Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz ez? Kicsit aggódom?!

Igaz ez? Kicsit aggódom?!

Figyelt kérdés

Anyukam miota megszult nem fogyott szinte semmit! En elegge odafigyelek magamra. Valaki viszont elrontotta a kedvem...h nezzem meg anyukamat olyan leszek szulestol èn is! Ezt nehez elhinnem. Odafigyelek mit eszem stb..tudom ez gyerekesnek tunik, de szeretnem ha a regi alakomhoz legalabb 70%-80% ban hasonlitanek majd idővel!

Ti mit gondoltok? Mit tapasztaltatok (aki már szult)

: )



2017. jan. 28. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Teljes mértékben rajtad múlik a fogyás. Csak van, aki könnyen, van aki nehezebben fogy. Ha nem szedtél fel sokat, mitől lennél kövér szülés után?


Ui.: Nekem még csak a testalkatom se hasonlít az anyáméra.

2017. jan. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon nem mindegy mekkora a hízás terhesség alatt. Én nem híztam 25 kilót csak 7-et. Odafigyeltem mit eszek és kismamaként sem ettem fulladásig tele magam állandóan. A hasamon a bőr megnyújt, a mellem lóg, de ennyi a változás a terhesség előttihez képest.
2017. jan. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nalunk nem igy volt.

Igaz, Edesanyam sem hizott el, van rajta felesleg, de nem sok es az sem a 4 gyerek megszuletese utan jott fel, hanem klimax kornyeken.

Viszont az en testalkatom eleve mas, mint az ove. En az edesapam (es csaladja) felepiteset orokoltem inkabb, magas vagyok, vekony, a testalkatomhoz kepest eos izomzattal.

En pl az elso gyerekkel hiztam 25 kilot (sajnos, megbantam), de utana tudatos dietaval es az ujra elkezdett edzessel nagyon hamar visszanyertem az alakomat. A masodik gyerekkel 10 kilot hiztam, ugy taplalkoztam, ahogy terhesseg elott, nem kellett ditazni sem. Csak nem faltam, mint az elso terhessegemnel es mozgekony maradtam, mint alapban vagyok.


Ha nincs semmilyen kezeletlen betegseged (IR, pajzsmirigy peldaul), akkor 100%-ban rajtad mulik (eletmod, aktivitas, taplalkozas), hogy meghizol-e, vagy sem. Nyilvan klimax utan es idosebb tobb odafigylest igenyel a dolog, hiszen eleg nagy valtozas az a hormonhaztartasban, de tudatos eletmoddal akkor is iranyithatod te a testedet.

Nyilvan a cici es bor allapota szules utan mas kerdes. Ez nekem is valtozott, nem tudok vele mihhez kezdeni. A hasamon terhessegek alatt kitagult bor soha nem lett olyan feszes, mint lanykoromban; az en kotoszovetem nem az a fajta. Vannak olyan szerencsesek, akik 1-2 gyerek utan is feszes hassal vannak megaldva, en barmit tettem, nem lett olyan. Nem log a bor, pocakom sincs, igy nem is igazan erdekelt, csak siman nem olyan feszes mint volt. Nem is zavar.

2017. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igen a cici es bor kerdese teljesen mas kerdes az tutira ! :)

Koszonom, kicsit megnyugtato amiket ìrtatok, igazabol eddig semmit sem hiztam, 27hetes vagyok csak a hasam nőtt! Plusz 3kg van de a vedono azt mondja az csak a pocakom es a lakòja! Nem remulnek meg ha plusz 8-10kgval szulnek se, letudnam adni. Csak vannak fèlelmeim h lelassul a hipergyors anyagcserèm vagy megreped a hasizmom/falam (vagy hogy mondják)

Tudom, mindenkinek vannak fèlelmei... :)

Koszonom!!

2017. jan. 28. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz!

Anyukam azert hizott meg szules utan, mert nem figyelt magara. En ketszer szultem, mind a ketszer 20 kg-ot hiztam ( nem azert mert annyira sokat ettem, hanem mert teljesen leallt az anyagcserem) es lefogytam teljesen.

Csak oda kell figyelni!

2017. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy a baba és "lakóhelye" (méhlepény, magzatvíz, megnövekedett méh, plusz vérmennyiség) kb. 10-12 kilót tesznek ki. Ha ennél valaki nem gyarapodik többet, akkor ez mind el szokott tűnni a szülések után. Van olyan is, aki nagyon vizesedik, és emiatt több jön fel, ezért vannak akik 20 kiló hízás után is hamar karcsúak lesznek miután szültek.

Én az első gyerekemmel 10 kilót szedtem fel, a szülés után maradt kb. 3-4,de ez is eltűnt 3-4 hét alatt. Az ikreimmel 14 kilót híztam (36 hétre jöttek), nem diétáztam, ettem amit sikerült (mert a végén már hely sem volt a gyomromnak a két gyerektől). Mondjuk nagyon sok víz volt rajtam. Mire mentem vissza a császár utáni varratszedésre egy héttel a műtét után, már csak egy kiló volt rajtam a terhesség előtti súlyomhoz képest és a hasam is szinte visszament.

Nem törvényszerű, hogy olyan leszel mint anyukád, én sem lettem olyan. Pl. az én anyukám minden szülése után hízott a szoptatás alatt, engem meg csontsoványra esznek a gyerekeim. Csak akkor hízok vissza, ha már nem szoptatok.

2017. febr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!