Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhes vizsgálaton...

Első terhes vizsgálaton hogyan vizsgál meg az orvos? Férjem jelen lehet?

Figyelt kérdés

Hat hetes leszek kedden, amikor megyek. Első baba lesz.

Ugye nem okozhat gondot a vizsgálat a babának?

Melyik ultrahaggal vizsgál, hasi v. hüvelyi?


köszi


2010. máj. 8. 21:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%
Ha magánredelésre mész, akkor szerintem bent lehet a férjed. Nekem mindig bent volt. Egy függönnyel volt elválasztva a vizsgáló, és mikor UH-val nézett a doki, akkor odajött.
2010. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Biztos, hogy hüvelyi Uh, és szívhang általában csak a 7-8 hét táján van majd, de lehet szerencsétek lesz.

Nagy csodára még ne várjatok, ilyenkor még csak egy kis szikhólyag látszik, a baba még nem.


Én az utóbbi időben több orvosnál is jártam, és minden további nélkül bejött a férjem, nem is kérdeztük meg egyiknél sem, hogy jöhet-e, végülis a dokinak szerintem mindegy, ha Téged nem zavar, akkor Ő mire föl mondaná azt, hogy nem??? Ha akarod, az egész retye-rutyát beviszed. :-)


Jó egészséget!

2010. máj. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. máj. 9. 06:47
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia, gratulálok a babához! :)

Én is féltem és semmit nem tudtam sem a terhességről, sem a vizsgálatokról, de sok hasznos tanácsot kaptam, és tudom, hogy ez nekem anno milyen sokat jelentett. Lelkileg fel lehet készülni jobban és szerintem ez fontos.

Mi is első babát várjuk, ma kezdtem a 35.hetet.


Az, hogy a Párod bent lehet-e, orvos-függő. Sztk-s rendelésen nem szokták beengedni. Magánorvosnál van ahol igen, van ahol nem. Nekem pl egy remek főorvos a dokim, de Ő nem szereti, ha bent van az apuka. Mi ezt így fogadtuk el, és nem szokott bejönni. 4D-s UH-ra mikor mentünk, oda bejött viszont.


Az orvos (főleg ha magán) óvatosan szokott vizsgálni, hidd el. Nyugodj meg, nem lesz baba a babának tőle.


UH: erről megoszlanak a vélemények. Sok orvos a 12.hét előtt hüvelyivel nézi a babát. Biztos, hogy nem ártanak azzal sem. Bár az én orvosom a kezdetektől hasi UH-t csinál, Ő azt mondta, nem bolygatja meg a dolgokat amíg nem muszáj. Hasi Uh-n is látott mindig mindent.

De ahogy írtam, manapság sok helyen csinálnak hüvelyit.


Szerintem az a legfontosabb, hogy olyan orvost válassz, akiben maximálisan megbízol.

Sok sikert kedden! :)

2010. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

"Nyugodj meg, nem lesz baba a babának tőle." Azt szerettem volna írni, hogy nem lesz baja a babának tőle.

Bocsánat.

2010. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%
2.-nak üzenem h nekem 2 bnőm is a vizsgálattól vetélt el.ja bocs,senki nem születik ilyen tudással h ilyet tudjon.aztán te szólod le a kérdezőt.na mindegy.kérdésre válaszolva.nálunk sajna nem engedik be az apukát,se vizsgálatr,se uh-ra.első vizsgálatnál hüvelyi uh van,és kézzel is megvizsgál.gratulálok a picihez.
2010. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
08:54 Kicsit figyelmesebben is végigolvashatnád a válaszokat mielőtt bárkit is leoltasz :)
2010. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szia! Én szerdán voltam először magán dokinál, 5+5 naposan. Hüvevelyivel vizsgált, és a párom bejöhetett velem. Egy függönnyel voltunk elválasztva, míg a doki kézzel, szemmel vizsgált, de mikor uh-val, akkor odahívta a páromat. Nálunk még csak egy szép szabályos petezsák látszott. Valószínüleg, nektek sem lesz még baba, szívhang. De kitudja. Kívánom,h. csak jókat halljatok!:)
2010. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok választ és a gratulációt!!!

Majd megírom, hogy beengedték-e és hogy mit látott a doki.

Sziasztok

2010. máj. 9. 18:20
 20/26 anonim ***** válasza:

Jó reggelt! 08.51-es vagyok. Ma mentek az orvoshoz. Minden rendben lesz. Gondolok Rátok.

Myra

2010. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!