Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is van, aki nem kapott az...

Más is van, aki nem kapott az ismerösöktöl több zsák kismama és babaruhát?

Figyelt kérdés

Nem a rokonság ajándékaira gondolok, hanem amikor a rokonok, barátok, ismerösök "zsákban" odaadnak ajándékba a dsok kinött ruhácskát( esetleg kismama ruhát is, nemcsak gyerekruhát).

Körülöttem mindenki kap innen-onnan, nekünk nem adtak a mi ismeröseink Van más is, aki nem kap? :) köszönöm


2017. márc. 2. 00:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
Soha nem kaptam egy darabot senkitől. Kivéve az ajándékokat, amikor megszületett. Na, de inkább ne hoztak volna, mert nyáriból hoztak nagy méretet. Akkor nem volt jó, következő nyáron meg kicsi volt. És hasonló... Nagyon keveset tudtam belőle ráadni. Amúgy nem is nagyon volt a családban akkoriban olyan nemű baba, így nem is lett volna kitől örökölni. De ma már olyan semmi pénzekért lehet ruhákat venni rá, hogy nem is bántam és így olyanokat vettem, ami nekem tetszik. :)
2017. márc. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem kaptunk, mert csaladban es barati tarsasagban is elso baba volt a fiam :)

1-2 rokon hozott neha turibol de azoknak nem orultunk, mivel nem is voltunk raszorulva ezert udvariasan megkoszontem es eltettem a szekreny melyere.

2017. márc. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

Miért van szinte mindenki lepontozva? Van jó válasz?


Ha van is, gondolom, nem az, hogy én pl. irtózom a használt cuccoktól.

2017. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

Mi sem kap(t)unk. Aki ígérte, hogy majd mindent odaad, az most váratlanul ismét babát vár, szóval nekik is kell nem sokára... A tágabb rokonságban sok a gyerek, de velük csak felületes a kapcsolatunk, úgyhogy előbb adják oda ismerősnek, mint nekünk.

Mi vettünk új ruhákat is, de sokat használtan, babaruha csomag formájában. Eddig mindig meg voltam elégedve az állapotával. Majd kimosom, kivasalom őket. Én nem látom sok értelmét annak, hogy 4-5000-ért vegyek meg 1-2 darabot, amit lehet, hogy csak párszor tudok majd ráadni, és már ki is növi. Ebből a pénzből inkább olyan dolgokat veszek, amelyeket sokáig fog majd használni, és/ vagy a fejlődését szolgálja.

Tudom, sokan nem így gondolják, sokan ódzkodnak a használt ruháktól, mert az már volt máson. Tőlük veszem meg az újszerű, márkás 20-40 db-os csomagokat 4- 10.000. Ft-ért..

2017. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

Szerencsere nem kaptunk , bar hasznalt ruhat nem adnek egy kisbabara.

Mast hasznaltan vettem ( kisagy, forgo, pihenoszek atb) de ruhat nem.

2017. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
20%

Azert aki csak 4-5000 forintert lat uj babaruhat az kicsit vakond...1500-ert lehet kapni tobbdarabos body vagy rugi szettet Tesco, Lidl, stb.

Aki ennyit sem tud babaruhakra kolteni vagy nem kellett volna gyereket vallalni csak ha biztosabb az anyagi hatter (ugyanis a babaruhak csak az eleje!! Ennel ahogy no, sokkal tobbe fog kerulni), vagy betegesen sporol.

2017. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Csirot válasza:
50%
Én egy fősulis barátnőmtől kaptam kölcsön babaholmikat (mérleg, kiságyforgó, kiskád állvánnyal, sterilizáló) meg ő adott néhány ruhát meg bébijátékot, de egyébként mástól nem kaptam használt babaholmit, mert első gyerek volt a családban, baráti körben is. Másfél éves volt a kislányom, mikor sógornőm szült, de mivel fia született, nem nagyon tudtam én se adni neki, meg amúgy is tervben volt már akkor a kistesó, így minden neki van félretéve. Kismama nacikat adtam neki kölcsön, mert egy volt a méretünk, de azt már vissza is adta :) Ha a kistesó fiú lesz, akkor meg eladom a lányom rucijait és az árából veszek a öcsinek újat meg használtat is. Most is egy baba-mama bizományi boltban vásárolok nagyrészt a kislányomnak is. Amikor pedig a kistesó is kinövi a rucikat, akkor biztos nem fogom őrizgetni az összeset, néhány különlegesebb darabot elteszek tesóimnak, a többit meg megpróbálom eladni. Ugyanígy el fogom adni a babakocsit, kiságyat, járókát is. Nem azért mert sajnálom tesóimtól, de egyrészt helyem sincs őrizgetni, amíg náluk baba lesz, másrészt meg az árából tudok venni az én gyerekeimnek mást. Aki kap mástól babaholmit, örüljön neki, de ez nem lehet elvárás szerintem. Mindenki maga vegye meg a gyerekének amit szükségesnek tart.
2017. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14%
Sose adnék használt szart a gyerekemre. Aki gyereket szül nyúljon a zsebébe ne mástól várjon bármit is. Aki spórol,vagy csöves az minek szül?
2017. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
33%
Használt szar..haha, mert egy csecsemő szétkoptatja a naci térdét meg agyonhordja? A nővéremtől kaptam kisruhákat és volt ami szinte új volt, párszor volt csak a fián, olyan hamar kinövik őket!
2017. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

19, az én lányom bizony teljesen leamortizálta az első ruhatárát. Ha reflux miatt kétnaponta mosnod kell (plusz a pisi/kakibalesetek az alkatára megfelelően illeszkedő pelenkát kutatva), nincs az a minőségi ruha ami ne sínylené meg. Pedig még sok ruhája is volt.

Később a kúszás, mászás, a hozzátáplálás miatti folytonos folttisztítás ette a ruhákat.

Csak azok a ruhái maradtak hibátlanok, amiket konkrétan átnőtt, azaz max. egyszer vagy egyszersem hordott.

2017. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!