Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőm szerint diétáznom...

A védőnőm szerint diétáznom kell, a dokim szerint meg nem. Melyikre hallgassak?

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok eddig 19 kilót híztam, 56kg-ról indultam most vagyok 75. A védőnőm szerint heti 2 gyümi,zöldségnapot kellene tartanom, de nem megy. 2-3 napja szinte állandóan éhes vagyok, 3 hétig bírtam a diétát, addig egy grammot nem híztam. Most 2 hét alatt pedig 2-t, mert minden rendes kajára kiéheztem.:) Ráadásul a dokim azt mondta amíg nem érzem magam a kilók miatt kellemetlenül addig ne foglalkozzak vele. Annyira nem vizesedek és a vérnyomásommal, vizeletemmel sincs semmi gond.

Én jól érzem magam így, de a védőnőm mindig rámhozza a frászt, hogy toxémia így meg úgy, meg max 12 kilót lenne szabad hízni, stb.

Szerintetek inkább "éhezzek" vagy egyek azt amit megkívánok nem foglalkozva a védőnőm véleményével?

Engem a kilók nem zavarnak egyáltalán, csak jól szeretném magam érezni még ebbe az utolsó pár hétbe amennyire lehet.:)


2008. okt. 12. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a dokira hallgass!Ha koplalsz,az se biztos hogy jót tesz.Én is küzdök a kilókkal,bár még nem szóltak ,hogy sok,de szerintem,csak idő kérdése.

12 kiló?Én 26 hetes vagyok,és lassan elérem a tíz kilót.

Ez ugyis mindenkinél más.

2008. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg semmi problémát nem okoz a plussz súly akkor ne foglalkozz a védőnőddel, pláne ha az orvosod is mindent rendben talált és ő sem javasolja a diétát. Maximum azzal próbálkozzál hogy este már ne egyél túl megterhelő, nehéz ételeket, inkább egy tányér gyümölcsöt vagy joghurtot amit szeretsz. A védőnővel meg tényleg ne foglalkozzál az enyém is mindig mondta, hogy inkább zöldségeket nassoljak meg ne hízzak már többet de nem nagyon foglalkoztam vele hisz nem 30 kilót híztam és minden eredményem jó volt úgyhogy ettem amit kívántam.
2008. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a dokimra hallgatnék, hisz mégiscsak ő az orvos.
2008. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én holnap töltöm a 37. hetet és +21kg-nál!! tartok. Nem lelkesedik érte az orvosom, de nem tud velem mit csinálni. A védőnőm (most derült ki) 2 terhességénél 25-25kg-ot hízott!! Most pedig nádszál karcsú, filigrán nő. Szerinte én is olyan típus vagyok, mint ő. Szerencsére rajtam sem látszik különösebben a sújyom, mindenki csodálkozik rajta, amikor mondom. Ez persze a jobbik eset. Esténként próbálok könnyebb ételeket enni és nem közvetlenül lefekvés előtt. Nasi többnyire gyümölcs.

De nekem se találták ki az éhezést és a diétát. Ha nem eszek eleget, akkor egyáltalán nem alszok éjszaka, hangosan korog a gyomrom...

Tehát már nem idegesítem magam a súlyommal és az éhezéssel, inkább eszek, megfontoltan:))

A dokid hozzáállása nekem is szimpatikusabb:))

A leleteidet is ő látja, tehát nem az evésre bátorítalak, de az is fontos, hogy jól érezzed magad!

2008. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a dokidra hallgass! Eleve nem indultál sok kilóról, és ha nem vagy rosszul a +19 kilótól, akkor miért kéne a gyümölcsnap??

Én a 31.héten +12 kilónál tartok, gondolom nekem is +16-20 kiló körül lesz a vége, de nem számít. Én 57-ről kezdtem.

A védőnő állandóan jön a statisztikáival, nem foglalkozok vele. Rendben van nekem is a vérnyomásom, nem vizesedek, semmi panaszom, akkor nem érdekelnek a statisztikák!

Én teljesen jól érzem magamat!

Szerintem ha te is jól érzed magadat a bőrödben, akkor ne foglalkozz a védőnővel!

Üdv!

2008. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelet a kivételnek, úgy látszik a védőnők mind egyformák és csak a kilókkal vannak elfoglalva.Én még a hányós korszakban vagyok illetve a hányós és a folyamatosan éhes között.És amikor éhes vagyok ha este 10-kor is akkor is eszek mert úgysem bírnék aludni és csak melygés lenne a vége.én is az orvosra hallgatnék.
2008. okt. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, majd azért próbálok odafigyelni miket eszem, de a heti 2 gyüminap kizárva.

"örülök", hogy nem csak nekem jutott ilyen jó védőnő.:)

2008. okt. 13. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!