Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biciklizés jó vagy rossz?...

Biciklizés jó vagy rossz? 15hetes kismama

Figyelt kérdés

Ma elővettem végre a biciklit délután. A 6 éves unokahugommal bicikliztünk is egy kicsit. A sogornőm meglátta és elkezdte mondani hogy miért biciklizek, hiszen úgy rázkodik a baba. Ott volt vele egy ismerős 60év körüli néni aki szintén rákezdett.

Közös bicikli a párommal, férfi vázas igaz de nagyon kényelmes. Addíg amíg fel tudok ülni és a pocak mérete sem zavar addig szeretném használni. Imádok biciklizni.


Szerintetek tényleg rossz ha biciklizek?



2017. febr. 20. 18:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlják, mert préselődik a has, a méh.


Nyilván embere válogatja, van, aki bicajozik és nincs gond belőle, de a hasprés miatt én hanyagolnám, inkább séta, kismama torna vagy kismama jóga.


Meg nem mindegy, hogy valaki terhesség alatt is aktívan sportolt, vagy terhesen áll neki.


Kérdezd meg az orvosodat, az a biztos.

2017. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Veszélyeztetett terhes vagyok, a méhlepényem éppenhogy de rálóg a méhszájra. Úgyhogy megfogom kérdezni a dokim. Amúgy mindíg is bicikliztem. Most csak annyit biciklizek hogy 2naponta vagy naponta (attól függ milyen kedvem meg dolgom van ) lemegyek a sogornőmékhez a 2gyerekhez. Ez kb.250-350 méter oda meg ugyan anmyi vissza.

2017. febr. 21. 20:44
 13/16 anonim ***** válasza:

31 hetes vagyok, minden nap bicajjal megyek a munkahelyre,ami kb 5 perc útidő (egy-két nap maradt ki, amikor csúszott az út). Épp nemsokára indulok :)

Nekem kifejezetten jól esik, és a hasam sem préselődik, mert olyan a kialakítása, hogy egyenes háttal kell rajta ülni.

Szerintem addig tekerhetsz ilyen kis távot, amíg jól esik, bár a lepény miatt azért kérdezz rá a dokidnál, bár úgy látom a dokik közt is megoszlanak a vélemenyek.

2017. febr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor nyilván szigorúan tilos lenne kerékpároznod....
2017. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ezt nem bunkoságnak írom! De aki hasprésnek érzi a biciklizést annak vagy alacsonyan van az ülése vagy pici a biciklie.


Én eldöntve ülök fel rá mivel férfi vázas. És magasan van az ülés mert nem szeretem felhúzni a nyakamig a terdem. Szívesebben biciklizek úgy hogy csak annyira kell hajlítanom mint ha mennék max egy kicsit jobban. És nem is csak szívesebben hanem sokkal kellemesebben biciklizek úgy, mivel így nincs hasprés sem. (Nem terhesen is így bicikliztem)

És az sem mindegy hogy ki mennyit és milyen gyakran biciklizett terhesség előtt. Én sokkal többet mint most.

2017. febr. 23. 19:44
 16/16 anonim ***** válasza:
A busz is rázkódik.
2023. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!