Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nőhet egy elhalt embrió...

Miért nőhet egy elhalt embrió és petezsák?

Figyelt kérdés
6 hetesen vérezni kezdtem. Elmentem ügyeletre, ahol mondták hogy rossz helyen tapadt meg a petezsák, a méhszájhoz lecsúszva. Ekkor 11 mm volt a petezsák.2 nappal később mentem újra uh-ra, akkor már 19 mm volt a petezsák és az embrió 1,5 mm. 7 hetesen mentem újra, akkor a petezsák 25 mm volt, embriót nem láttak (ez hasi uh volt, feltételezem azért). 8 hetesen mentem újra: petezsák 30 mm, embrió 3,5 mm. Megállapították, hogy nincs életjelenség (szívhangot egy vizsgálatnál sem találtak), így műtétet javasoltak. Csak azért nem műtöttek azonnal, mert kicsit fáj a torkom, így 3 nap múlva kell visszamennem. A papír szerint 5 hetes volt az elhalt embrió. Kérdés: ha már 3 hete elhalt, miért növekszik?

2017. febr. 3. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1,5-1,6 centinek kellene lennie 8 hetesen. A sejtek osztódnak, így pici növekedés van, de életjelenség nincs és már nem is lesz. Sajnálom :(
2017. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, mielőtt félreérté esne: az 1,5-1,6 centi a CRL-re vonatkozik, nem a petezsákra
2017. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de előfordul, hogy az elhalás ellenére még valamennyit növekszik.
2017. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem 5 hetes volt (tehát nem hetesen halt el), hanem 5 hetes mérettel, vagyis lassabban fejlődött, mint kellett volna addig is, míg fejlődött. Mikor mentél, nem mondták, hogy nem nő eléggé?
2017. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is így mondta a dokim, hogy sajnos elhalt terhességnél is lehet növekedés, sőt még életjelenség nélkül is növekedhet petezsák egész nagy méretekig... :( Sajnálom.
2017. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor már csak abban reménykedem, hogy magától megindul, még a műtét előtt. Pedig nagyon vártuk már a kistesót. Első terhességnél semmi gond nem volt, így ez most elég sokkoló volt.
2017. febr. 3. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!