Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek van tapasztalata mélyen...

Kinek van tapasztalata mélyen tapadó lepénnyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, sok ilyen topic van, de egyikben sem taltáltam választ a kérdésemre. A lepény mellsőfali és csak 1 cm-re van a méhszájtól, de el nem éri. 20 hetes vagyok és az orvos szerint még feljebb mehet. Emiatt szoktam pecsételni, ami inkább csak rózsaszínes-barnás, és csak nagyon kevés, ami pedig érdekes, hogy csak reggel tapasztalom nagydolog után ha picit is feszülnek ott a dolgok, de nem minden nap, és tulajdonképpen, csak ha megtörlöm magam, akkor a papíron látszik, de ennyivel be van fejezve és egész nap semmi. Az orvosom azt mondta, valszeg egy microerecske reped meg ilyenkor, és addig, amíg ténylegesen nem vérzek, nem kell kórházba mennem, sőt otthon sem kell feküdni, csak ne terheljem meg magam és most a szex is tabu. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Nekem az a fura, hogy csak wc után van, az is csak ha kelés után a mosdóba vezet az utam, később már nem. Bocsi, ha hosszú voltam

2017. jan. 12. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen fedte a méhszájat, szintén pecsételtem emiatt 1x-2x, mindkétszer szaladtunk a kórházba, persze gond nem volt hálisten, de biztos ami biztos!

Dokim nekem is azt mondta, hogy ilyenkor hajlamosak a pici hajszálerek elpattanni, és ezért van kis vérzés, főleg ha a nagydolog után jelentkezik, az erőlködés is előidézheti.

Bár jobb ilyenkor azért ha megnéz az orvos.

Nekem a 18.heti ultrahangra már teljesen felkúszott a lepény a fundusba. Neked is van még ideje hogy arrébb menjen.

A szextől én is el lettem tiltva, egészen addig míg fedte a méhszájat, illetve nagyon sokat kellett pihennem, házimunkát is csak lassú tempóban szabadott, és emelni TILOS! Arra nagyon ügyelj!

És emelte a magnézium adagom 3x2-re, akkor Magne B6-ot szedtem, majd később váltottam Magnesii citricire a terhesség végfelé.

Szóval ne aggódj, csak figyelj arra, hogy ne emelgess, pihenj többet, szedj magnéziumot, és hát no szex.


Kellemes babavárást!

2 hónapos kislány anyukája.

2017. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igyekszek én is pihenni, főleg, ha nehezebbnek érzem a hasam, kisebb házimunkákat lassú tempóban végezni, de egy 2,5 éves gyerek mellett nem egyszerű feküdni. Minden esetre reménykedek, hogy feljebb megy. Amikor egy ideje nem jelentkezik a pecsételés, már kezdek fellélegezni, aztán megint. Első terhességnél semmi gond nem volt, ezért ezt nehezen viselem, főként lelkileg.
2017. jan. 12. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvastam volna...

Méhszájat megközelítette, majdnem elérte a méhlepény. Kétszer volt miatta, mellette haematoma, vérzés-barnázás, mindkétszer egy hetet feküdtem kórházban, míg a haematoma felszívódott.

Múlt héten megint töröltem kis barnát, csak a wc papíron volt, mondta az orvos, hogy most ürült ki a haematoma maradéka.

Feküdnöm kell, Magnerotot szedek napi 3x2t.

A keddi uh-n már nem volt a méhszáj közelében a lepény, hála Istennek, feljebb ment szépen, 26 hetes vagyok.

Fekvés, no szex, semmi megerőltetés.

Iszonyú ijesztő volt a legelső vérzés, barnázás, utána a második is, azóta is rettegek, nehogy újra legyen, még minimum 10 hetet szeretnék kihúzni....

2017. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én anno kórházban feküdtem,mert 16 hetesen vérezni kezdtem. De nagyon. A méhszájat elfedte a méhlepény,és nem is a hátsó falon tapadt meg. Pihenés,nyugalom. Ne emelj! 22 hetesen már nem ott volt a méhszájnál,hanem fenn. De ugye elől. Szextilalom végig. De hüvelyi úton időre szültem meg a lányomat. Májusban lesz 10 éves.
2017. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kedves kerdezo? En 20 hetes kismami vagyok es elolfekvo lepenyem van ami eleri a korhazat. 12 es 18 hetesen us bevereztem miatta, legutobb 4 napot korhazban toltottem. Nagyon aggodom. Elozo terhessegem tragediaval vegzodott 35.hetben halva szuletett a kislanyom. Most nagyon felek h nehogy barmi baj legyen.
2017. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!