Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt árthat a méz?

Terhesség alatt árthat a méz?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a torkom, és ettem pár teáskanál mézet, mert nagyon jól csillapítja a torokfájást, és ugye ilyenkor nem.ajánlott a gyogyszer szedés. Lehet valami baj belőle? Mert most azt olvastam, hogy terhesen nem szabad mézet enni. Ez igaz? Vagy ez is csak duma?
2017. jan. 14. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Én is olvastam, de eszem bolti mézet. Házit nem ennék.
2017. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Csak duma. Újabban terhesen semmit nem szabad enni. Ha lehet, termelőtől vegyél mézet, mert az biztosan valódi. A bolti lehet hamisított.
2017. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Mi bajod lehetne a meztol? Az nem gyógyszer hanem termeszetes .en is eszem/iszom teaba 11hetes vagyok:)
2017. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ah, kösz a 0%-ot. A tudatlanság fájna, ordítana ez az oldal. A méz liszetiózist okozhat (pont ugyanazt, mint a nyers hús, nyers tej - ezekről mégis mindenki tudja, hogy nem szabad megenni terhesen).

A liszterózis vetélést, halvaszületést okozhat.


A házi mézet a kutya se ellenőrzi ilyen szempontból, a boltit viszont igen.


De mindenki azt eszik, amit akar.


1.

2017. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Régen nem néztek ilyen dolgokat mégis egeszseges gyerekek születtek.

A meztol semmi bajod nem lesz

2017. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
hol olvastad ezt? terhesen szabad enni, semmi bajod em lesz tőle. majd ha megszületik a kisbabád, akkor neki nem szbad adni 1 éves koráig, mert a mézben spórák vannak amiket az ő kis fejletlen szervezete nem tud leküzdeni és botulizmust, tüdőgyulladást kaphat, nagyon szélsőséges esetben bele is halhat. de terhesen minden további nélkül lehet, a te szervezetednek nem akadály a spóra, így a babádhoz se jut el természetesen
2017. jan. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A googleba ha beírod,hogy méz terhesen, rengeteg oldal feljön, ahol úgymond tiltó listán van a méz. Azóta alaposabbAn utána néztem amúgy, és ahogy az első írja, házit nem szabad ilyenkor mert abban lehet valami baktérium, ami a boltiban nincs.
2017. jan. 15. 08:54
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!