Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatt beadatnatok...

Terhesseg alatt beadatnatok az influenza, illetve a szamarkohoges elleni vedooltast?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk, 25 hetes terhes vagyok. Ma ajanlotta a vedono, o azt javasolta, hogy adassam be. Elvileg mindketto ingyenes.

En magam meg nem olvastam reszletesen utana, este mindenkepp megteszem, addig is szivesen olvasnam a ti velemenyeteket, erveiteket. Magyarorszagon ez hogy szokas?


2016. okt. 20. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha a védőnő javasolja, akkor beadatnám, egyéb esetben nem hiszem, hogy eszembe jutna.
2016. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Influenza ellenit igen.

Szamárköhögés elleni a terhesség első harmadában csak a legindokoltabb esetben adható.

2016. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem.
2016. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyiket sem javasolta a védőnő, és nem is hallottam róla, hogy bárkinek ajánlaná Magyarországon akár orvos, akár védőnő bármelyik védőoltást.

Én személyszerint nem adatnám be.

2016. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nekem is ajánlotta a védőnő az influenza ellenit, ingyenes volt kismamáknak, de eszembe se jutott, nem kismamaként sem adattam be sose. Háziorvos nem ajánlotta egyébként.
2016. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Igen beadatnám, ahogy be is adattam anno.
2016. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Influenza ellen én minden évben oltattam magam.

Az én orvosom azt mondta, hogy az első trimeszterben nem olt, de utána igen.

Nekem fontos volt, mert a férjem is sok ember között dolgozott, a gyerekeim is mindent haza hoztak az oviból, én nem dőlhettem ki terhesen, miközben őket ápolom...

Most 4-5 hét múlva szülök, már biztos nem oltatok, bár itthon én még nem hallottam, hogy már meglenne az oltóanyag.

2016. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 babyboom567 ***** válasza:
59%

Alapból nem adatnám be,nemhogy terhesen.

7 éve mikor a keresztfiam született,akkor nálunk a családba (rajtam kívül)mindenki beoltatta magát influenza ellen.Csak én nem voltam influenzás, meg az újszülött, mindenki más az oltás ellenére elkapta,nagymamám kórházba is került.

De ezt neked kell eldönteni.

2016. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Épp tegnap volt erről szó a hirekben,már megérkeztek az oltóanyagok! 30 hetes vagyok és én sem oltatnám be magam!
2016. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha olyan országban vagy, ahol a gyerekeknek nem kötelező a szamárköhögés oltás,feltétlen oltasd be magadat. A te gyerekkori oltásod már nem igazán ad védelmet, és a kisbabád az első két hónapban (amíg olthatóvá nem válik) csak az anyatejjel kaphat ellenanyagokat, miközben bárhol bárki ráköhögheti a szamárköhögés kórokozóját. Ez pedig kiscsecsemő korban életveszélyes. Gyerekorvos testvérem másfél évet dolgozott Írországban. Elmondása szerint rendszeresen kezeltek szamárköhögéses kisbabákat az intenzív osztályon. Ha nem is haltak meg, a köhögési rohamok alatt súlyos, agykárosodáshoz vezető oxigénhiányt szenvedhettek. Nemcsak a terhes nőket, hanem az újszülött egész családját ajánlott beoltani szamárköhögés és influenza ellen is. A babának egyik betegség sem hiányzik, és csak a hazahurcolás megakadályozásával lehet csökkenteni a megfertőződésének a kockázatát.
2016. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!