Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ötletek terhességi rosszullét...

Ötletek terhességi rosszullét ellen?

Figyelt kérdés
Szétszakad a fejem, annyira hogy alig birok kikelni az ágyból. Folyamatosan hányingerem van és hányok is. Alig birok megenni bármit is egyszerűen rosszul vagyok ha a kajára gondolok persze leerőltetek pár falatot mert nem akarom hogy baj legyen. A víztől nagyon hányingerem lesz így nemtudom mit igyak hogy ne legyek ilyen rosszul tőle? Eddig nagyon jól éltem meg a terhességem boldog voltam hogy nekem semmi komolyabb tünetem nincs most viszont egy hete ez megy. Tudom a terhesség ezzel jár de nincs valakinek valami ötlete mivel lehetne csak egy kicsit csökkenteni pl a borzasztó fejfájást? Vagy a folyamatos hányingert?

2017. jan. 31. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Rosszullét ellen gyömbér vagy Cola.
2017. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiskanal mustar - nogyogyaszom tanacsa.
2017. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hányingerre több praktikát olvastam már: hideg cola, gyömbér tea, citromos víz, ropi, keksz stb. Próbálkozz, hogy Neked mi válik be!


Fejfájásra hideg vizes borogatás, sok-sok pihenés és inni kéne sokat... csak hát ha a víz nem megy le... esetleg, ha citrommal ízesíted? Vegyél bio citromos, aminek fogyasztható a héja is, karikázd fel egy nagy kancsóba és önts rá vizet, így hagyd állni néhány órát, akár hűtőben és utána próbálj ebből kortyolni. Esetleg gyömbért is tehetsz bele teakanálba összeaprítva. Ha végképp nagyon fáj a fejed egy paramax rapid (paracetamol) bevehető.


Jobbulást kívánok!

2017. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Megpròbàlok mindent hátha jobb lesz. :)
2017. jan. 31. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Cocculine homeopatias bogyo nekem nődoki azt mondta nyugodtan szedjem igy csak 2x hanytam azota csak emelygek de egyre jobb ;)amugy csak chipset meg ropit tudtam volna enni. 10+3 hkm
2017. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fejfájásra bevehetsz algopyrint, vagy paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítókat. (szerintem kellene is, mert az is fokozza a hányingered)

Én is nagyon hányós voltam, nem sok mindent kívántam és abból is mindig mást, úgyhogy ezt neked kell érezni. Én se tudtam meginni a vizet, nekem a minél sűrűbb gyümölcslevek (pl. barack), joghurtital estek inkább jól. Persze alapvetően inni is nehéz volt a kritikus időszakban. Még emellett gyümölcsöket kívántam, azzal is kicsit póroltam a vízveszteséget. Az nem baj, ha enni kevesebbet tudsz (egyrészt az ilyesmikben is van kalória), másrészt az elsődleges a kiszáradás elkerülése. Amit iszol, legyen minél hidegebb! Ha nagyon rosszul vagy, akkor egyszerre csak keveset! Ha pedig érzed a kiszáradás jeleit: kevés pisilés, száj kiszáradás, fejfájás (nem lehet, hogy attól fáj), akkor ne félj elmenni az ügyletre. Lehet, hogy infúzióra lesz szükséged, az egy kicsit rendezi a dolgokat. Bevenni nem engednek sajnos semmit :( B6 vitamint szoktak javasolni, hát én nem éreztem sok hatását.

2017. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

en is pont igy vagyok ahogy te,nekem a hideg cola segitett kicsit beletortem b6vitamint igy hamarabb felszivodik(orvos ajanlotta)

meg mostanaban az alma kicsit segit meg reggel meg nap kozben eszek par falatot es jobban vagyok tole.

2017. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!