Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sos,16hetes kismama vagyok és...

Sos,16hetes kismama vagyok és csip/szúr odalenn vizelet uriteskor, és enyhe nyomas erzetem van (? )

Figyelt kérdés
holnap megyunk dokihoz,szerintetek lehet nyitott mehszaj?mik a tünetei?es ha netalán az mit fognak csinálni vagy mi lesz a következő lépés??aggodom... előre köszönöm a válaszokat

#tünet #kismama #nyitottmehszaj
2017. febr. 12. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg húgyúti fertőzésed-gyulladásod van. Aminek tünetei között van a csípő vizelet, vizeletürítés közben a fájdalom, illetve az alhasi fájdalom.

Ennek semmi köze a méhszájhoz.

Vizeletvizsgálatot fognak végezni és kapsz rá antibiotikumot.

2017. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb2-3hete kaptam antibiotikumot mert baktériumot találtak a vizeletemben,azt hittem elmult...
2017. febr. 12. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Tenyésztéses vizsgálat volt, vagy csak szimplán tesztcsíkkal nézték? Amennyiben nem volt tenyésztés, akkor lehet, hogy nem célzott antibiotikumot kaptál, vagy nem volt megfelelő dózis. Mert lehet, hogy tovább vagy erősebb antibiotikum lett volna szükséges, vagy nem olyan antibiotikumot kaptál, mint amilyen kórokozó volt a húgyutakban.

Szóval most az kellene mindenképpen, egy tenyésztéses vizsgálat.

Illetve ilyenkor pláne fontos a megelőzés, a megfelelő higiénia (természetesen nem azt akarom ezzel mondani, hogy nincs meg, csak jobban oda kell ilyenkor figyelni), gyakori kézmosás, fertőtlenítés, nem tudom, hogy a párodnál minden rendben van-e. Lehet neki sem ártana megnézetnie magát. Meg aztán ha éltek nemi életet, nincs megtiltva, akkor együttlét után fontos, hogy mindig első dolgod legyen pisilni.

Meg nem tudom, de orvostól érdemes megkérdezni, hogy szedhetsz-e valamilyen gyógynövénykészítményt a megelőzésre, hogy legközelebb ne alakuljon ki.

2017. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minimum egy kontroll kellett volna de inkább tenyésztés mielőtt bogyót kapsz. Húgyúti fertőzésnek tűnik ahogy írták.
2017. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!