Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti csináltatnátok Prena...

Ti csináltatnátok Prena Test-et a helyemben? Több info lent.

Figyelt kérdés
12.heti uh-n mindent rendben találtak, kombinált teszt Down-ra 1:2598. 18.heti uh-n megállapítottak egy viszonylag súlyosabb vesetágulatot a babánál. Amniocentézist nem szeretnék csináltatni, nem is ajánlották a genetikai tanácsadáson sem. De akkor is ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha beteg a baba, így nem tudok végigcsinálni még hónapokat. Ki mit tenne a helyemben?

2017. febr. 13. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

De akkor is ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha beteg a baba, így nem tudok végigcsinálni még hónapokat.



Akkor most mi is a kérdés???? de igen megcsináltatnám és nem idegesíteném magam hónapokig...

2017. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Én csináltattam Prenát, de a 12. héten, a kombinált helyett (ami az életkorom miatt biztosan rossz eredményt adott volna, amniót meg én se akartam). Nagyon megnyugtatott a negatív eredmény. DE... ez a 12. héten volt. A 18. héten már mozog a baba, legalábbis az enyém, akkor már bármi lett volna az eredmény, egészen biztosan nem tudtam volna elvetetni. Ha pedig az ember megtartja, akkor nem érdemes Prenára költeni, főleg úgy, hogy a kombinált eredményed nagyon jó.

Olvastam, hogy sok embernél láttak ilyen-olyan tágulatokat, amik pár hét alatt eltűntek. Én inkább 2 hét múlva újra elmennék egy uh-ra, és megnézetném, változott-e valami.

(Ha viszont azon gondolkozol, hogy mégis elvetetnéd, akkor aminióra kell menni, mert a Prena eredményét nem fogadják el abortuszhoz, és kifutsz az időből.)


De lebeszélni természetesen nem akarlak, ha változtat bármin is és ki tudod fizetni, csináltass Prenát, de sok értelme szerintem nincs a te helyzetedben.

2017. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Én is a 12. héten csináltattam meg kombinált helyett.

De a te esetedben én nem csináltatnám már meg. Önmagában a vesetágulat nem jelent semmit. Nagyon sok babánál van. Az unokahúgom is azzal született, és már a 12. héten észrevették nála. Ha minden más rendben van, akkor nem kell ez miatt annyira aggódni. Ahogy nől, a tágulat egyre kisebb lesz. Unokahugicám most 1 éves. Még látható a tágulat, de semmi gondot, teendőt nem igényel. Félévente kell vele UH-ra menni, és kicsit vastagabban öltöztetni alul, hogy ne fázzon fel. Ennyi. Egyébként ettől még teljesen egészségesnek számít!

2017. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A legjobb dokiknál voltunk, alaposan megvizsgálták az Uh-n és mind azt mondták, hogy nem Down-os a pici, de bennem mégis ott van a kétség. Ha nincs baj, azt is tudni szeretném és az ellenkezőjét is...

Már kötődöm hozzá, éreztem a mocorgását, láttuk az Uh-n ásítani..ha mégis baj van, akkor sakk-matt, nem tudom. Otthagyni sem tudnám a kórházban.

De ha mégis minden oké, akkor jó lenne 20 hetet nyugiban eltölteni.

2017. febr. 13. 12:32
 5/17 anonim ***** válasza:

Akkor viszont csináltasd meg, ha belefér anyagilag!

Ha jól értem, csak Down-ra szűretnél, a Czeizel Intézetben jan. 1-től lement az ára, "csak" 75 ezer Ft. Dec-ben még 115 volt. (A több betegségre szűrő csomagok ára sajnos nem változott.)

6-8 munkanapra vállalnak, én hétfőn voltam és a köv. hétfőn már hívtak, pedig csak kedd-szerdára ígérték legkorábban.

Az az igazság, hogy én nagyon megértelek, én is nagyon aggódós vagyok... (Ezért is hagytam ki a kombináltat.) És tényleg nagyon megnyugtató, ha van egy papírod.


2.

2017. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, csak a Down-ra szűretnék, pont azért gondolkodtam el rajta, mert ez a 75ezer még talán épphogy belefér.

Sok pénz, de ennyit megér a lelki nyugalmam és a babának is jobb egy nyugodt anyuka pocakjában.


A kérdést azért írtam ki, mert kíváncsi voltam, hogy más anyukák, kismamák hogy döntenének.


(Igazság szerint nagyon kevés az esély a Down-ra. Alapos genetikai uh-n voltam, a legapróbb jel sem utalt a betegségre a vese rendellenesség kivételével, a kombinált tesztem is tökéletes. De szeretném az utolsó kiskaput is bezárni.)

2017. febr. 13. 18:01
 7/17 anonim ***** válasza:

Amúgy hány éves vagy? Úgy tudom, hogy fiatalabb korban nagyobb az esély rá, hogy tévednek ezek a tesztek.

Idősebb korban pedig a jó kombinált eredmény tul.képpen még jobbnak számít, mert benne van az életkori kockázat is.

2017. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
1:302 Down kockázatra Niftyt csináltattam, de szóba jött a 75ezres Prena is. Ha belefér, csináltasd meg, legalább megnyugodsz.
2017. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

29 vagyok, 30 leszek, mire a babó itt lesz.

Közben átbeszéltük a családdal, megcsináltatom a tesztet. Hozzá kell tennem, hogy sajnos a terhességem 12. hetében derült ki Anyukám tüdődaganata is, ami sokat hozzátesz a szorongásomhoz. A terhességemről azt hittem, hogy problémamentes lesz, de az sem jött össze. :(

2017. febr. 13. 20:57
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 12.heti kombinált teszt 1:68-hoz mutatta hogy down-kóros lehet a babám!

A te eredmeényed nagyon jó!

Én voltam magazatvíz vételen, szerencsére mindent rendben találtak.

Az első lányom 12 éve vese tágulattal született, szerintem annak semmi köze a Down-szindrómához!

2017. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!