Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan leallaskor verzes?

Utrogestan leallaskor verzes?

Figyelt kérdés
3*2 utro huvelytabit hasznalok, visszatero eros verzesek miatt (4,5.5,6,7 hetesen). 12 hetesen elkezdtem orvosi utasitasra csokkenteni. 2 naponta 1 szemmel. 2.napra mensi gorcsok, majd 3.napra ujra eros verzes. Ismet 3*2 utro. A sajat dokim szerint par nap utan ujra csokkenthetem. Kozben voltam genetikai uh-n ahol 5 nappal kisebbnek mertek tehat 12+5-nel 12+0-nak. Az a doktorno 14.hetig ajanlotta az utrot majd utana csokkentes. Nem tudom h mensi szerinti vagy baba kora szerinti 14 het legyen? Aki igy jart h csokkentesnel verzett es ujra emeltek az adagot mikor csokkentette ujra?

2017. jan. 29. 14:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

12. hetig van jelentosege a sargatest hormonnak.

En addig szedtem, igaz nekem csak 5 napig volt barnazas korabban.

A mentruaciotol szamitando terhessegi ido szerint kell szedni, ahhoz, hogy a babadat pontosan hany naposnak mertek, ebben az esetben nincs jelentosege.

Szedheted tovabn, bajod nem gondolom, hogy lenne belole, de szerintem hallgass a sajat dokidra!

2017. jan. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hajdu doktorno (eleg nagy nev) nem pont igy itelte meg. Egyreszt nagyon is szamit a fogantatas szerinti kor, masreszt 12-14 het kozott eri el a mehlepeny azt a fokot amikor rendesen termeli a hormont. Ez azert nem mindenkinel ugyanakkor jon el. Az meg egyertelmu h mensu szerinti 12+0-nal még koran voltam mert kulonben nem jelentkezett volna az eros verzes ami az utro visszaemelese utan rogton megszunt. ;) Van akinel picit kesobb kezd el rendben mukodni a mehlepeny, akar 14 hetes korra. Mire a terhesseg valoban annyi lesz, nem pedig az atlag mensi szerinti.
2017. jan. 29. 16:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a mért terhességi kor szerinti időpontig szedném, azon a pár napon már nem múlik, ártani nem árt...


Én egyébként 12+5 naposan hagytam abba teljesen, és nem lett gond belőle. Az 5.-től a 7. hétig barnáztam pedig.


19hkm

2017. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igazabol inkabb olyanok valaszat varom, akik szinten vereztem csokkentes utan. Ujra mikor hagytak el? Koszi a tapasztalatokat
2017. jan. 29. 16:44
 5/23 A kérdező kommentje:
3-as koszi a valaszt orulok h rendben vagytok! Nekem sajna nem csak barnazasom hanem agressziv verzesem is volt tobbszor. Mensi erossegu, sok. :(
2017. jan. 29. 16:45
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem is voltak vérzéseim és egy előző vetélésem amiért használtam az utrogestant és én csak a 14. héten kezdtem el fokozatosan csökkenteni úgy hogy a 16. hét volt mire teljesen elhagytam. Nekem azt mondták vérzés előfrodulhat a csökkentéskor de nekem nem volt. Szerintem pár napot várj és nagyon nagyon lassan csökkentsd csak egyet hagyj el 3-4 napig aztán még egyet 3-4 napig és így tovább. Az nem számít sztem hogy kisebbnek mérték az 5 nap az semmi. Majd behozza.
2017. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nekem felírták, de végül nem kellett használni, viszont olvastam a betegtájékoztatót, és abban azt hiszem, max. a 14 vagy 16. hétig ajánlották használni. Szerintem ilyen előzmények alapján neked is addig kellene, én biztos nem kockáztatnék még egy görcsölést/vérzést. És szeritem a 12. heti uh elég pontos, aszerint nézd inkább.
2017. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A kisebbnek meres olyan szempontbol volt relevans, h mensi szerinti 12+0-nal kezdtunk csokkenteni, ami valos kor alapjan csak 11+2 volt, ami a doki szerint ilyen formaban tul koran volt. Vszeg a 14 het kornyeken mar nem szamit annyit az a par nap.
2017. jan. 29. 17:25
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Sajat kerdesedet valaszoltad meg es probaltad igazolni, amit te gondolsz! Szoval tegyel ugy, ahogy azt jonak latod!

Ilyen forman, ha ennyire biztos vagy magadban, folosleges is volt a kerdesfelteves.

A szules varhato idopontjat is az utolso menstruacio napja alapjan szamoljak ki es az fix, nem valtoztatgatjak a terhesseg soran baba mérete ide vagy oda... (max csak nagyon extrem esetben, amikor a baba merete tobb hettel meghaladja vagy elmarad az elvarttol)

Sehol nem vizsgaljak, hogy vajon mikor tortenhetett a fogantatas es eszerint milyen idos terhes valaki... butasag is lenne es ne haragudj, de kicsit reszedrol is okofogyott ezt boncolgatni, mikozben 12 hetes terhesen még mindig verezgetsz, en inkabb azon jobban izgulnek a helyedben. Bocsi tenyleg, remeljuk nem lesz semmi baj!

2017. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
"Kedves" utolso, tovabbra is varom a tapasztalatokat mivel a keresem ez volt h aki hasonloan jart irja le tapasztalatat valamint az h 14 hetes kortol merjem-e csokkenteni. Sejtettem h az ilyen okoskodo valaszok is jonnek majd :) de azert még varom a hasonlot atelt tapasztalatokat! Azt pedig nem tudom h Te merre fele lattal mar terhesgondozast... de a terminust 12 hetesen veglegesitik, nekem utana irtak be a kiskonyvbe a datumot ami a meretenek megfelelon a mensihez kepest +5napra adtak meg. ;) Tovabbi szep napokat jo okoskodast!
2017. jan. 29. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!