Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti csináltatnátok Prena...

Ti csináltatnátok Prena Test-et a helyemben? Több info lent.

Figyelt kérdés
12.heti uh-n mindent rendben találtak, kombinált teszt Down-ra 1:2598. 18.heti uh-n megállapítottak egy viszonylag súlyosabb vesetágulatot a babánál. Amniocentézist nem szeretnék csináltatni, nem is ajánlották a genetikai tanácsadáson sem. De akkor is ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha beteg a baba, így nem tudok végigcsinálni még hónapokat. Ki mit tenne a helyemben?

2017. febr. 13. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A Down-kórnak szerintem sincs köze a vesetágulathoz. Én 40 éves vagyok, s bár a 12. heti genetikai uh-on mindent rendben találtak (és a tarkóredő is 3mm alatt volt), azért én 18 hetesen mégis elmegyek amniocentézisre. Állítólag csak ez diagnosztizál, a tesztek csak kockázati tényezőket állapítanak meg. Két orvossal is konzultáltam (az egyik genetikus volt, a másik a nőgyógyászom), akik javasolták a vizsgálat elvégzését. Állítólag 1 perc az egész, nem fáj sem az anyának, sem a babának. A vetélési kockázat pedig 0,5 % alatt van. Én meg fogom csináltatni a 18. héten.
2017. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! dr.Hajdu Krisztina vizsgált a genetikai uh-n, nagyon alapos volt és más rendellenességet nem talált. Vele és a nőgyógyászommal együttesen konzultálva döntöttünk úgy, hogy nincs értelme az amnionak. Ha Magyarország egyik legjobb genetikai Uh-s orvosa nem javasolta az amniot, akkor neki talán hihetek. Legalább is remélem. Mára kaptam is időpontot a Prenára, eredményt 4-6 munkanapon belül kapok, addig próbálok nem olvasgatni többet és megnyugodni!
2017. febr. 14. 11:12
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

11-es, természetesen neked kell dönteni, de én 40 évesen (én is annyi vagyok) és 18 hetesen nem vállalnék be egy amniót ok nélkül. Főleg akkor nem, ha a Down esélye kisebb, mint a vetélési kockázat (ami egyébként 1-2%). Természetesen, ha rosszak lennének az egyéb eredményeim, akkor igen.


Egyébként a Prena megbízhatósága 99,9%. Pont annyi, mint az amniónál, és én sajnos olvastam 2 olyan történetet is, hogy az aminió is tévedett, egészséges volt a baba, és betegnek mondták. Az egyiknél ez csak abortusz után derült ki, a másiknál a nő kérte a megismétlését, ahol már negatív lett az eredmény. És az ellenkezőjére is lehet példát olvasni: aminióval sem derült ki, hogy beteg a baba.

És sajnos a genetikán válogatás nélkül küldik a korunkbeli nőket feleslegesen is amnióra. Pedig egyáltalán nem veszélytelen beavatkozás. Az én dokim pl. már az elejétől a Prenát szorgalmazta (és máshol kellett csináltatni, szóval nem kap jutalékot utána) helyette.

2017. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Én úgy tudom, a Down-kór esélye ebben a korban 2 % körüli, az amnio utáni vetélésé 0,5 % körüli. Ezt a napokban mondta a debreceni klinika egyik genetikus orvosa. A nőgyógyászom pedig megcsináltatta ezt a vizsgálatot a saját feleségének is, amikor 40 évesen várták második gyermeküket. Úgyhogy én bízom ezekben az orvosokban. És én személy szerint rájuk fogok hallgatni. Persze, mindenki döntsön a saját belátása szerint!
2017. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Megírod majd az eredményt?
2017. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megjött a Prena eredménye, szerencsére negatív! :)))
2017. márc. 1. 08:57
 17/17 anonim ***** válasza:
Gratula! :)
2017. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!