Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt autoimmun beteg...

Van itt autoimmun beteg kismama? Teherbe lehet valaha esni?

Figyelt kérdés

Meg tudtam hogy autoimmun beteg vagyok (ízületi gyulladás)

Nőgyógyászaton még nem jártam mert friss a dolog, de a kezelő orvosom, annyit mondott hogy nehezen Lehet teherbe esni ilyen betegség mellett. ;( Nagyon szomorú vagyok és mindíg a síró görcsök kapnak el, és a férjem is szenved emiatt.

Van aki ilyen betegség mellett terhes lett és ki is tudta hordani a pici babát?

Ja és még vitamint sem szedhetek, ami erősítene mert nálam az a lényeg hogy gyenge Legyen az immunrendszerem; ( hihetetlen hogy ez velem meg történt és már 39 éves vagyok.


2017. febr. 19. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell elkeseredni! Lehet, hogy nehezebb lesz, de nem lehetetlen. Ilyenkor steroidot szoktak adni, azzal tompítják az immunrendszert, hogy ne működjön túl, és ne forduljon a baba ellen. Jó orvosokkal, odafigyeléssel ez miatt nem lesz gond.

Viszont a korod miatt én eleve meddőségi központot keresnék fel. Ott felkészültebbek ebben a témában is, és ha kell, rásegítenek a termékenységre, mert ennyi idősen nem biztos, hogy már csak az autoimmun betegség nehezíti a teherbeesést.

2017. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nekem nem autoimmun, hanem alloimmun betegséggel; szteroiddal + infúziós kezeléssel sikerült harmadjára a lombik.
2017. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak 35 vagyok, lassan 10 éve kezelnek autoimmun betegséggel. Van egy hároméves kislányom és most vagyok 25 hetes terhes a másodikkal. Évekig kaptam szteroid injekciót kúra szerüen, akkor szedni kellett fogamzásgátlót, nehogy teherbe essek. Spontán estem teherbe, probléma mentes volt az első illetve eddig a második szülésem is. A betegségem sokszor fellángol, diétával infúziós kezelésekkel ( nem terhesség alatt) jogával kordában tartható.
2017. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm , nekem (Medrol) tablettát írt fel a professzor úr. Mikor még nem tudtam hogy ízületi gyulladásom van ,párszor voltam nőgyógyászati vizsgálaton és mindig vékony volt a méh nyalkahartya.

Mikor megyek a nőgyógyászhoz és meg mondom milyen betegségem van lehet tudna segíteni hogy teherbe essek vagy ne kérdezek rá?

2017. febr. 19. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!