Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhes vagyok elég...

Csillka kérdése:

33 hetes terhes vagyok elég komoly vashiannyal? Valami megoldás a gyógyszer nem sokat segít.

Figyelt kérdés
A normális értek 49.00 -151.00 ug/dl között van, nekem 32.00 uq/dl 33 hetesen. A terhesseg elejen meg 42 volt, már eléggé lecsokkent. Szedem a vastablettat minden nap de szerintem sokat nem használ. Igazából kicsit vagyok fáradékony és néha nehéz légzésem van, alacsony vérnyomás. Esetleg valami ötlet olyanoktol akik hasonló helyzetbe voltak?
2017. márc. 21. 16:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Majd ha a gyereknek gyógyszert kell adni, akkor azt is hasraütésszerűen fogod beadni?

Ha már ilyen problémád van, miért nem szeded normálisan?

Könnyebb legyintened, hogy "Á, mindig vashiányos voltam"? Inkább mindig hülye, mert ezek szerint soha nem törődtél vele. Könnyebb volt az orvost és a vastablettát szidni hogy szar, mi?

2017. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11. Kommentelonek uzenem, ha nem tudsz normálisan irni inkabb ne irogass, azért tettem fel a kérdést h.hatha valaki tud segíteni és nem azert h.a te leocsarlo szoveged hallgassam, úgy h.megkerlek ne irogass üres dumakat. Amúgy senki hem hibaztatta sem az orvost sem a gyógyszert ezt a hülyeséget nem tudom honnan vetted...és mivel azt irtam, hogy egész eletemben vashianyom volt ez mutatja, hogy torodtem vele, hanem azt sem tudnam h.az volt. Sok gyogyszert kiprobaltam, de mivel nem volt olyan nagymerteku igy annyira nagyon nem torodtem vele. Es szedem a femibiont, magne b6ot, maltofert, c vitamint, kalciumot, es emelett 33 hetesen dolgozom 7 tol 4 ig, igy persze h elofordul h hem ugyanakkot veszem be, azt hittem ezt barmikor lehet..ennyi. Szóval a tobbieknek uzenem, hogy Köszönöm a hozzaszolasokat, segitseget, igyekszem megfogadni tanacsotokat. "Kedves" 11.hozzaszolo biztos nagyon tökéletes lehetsz mindenben, de kérlek engem hanyagolj a kioktatassal ha egy csepp joszandek bár nincs mögötte.
2017. márc. 21. 19:57
 13/18 anonim ***** válasza:

Olvastam valahol,hogy a magnézium és tejtermékek kifejezetten rossz hatással vannak a vas felszívódására. De ilyen a cukor is.

Egyébként a fokhagyma is tele van, tudom sokan nem szeretik..

Nálam, ami nagyon bejött az Iron Vital F.

Konzultálj az orvosoddal erről.

2017. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi a hemoglobinod? Ugyan nem ezt a mértékegységet ismerem de komolyabb vashiánynak tűnik arányban, ha a hemoglobin is nagyon kevés infúziós pótlás is szóba jöhet. Mielőbb beszélj a dokiddal! Szüléskor még ehhez jön a vérveszteség és még gyengébb leszel, mint egyébként is lennél szüléskor.
2017. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A hemoglobinom is alacsonyabb de épp egy picivel. A minimalis ertek 12.00 es nekem 10,6 az annyira nem veszes, inkabb a vas. En us a szulesi vervesztesegrol hallottsm, hogy ott lehet probléma, megpróbálok megtenni mindent csak sajnos, szárnyas huson kívül más húst nem eszem :( gyógyszerekkel és zöldségekkel valahogy megprobalom felvinni.
2017. márc. 21. 20:32
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak a ver segitett.kaptam a 36.heten es szules(csaszar) utan is.

Nekem is rettento pocsek volt a verkepem.es nekem is gyerekkorom ota.

Akarmit szedek,akarhogy nem szivodik fel.

Nem terhesen is kaptam mar vert,illetve venasan vasat is tobbszor kura szeruen.az is nagyon jo.utana mintha kicserektek volna.

2017. márc. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én vénásan kaptam egy sorozat vas injekciót, mert az orvosom látta,hogy másképpen nem fog javulni a vérképem (ikrekkel voltam terhes, és tervezett császárra készültünk, ezért is volt fontos hogy ne legyek túl vérszegény).

A szülés után amikor hazamentünk a kórházból, a doki azt tanácsolta, éjjel amikor felkelek a babákhoz akkor vegyem be a vas tablettát, mert akkor üres a gyomrom, és valószínűleg nem eszem vagy iszom olyat, ami gátolná a felszívódást.

2017. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Uh olvasgattam itt , hogy injekciokat kaptatok meg vert, rememykedem h.nem kerulok ide. Meg van majdnem het hetem megprobalom osszekapni magam...egyelore nekem ugy van h.rendes szules lesz aztan kitudja,csaszarral tobb a verveszteseg az biztos.
2017. márc. 22. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!