Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vállalnátok ikreket?

Ti vállalnátok ikreket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lombik kezelésre járunk és szerettünk volna ikreket, de a doki egy babó beültetését javasolja, mert a női méhet egy babára tervezték, illetve ikerterhességnek több kockázata lehet. Ti vállalnátok két babát így? Én egészséges vagyok

és viszonylag fiatal a páciensei közül (26) :) Köszönöm a válaszokat!


2017. febr. 27. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes hogy csak egyet akar beültetni. Azért is szoktak egyszerre többet,mert úgy több rá az esély, hogy legalább 1 megmarad. Ebben az esetben igen, örülnék, ha azért 2 beültetésre kerülne.
2017. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem szeretnék ikreket. Egy gyereket is megterhelő volt kihordani, megszülni. Koraszülés esélye is nagyobb, s még az én időre születettem is elszenvedett egy enyhe oxigénhiányt, ami miatt 1,5 éve gyógytornázunk. Szerencsére természetes úton ritka, ha a családban sem volt.

Ha lombikra lenne szükségem, én ragaszkodnék az 1 embrióhoz.

2017. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha lehetne választani akkor nem szeretnék ikreket.
2017. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Ilyet még nem is hallottam, hogy egyet akar csak.

Persze, hogy vállalnám. Ha már az első is lombikos, én nem szeretnék újabb éveket várni a tesóra.

2017. febr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Az ikerhesség jóval kockázatosabb, mint a normál, de lombik esetében igen, kérném, hogy legalább kettőt rakjanak vissza, hogy nagyobb esély legyen 1 babára.
2017. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Én vállalnám, sőt örülnék neki. Sok ikerpár van a rokonságunkban. Egyikkel sincs sokkal több gond. Jól elvannak az ikrek egymással. Talán jobban is, mint a sima tesók. Legalábbis nálunk.

Az anyatermészet pedig felkészült a 2 babára is. A nőnek 2 melle van.

2017. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Hat ha tobbet kapsz vissza akkor sem biztos h ikreid lesznek.

De igyis -ugyis legalabb 2-3 szokott visszakerulni. Nem ertem en sem.

2017. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

A helyedben most keresnék masik dokit.

Nem tudom h mennyit fizetsz neki, de tuti arra hajt h egy par beültetésed még legyen!!!

Soha nem egyet ültetnek be, mert nagyon kicsi az esélye h megmarad. Nem azért ültetnek többet h ikrek legyenek, hanem azért h növeljék az esélyt a terhessêgre

2017. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Lombikból ikreket várok. Nálunk mindig saját döntés volt, hogy mennyit kértünk vissza. Soha, senki sem firtatta, és lebeszélni sem akartak róla minket. Kétszer volt beültetésem 2 embrióval, egyszer pedig 3-mal. A sikeres lombiknál 2-t kértünk vissza; de úgy néz ki, hogy egy tapadt meg, és tovább osztódott; mert legutóbb azt mondták, hogy egypetéjűek az ikreink.

Külföldön tendencia inkább az egy embriós beültetés, de ez az újabb irányzat egyre jobban terjed már mindenfelé. A cél ezzel az, hogy minél biztonságosabb legyen babának, mamának egyaránt. Nem a létrejött terhességek növelését, hanem az egészségesen megszületett babák számát szeretnék ezzel növelni. Különösen akkor, ha az illető fiatal.

Érthető mindkét oldal. Ugyanakkor én örülök, hogy ikreink lesznek; bár a terhesség így tényleg nem sétagalopp...

Azt kérdezzétek meg, hogy a javaslat ellenére ti dönthettek-e máshogy, ha úgy szeretnétek.

Én a hármasiker-terhességtől féltem. Miután egyszer 3-at kértünk vissza, tiszta para voltam, hogy mi van, ha mindegyik megtapad. Miután nem sikerült, megfogadtuk, hogy 3-at többet nem kérünk majd.

2017. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Engem most le fognak pontozni, de én a Te korodban nem vállalnám a mesterségesen létrehozott ikerterhességet.


Ikres anyuka vagyok, spontán lettek a babáim.

Imádom őket, de az ikerterhesség kihordása egy rémálom volt.

Ezt kevesen ismerik fel, de iszonyú kockázatos két babát várni, a terhességek nagy százaléka középidős vetéléssel vagy extrém koraszüléssel végződik (amelynek a végén a pici súlyú babák súlyosan fogyatékosak lesznek vagy meghalnak). Benne vagyok az FB ikres csoportjában, rengeteg szörnyű tragédiát olvasok. Volt csoporttárs, aki emiatt ki is lépett az ikres csopiból.


Emellett az anyát is hatványozottan fenyegeti a toxémia, hellp szindróma, terhességi cukorbetegség. Én mázlista voltam, nekem csak pajzsmirigy túlműködésem lett, arra kellet olyan gyógyszert szednem, amely átment a méhlepényen (muszáj volt, mert .

ellenkező esetben késői magzatelhalás lett volna a vége. És ilyenben volt már részem sajnos, nem akartam megint kockáztatni)


Írom mindezt úgy, hogy nekem oltári mázlim volt, a babáim kihúzták a 36. hétig és úgy néz ki egészségesen születtek (4 hetesek most). De így is jóval kisebb súlyúak,"egyke" kislányommal, tized annyira sem volt stresszes és problémás minden.


Ha még fiatal vagy, akkor inkább csak egy babát kérj vissza. Általában azoknak szoktak több embriót visszaültetni, akiket a koruk miatt szorít az idő.

Az orvosodra hallgass, tökéletesen igaza van.

2017. febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!