Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mostanában mindenkinek van...

Mostanában mindenkinek van orvosa, én viszont nem választottam, mert szeretném azt a pénzt a kicsire költeni. Nagyon gáz vagy ciki, ha megyek majd a szülésre és ha kérdezik, mondom, hogy nincs orvosom?

Figyelt kérdés
A védőnőm is mondta h jobb ha van orvosa valakinek stb..de én azt a pénzt a gyerekre költeném inkább mert így is szűkösen vagyunk...nmanapság mindenkinek van? ugye nem vagyok egyedül? 19hetes kismami
2008. okt. 11. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még én sem fogadtam orvost, és lehet, hogy nem is teszem. Nálunk a védőnő nem javasolta a orvos választását. Sokat érdeklődtem ez után, de lehet, hogy megfogadom az orvost és amikor a szülésre kerül a sor, még akkor sem biztos hogy nála fogok szülni, hisz nincs rá garancia.(és akkor hiába fizettem 9 hónapig a magánrendelésre)A barátnőm most szült, ő sem fogadott orvost, és gyönyörű egészséges a kislánya.

Persze az előnye is megvan a fogadott orvosnak, hiszen nem kell várni annyit a vizsgálatokra...

12 hetes kismami

2008. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok. A második mondatban, azt akartam írni: hogy HA megfogadom az orvost....
2008. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem sincs orvosom,és nem érdekel,ki mit mond,nem tudom kigazdálkodni az "árát".Nem hiszem ,hogy hátrányt jelentene,mert az első gyermekemnél sem jelentett.Engem többször megnéztek a dokik szülés után is,kérdezgettek.Míg a "fizetős "mamákhoz csak néha-néha szólt a lepénzelt doki.Szerintem ugyanolyan divat lett dokit fogadni,mint bármi más.Sok kismama presztizskérdést csinál abból,hogy mennyit ad a dokinak.Tudom ,hogy a hozzáállásom miatt kapok itt majd hideget meleget,de nem nagyon érdekel.18 hetes mami
2008. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért örülök, hogy vannak akik így gondolják. "Sajnos" én sem engedhetem meg magamnak a magán orvost, a terhesség elejétől itthon kell lennem, nehogy baj legyen.

NEM VAGY EGYEDÜL!!!

(az első válaszoló) 12hetes kismami

2008. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen igazatok van én sem fogadnék dokit, mert nekem sem lenne rá pénzem. Bár nekem van, de csak abból a szerencsés okból kifolyólag, hogy egy baráti társaságban ismerkedtünk meg vele és azóta hozzá járok. Így is adok neki, amit tudok, de messze nem annyit, mint amennyit a magánrendelésén elkér.
2008. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs fogadott dokim. Sztk-s rendelésre járok, mindig ugyanahhoz a doktor bácsihoz. Semmi hátrányom nincs belőle! Ja, hétfőre vagyok kiírva és úgy értem a szülésnél sem lesz semmi gáz!
2008. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs: úgy érzem.. :-)
2008. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!Örülök,hogy nem vagyok egyedül:)))

Boldog babavárást!:)

2008. okt. 11. 10:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok kismaminak nincs orvosa, szóval emiatt ne aggódj.

Nekem van fogadott orvosom, de csak azért, mert személyesen azt tapasztaltam, hogy amíg nem volt orvosom, addig letojták nagy ívben az SZTK-ban a fejemet. Nem vizsgáltak meg normálisan, egyáltalán nem voltak segítőkészek. Annyira szomorúnak tartom, hogy terhesen azt kellett megtapasztalnom, ha nem fizetek valakinek, akkor akár el is patkolhatnék a folyosón. :(

Így választottam egy dokit, ő normális, megvizsgál, tájékoztat mindenről, de meg is kéri a pénzt érte. Viszont legalább egyáltalán nem kell megjelennem SZTK rendelésen, nem kell a bunkó, pénzéhes dokikat látnom. :S

Szülésnél pedig éppúgy kötelessége az ügyeletes orvosnak segíteni majd neked, mint ahogy nekem az én orvosomnak.

Na meg attól még, hogy az ember van fogadott orvosa, az sem tudi, hogy a szülésnél ott tud majd lenni.

2008. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szió. én ugy vagyok vele, hogy igy is a gyerekre koltom :D


en nagyon rosszul viselem a terhesseget, tudod rosszullét, hanyas (igy kozeledve a 20. héthez is), stb, sajnos nem nagyon birnam a korhazi legkort, meg a varakozast, meg az ilyesmit. foleg emiatt van fogadott dokim. .. aki persze a korhazban is dolgozik, és gondolom rengeteg hozzam hasonlo beteget lat ott el ingyen, szoval a szakszeruseg miatt ne aggodj, sok fogadott orvos dolgozik korhazakban.


nem gaz, es nem ciki, ha nincs orvosod, foleg, ha jol viseled a terhesseget. nekem meg az hatalmas megnyugvas, hogy barmikor felhivhatom a nodokim, nagyon kedves, turelmes mindig, és nem csak rendelesi idoben..es lehet, hogy nagyreszt szerinte huyesegekkel "zaklatom", de tegnap is, amikor hivtam, nagyon megnyugtatott (4ds ultrahangon voltam, és találtak a babóm plexusában felritkulásokat, és a "kedves" szonografus beijesztett, hogy ciszta, aztan magyarazkodott, de mar keso volt.. doki meg elmondta, hogy ebben a korban gyakori, kar aggodni miatta, fel fog szivodni par heten belul, ebben az idoben relative sok kismamanak van).. szoval az ilyen "aprosagok" miatt jó a fogadott orvos, de nem vagy rossz anya, vagy nem ciki, vagy semmi rossz nincs, ha neked nincs. nyugodj meg.

2008. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!