Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ch diétát követő kismamák,...

Ch diétát követő kismamák, szoktatok bűnözni? Én szinte teljesen elhagytam a cukrot és a lisztet, de tegnap fagyiztam :D 2 gombócot ettem meg tejszínhabbal és ugy haragszok most magamra

Figyelt kérdés
Nagyon rég nem ettem édességet,de tegnap nagyon megkivántam :D nem kell ennyire "komolyan" venni ugye?Ha egy hónapban egyszer besikerül egy kis nasi nem nagy baj....vagy???
2017. márc. 6. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel édesség mániás vagyok, ezért kerestem diabetikus cukrászdát magamnak. Ott betankoltam és csak az előírt mennyiséget ettem meg mindig. Szóval én nem bűnöztem.

De egytől még semmi probléma nem lesz, nyugi. Remélem fincsi volt. :)

2017. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem is elő fordult,akkor próbáltam a következő étkezésnél minél kevesebb ch-t bevinni.a neten van egy csomó ch csökkentett édesség recept 😁
2017. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én update pudingot és túrórudit eszem,persze beleszámolom a napi keretbe. Annyitól biztos nem lesz bajod,a lényeg,hogy tartósan ne legyen magas a cukorszint illetve ne ingadozzon nagyon. Ha havonta egyszer kicsit felkúszik attól semmi bajotok nem lesz. Én múltkor sültkrumpilt ettem,mert majd megőrültem érte. Szépen kimértem és egy ebédnek megettem,igaz nem volt nagy mennyisség de marha jól esett 😀 35hkm
2017. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is beleszámoltam a napi adagba,még igy sem lett több 160nál,dehát mégis csakcukor :D soha nem érdekelt a kaloria meg zsir meg cukor tartalom,sem a mozgás mégis 53-55kg voltam 2gyerek után is,most ha meglátom hogy a férjem 2szelet kenyeret eszik vacsorára az "úristen egy egész napi adag ch adagom van előtte" jut eszembe :D :D de inkább ezt választom mint a plusz 25kilot és a szülés utáni sírást mert fujj de undoritó vagyok.....köszönöm nektek a választ!!!!
2017. márc. 6. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz! Én nem diétázom, pusztán kíváncsiságból kiszámoltam jó párszor, hogy mennyi kalóriát és szénhiderátot ettem aznap, és egyetlen kivétellel (egy nagyobb adag édesség vacsorára) soha nem értem el még a 180 g-ot sem, úgy sem, hogy naponta többször eszem fehér kenyérből szendvicset. Nyilván nem mindegy, mennyit eszik az ember...

Ráadásul én úgy tudom, hogy ch diéta esetén nem is szabad teljesen elhagyni a szénhidrátot, csak meg van szabva, hogy mikor mennyit lehet enni, és mikor kell lassú és gyors felszívódásút enni.


Ha ebbe belefért a 2 gombóc fagyi tejszínhabbal, akkor egészségedre. Komolyan kell venni a diétát, de nem kell túlteljesíteni az elvárásokat, mert az ugyanolyan ártalmas.

2017. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy csinálod,de ha abbol indulok ki hogy egy szelet kenyér mennyi ch-t tartalmaz,nehezen hiszem el hogy alig volt 180g a napi adag....én mindent számolok,eleve ugy főzök hogy mindent megmérek,egy narancsot is felírok,2szelet sonkát is lemérek....130-140g körül van amit naponta megeszek igy hogy gondosan jegyzetelek méregetek.Nem vitázni akarok,csak számomra hihetetlen ne haragudj.De ennek ellenére köszönöm a válaszod :)
2017. márc. 6. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:

A sonkát feleslegesen méred, abban nincs ch. :)

Én anno mérleggel készültem minden étkezésemre és részletesen vezettem hónapokig, hogy mit eszek. Már komplett hülyének néztek anyuék is, hogy addig nem álltam neki ebédelni, amíg le nem mértem mindent.

Amúgy az előzőnek nem tudom honnét veszi, de többszöri fehér kenyeres szendvics nagy valószínűséggel bőven 180 g felett van...

2017. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De, "ennyire" komolyan kell venni, amennyiben a diétának egészségügyi okai vannak.


Ha nem, az más. Nassolj ne fehér cukrosat, sem neked, sem a magzatnak nem tesz jót.

2017. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk a sonkát,tojást,virslit,húst nem számolom. A sajtokat sem nagyon,hisz elenyésző a szénhidráttartalma egy szelet sajtnak a szendvicsben. Amire figyelek,teljeskiörlésű legyen a kenyér és a tészta is,barna rizst eszem,krumplit kerülöm. A köret nagyrésze zöldség legyen. Beleszámolom a napi keretbe a gyümölcsöket(ezt csak délután eszem,délelőtt nekem nagyon dobja a cukrot),az édesìtőt és a tejet a kávémban,a gyümölcsleveket... Naponta 6X étkezem 3 óránként,a hagyományos cukros édességeket megtiltottam magamnak,ha rágcsálhatnékom támad akkor szotyit,mogyorót,tökmagot eszegetek,amit szintén mérek,bár nem tartalmaz sok szénhidrátot... De az biztos,hogy szülés után megeszek egy jó tejszínhabos,nutellás palacsintát 😂😂😂 35hkm
2017. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9es ez nagyon aranyos volt,jót nevettem a végén :D kicsit szégyenlem hogy a felvágottak szénhidrát tartalmát nem néztem meg eddig,én nem igazán eszem,csak példának szántam :) én is mindent mérek,egy deci tejet is feljegyzek,másképp nem lenne értelme...itt 5g ott 12g 1-2alma kiwi igy tovabb és máris 30-40g "eltűnt" akkor ezek szerint nem csinálom rosszul,kezdő vagyok nagyon,minden aggaszt ezzel kapcsolatban :)
2017. márc. 6. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!