Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt, hogy az a...

Miért mondják azt, hogy az a fontos, hogy az első gyereket az anya 40 éves kora előtt szülje meg és akkor már mindegy, ha a második 40 felett érkezik?

Figyelt kérdés

Ezt az egészségre vonatkoztatva szokták mondani. (tehát most itt abba ne menjünk bele, hogy fel is kell nevelni...stb)

Mi változik az anya testében?

Mi a különbség, ha az elsőt szüli 40 felett vagy ha a többediket?


2017. febr. 22. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi.

Nem mindegy, hogy 25 vagy 40 évesen szülsz. De az igen, hogy 38, 40 vagy 41 évesen.

2017. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyobb az esély a genetikai jellegű betegségekre (pl. Down-szindróma). De ez már 35 éves kor felett igaz, onnantól ajánlott a szűrés.

Az anya testében az változik, hogy minél idősebb a nő, annál idősebbek a petesejtjei is, és az "elöregedett" sejtek növelHETik a kockázatot, sérülékenyebbek leHETnek.

2017. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem jól tettem föl a kérdést.

Arra lettem volna kiváncsi, hogy miért kisebb a kockázat 40 év felett, ha már van gyereked?

2017. febr. 22. 14:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, második, de ha a többedik gyerek jön 40 fölött, azokra is igaz, nemcsak az elsőre.
2017. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolsz,hogy könnyebb teherbe esni akár 40 fölött, ha korábban már szültél, erről én is hallottam, de az okát nem tudom.
2017. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés a fentiekben írtak igazolására. A Nat.Geo oldalán találtam (de biztosan megtalálható máshol is):

"Míg a férfiak ivarsejt-termelése a korai pubertáskortól kezdve folyamatos, a nők meghatározott méretű petesejt-raktárral jönnek a világra. A negyedik terhességi hónapban alakulnak ki az éretlen, elsődleges (primordiális) tüszők a leányembriók testében. Az öthónapos magzat petefészkében több millió tüsző található, majd lassan csökkenni kezd ezek száma. A születéskor már az eredetinél jóval kisebb mennyiségű petesejt áll rendelkezésre, és lassan, egyenletesen tovább csökken ezek száma. Amikor már csak kb. huszonötezer éretlen tüsző található a petefészekben (37 éves kor körül), a fogyatkozás üteme felgyorsul. A menopauza (klimax) idején a petefészkek tüszőtartalma 1000 körüli."

2017. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg hülyeség, hogy a többedik gyereket már akárhány évesen is lehet szülni. Ugyanakkora a kockázat.

Elnézést, pontatlan voltam. Néha előfordul, ha kapkodok.

2017. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Mondani sok mindent mondanak, de orvosi protokoll szerint már a 35 év felettiek veszélyeztetett terhesek.

Hogy miért, lásd itt:

[link]

2017. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8 ez nem igaz, 36 éves vagyok és nem vagyok veszélyeztetett terhes.
2017. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Mert valaki elvetél, évekig nem esik teherbe. Ez igencsak luxus 40 felett, amikor már nagyom ketyeg a biológiai óra. 2. gyerek azért jó 40 felett is, mert már van egy életképes utód.
2017. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!