Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A harmadik terhesség viseli...

A harmadik terhesség viseli meg tényleg a legjobban a szervezetet?

Figyelt kérdés

Első terhességemkor(9 éve)meg se kottyant,hogy terhes vagyok.minden tünet nélkül,a legfittebben vittem végig a 9 hónapot,álom terhességből,álom szülés lett.aztán rá 4 évére volt egy középidős vetélésem,ami szörnyen megviselt,depressziós lettem,majd mehezen jött újra össze a baba.De sikerült,terhes lettem,viszont az elején kellett vérezgetések miatt progit szednem,sokat keményedtem,végig hánytam,kellemetlen volt az egész terhesség,rengeteg problémával,amit utólag vissza emlékezve lehet én magam generáltam,.ert egyszerűen annyira rettegtem,hogy elveszíthetem,hogy minden nap az ját a fejembe,hogy hát biztos ma fog vmi szörnyűség történni,szerencsétlen vagyok,úgyis lesz vmi.... :( ezek a gondolatok tették ki minden egyes napomat.Aztán 37 hetesen megindult a szülés,de farfekvés miatt császár lett.Kisfiunk szerencsére makk egészségesen,erősen jött a világra már 2 éves.Viszont mindig is 3 gyerekről ábrándoztunk,és szóba jött,hogy legyen vagy ne,mert akkor neki állhatnánk a próbálkozásnak,de félek,hogy a harmadikat is olyan rosszul viselném-e,mint a másodikat,vagy van esély rá,higy probléma mentes lesz...

Nálatok hogy volt?


2017. márc. 25. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az életkor függvénye, mint a gyerek sorszámáé.
2017. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszolóhoz, tényleg inkább életkor ill. életvitel függvénye.

Privát vélemény: keress fel ezzel a problémával egy szakembert. én azt olvasom ki a soraidból, h nagyon megviselt a vetélésed, pláne, h középidőben történt, ez minden nő rémálma, szóval megértelek. már a 3. terhességed előtt el kellett volna menni pszichologushoz, mert valoszinű nem tudtad feldolgozni a történteket és ezért idegeskedted végig a 3. terhességet. Én úgy gondlom, h a következő terhességnél is előjönnének ezek a félelmek, ami nagyon rossz hatással lenne rád, a magzatra, nem is beszélve a már meglévő 2 gyerekről.

Szóval én kérnék segítséget szakembertől, és és ha ő is azt mondja, h készen állsz rá, úgy bevállalnám.

2017. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

valoszinű, h a legtöbb problémát amúgy tényleg magad generáltad. Sokkal több nőnek van progi hiánya mint gondolnád. Nekem az első kettőnél nem volt, a harmadiknál én is véreztem, de progi után rendeződött.

A faros és a császár szintén nem ritka. Tehát ezek a "bajok" persze simán megismétlődhetnek, de hidd el itt a lelki részt kell helyretenni.

2017. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi a negyediket próbáljuk harmadjára. A lelkiállapotom dettó, és még csak a 15. héten vagyok. Túl egy korai és egy középidős vetélésen. Én voltam pszichológusnál anno. Ez arra volt jó, hogy sikerült eldöntenem, a félelmem vagy a vágyam nagyobb-e. Szerintem a parát mi már nem tudjuk megúszni. Hacsak nem előzi meg vmi alapos és speciális pszichés felkészítés nem előzi meg. Én erre nem szántam időt, pénzt stb.
2017. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásokért!
2017. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
38%
Bocsánat az offért, én inkább csak 4/5 -től szeretném megkérdezni, hogy mi indokolja a 4. gyermek vállalását? Főleg, ha problémás már? Mi két gyermeket nevelünk, és teljesnek érezzük a családot velük, semmi esetre sem vállalnánk többet, mindkét terhesség problémamentes volt pedig.
2017. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Az első három nem volt problémás. Csodálatosak és minden szempontból megengedhetjük magunknak, hogy legyen még csodánk. Most már, hogy vártuk/várjuk, mi nem érezzük még teljesnek a családot. Bizonyon helyeken a gyermek au iránta érzett vággyal születik. :-) szal mi már ebben gondolkozunk.
2017. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
De nem mindenkinek kötelező két gyerekkel teljesnek éreznie a családot, nemde?
2017. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves indianejoe!!!

Attól,hogy te két gyermekkel teljesnek érzed,még nem biztos,hogy ezzel így van mindenki,sőt az sem biztos,higy ugyan ezt fogod érezni évek múlva is.

2017. márc. 25. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

6-os!

Én is tépelődtem, h feltegyem-e ugyanezt a kérdét...

Egyáltalán semmi bántó dolgot nem akarok mondani, írni! ezért is gondolkoztam rajta, h rákérdezzek-e én is a 4. gyermeket vállaló válaszolónál.

Minden elismerésem a Tied, nekünk is három gyermekünk van, és azzal is egyetértek, h nem mindenki 2 gyerekkel érzi teljesenek a családot. Szívből kívánom, h mostmár megmaradjon a baba!

Én csupán azon gondolkoztam el az esetetekben, h nem (bocsánat, de nem tudom jobban megfogalmazni) "őnzőség"-e ez a részetekről? Értem én, h megengedhetitek magatoknak, vágytok rá stb. De abba nem gondoltál még bele, h van 3 gondolom csodaszép, egészséges gyermeked, és ahelyett a rengeteg stressz, aggódás, félelem, szorongás stb. helyett, amit 2 baba elvesztése okozott, azt beléjük is tudtad volna pozitiv erő, energia formájába fektetni? Mert biztos vagyok benne, írtad is, h nagyon megviseltek a vetélések és most is aggódsz. bennem csak az merül fel, h ezt nagyon megsínyli a 3 gyermeked is.

Én a 3.-at aggodtam végig, nekem a vetélésnél nagyobb csapás lett volna, ha betegen születik. Én ettől féltem a legjobban.

Nincs bennem bántó szándék, a legjobbakat kívánom, tényleg!

2.-3. voltam

2017. márc. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!