Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes terhes vagyok,...

23 hetes terhes vagyok, ellátnátok pár tanáccsal? Melyek a fontos vitaminok félidő után?

Figyelt kérdés
Vitaminokkal kapcsolatban nagyon tanácstalan vagyok, hiszen félidő után már szükséges a nagyobb mennyiségű kálcium és D vitamin. De a 2 közül melyik? Mert külön-külön ugyan lehet őket kapni nagy hatóanyag-tartalommal, de amiben mind a 2 megvan, abban a hatóanyag a kicsi. Ezt vettem, de csak ideiglenesnek, amíg nem kapok tippeket: 500mg kalcium + 250 mg mg + 10ug D3. DM terhesvitamint szedek mellé, D3 abban is van egy kevés... A védőnő érdemben nem tudott segíteni, ő az Omega 3-at mondta egyébként fontosnak. Akkor ezt is vegyek külön? De milyen mennyiségben? Magnéziumból 400mg-osat szedek pluszban. Habár napok óta nem vettem most be, de szerencsére semmipanaszom nem volt a hiányától.
2017. márc. 21. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász csak Magnerotot meg Ferrogammát írt fel második félidőre.
2017. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En ezeket szedem:

Vitafer szirup (vas)

Magnerot (magnezium)

C+D vitamin ragotabletta (2-3 naponta 1)

Ca pezsgotabi (heti 1-2)


20hkm

2017. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a háziorvos írt fel vasat, és D vitamint receptre. ( sokkal olcsóbb, mintha máshol vennéd) / Neo-Ferro-Folgammát, + VITAMIN D3 3000 NE BIOEXTRA vitamint/


Vérkép alapján alacsony a vasam, mint a legtöbb kismamának, ezért 2*1-et szedek reggel, és este C vitaminnal, mert úgy jobban felszívódik.


1-1-1 db Terhesvitamint Omega3-al és D-vitamint délben veszem be, ebéd után.


Magnéziumot csak görcsök esetén. ( nem vassal együtt!!!)

2017. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor kálciumot nem kell külön szedni napi szinten? Mert akkor azt nem veszek. Utolsó válaszolótól kérdezném: Ha bemegyek a patikába, kérek vasat, Omega3-at, és D vitamint, ott gondolom fognak tudni segíteni a kiszerelések kiválasztásában, ha mondom hogy kismama vagyok, ugye? A vas mellé valami kis hatóanyag tartalmú C-vitamin is elég?
2017. márc. 22. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Vasból, és D-vitaminból én háziorvos által felírtat használok. ( olcsóbb, és másrészről a patikákban kapható vasaknak túl alacsony a vastartalma, csak az orvost tud felírni,olyat, amiben elég van) A vérképed milyen lett a 12. héten?


Ha mindenképpen ragaszkodsz a gyógyszertárihoz, akkor biztos tudnak segíteni :)

Amíg nem voltam terhes, addig én ezt szedtem: [link] ár/érték arányban tökéletes.


A vasat 1000mg-os C-vitaminnal veszem be :)


Leírom, hogy mit használok én jelenleg:


Vas: háziorvos, receptre: NEO-FERRO-FOLGAMMA 114 mg VAS/0,8 mg folsav : [link]


Omega3: [link]


D vitamin: háziorvos, receptre Vitamin D3 3000 NE Bioextra lágy kapszula [link]


Magnézium: nem rendszeresen, szükség esetén. A vas és a magnézium bevétele között két óra el kell teljen. Magnosolv [link] vagy [link]


D vitamin nagyon fontos terhesség előtt is, ősztől-tavaszig, VISZONT várandósoknak végig ajánlják, évszaktól függetlenül.

( Nem receptes: [link]

2017. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kalciumot nem veszek be külön :)
2017. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is bevasaroltam. :)
2017. márc. 24. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!