mert még úgy is alacsony, hogy lehúzta az életkorod.

De jól mondod, a te felelősséged, bárhogy is döntesz.

2017. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Én is a prena tesztre eskuszom!:) igaz, hogy majdnem 200 ezer volt, de semmi kellemetlensegem nem volt egy vervetelen kivul! 35 multam mikor csinaltattam.

Ha egyszer ujra terhes lennek, ismet prenat csinaltatnek.

2017. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!