Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Nektek melyik...

Kismamák! Nektek melyik terhesvitamin vált be a legjobban? Milyen fajtát szedtek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 8. 17:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Gravidát szedek.
2017. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Trimesztert szedek.
2017. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Gravida vált be számomra. Annak, aki rosszul lesz bizonyos tablettáktól üzenem, hogy este a vacsora után közvetlenül vegye be! Nálam ez működik.
2017. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
A Femibion az egyetlen normálisnak mondható terhesvitamin szerintem. Kritikán aluli az összes.
2017. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A gravidától farkaséhes voltam, átváltottam dr. czeizelre. Igaz abban sokkal kevesebb vitamin van mint az összes többiben, de szerintem kiegyensúlyozott táplálkozás mellett nem gond. Tökéletes volt a vérképem végig.
2017. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Első terhességem, Femibiont ajánlott az orvosom, fogantatás előttől szedtem is, nem volt tőle hányinger, székrekedés, de valahol zavar hogy nincs benne kálcium, vas, stb.

Legközelebb olyat fogok keresni, amiben ugyanígy van aktív folsav és omega zsírsav is.

2017. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem a czeizel vált be
2017. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14-es válaszoló: Mire alapozod azt, hogy a Femibion csak a jó és a többi kritikán aluli? Ahogy itt többen is írták pont a Femibion nem tartalmaz vasat, kalciumot és egy sor ásványi anyagot ellenben a többivel...
2017. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok.

A femibionban folát van folsav helyett. A kismamák kb fele nem tudja hasznosítani a folsavat, csak a folátot. Tehát ők hiába szedik a vitamint, nem érnek vele semmit, sőt. Ugyanúgy kialakulhat idegcsőzáródási rendellenesség, mintha nem szednének semmit. Ezért írták itt többen is, hogy az orvosuk a Femibiont ajánlotta.

Egyébként is, egy valamire való multivitamin nem folsavat tartalmaz, hanem folátot, terhességtől függetlenül is.

2017. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Utánaolvastam. Ebből a szempontból tényleg igaza van a 14-es válaszolónak. A folátot könnyebben hasznosítja a szervezet, mint a folsavat, amit a szervezet alakít át foláttá és valóban erre nagyon sokan nem képesek. De ezt már az Elevit Plus is tudja. A többi valóban nem. A baj csak az, hogy nekem ezektől pont hányingerem volt és mivel az első gyermekem szülése után is elég komoly vashiányom lett vérképző szedése ellenére is, így erre én most kiemelt figyelmet fordítottam/fordítok. Amúgy Elevit Plus-t szedtem az első 12 hétben, nagyon rosszul voltam. És korábban egy másik terhesség alkalmával Femibion-t, de sajnos az a baba beteg volt, nem maradt velünk. Tehát garanciát nem nyújt egy vitamin sem... :(
2017. márc. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!