Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hányadik hét körül...

Scream85 kérdése:

Nektek hányadik hét körül jelentkezett a reggeli rosszullét, hányinger?

Figyelt kérdés

Hány napig/hétig tartott?

Mivel tudnék védekezni elene pl. buszozáskor?

B6 használ ilyenkor? Szedhetem?


2017. márc. 27. 06:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs kőbe vésve, hogy nálad jelentkezni fog, nincs mindenki rosszul, én sem voltam. Szerintem, ha van nálad pár szem keksz, esetleg szénsavas ásványvíz,az talán segít. Van olyan, akinek a kóla, vagy a gyömbér vált be. Hosszú a busz út?
2017. márc. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 7. héttől kezdődött. A jó hír az, hogy lehet, hogy téged teljes mértékben el fog kerülni ez a tünet. A rossz hír viszont az, hogy ez a "reggeli" rosszullét egy kamu, mert nekem pl. egész nap tartott a 16. hétig. Védekezni nem nagyon lehet ellene. Víz, rágcsa és hányós nylon tasak legyen nálad.
2017. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az egyiknél a 6-dik héttől a 13. hétig, a másiknál az 5. héttől a 24. hétig, de csak 2-3 naponta. Egész nap émelyegtem hullámokban, de nem hánytam. Zacskó azért volt nálam utazáshoz.

Gyakori kevés étkezés és számomra az intenzív sós, magyaros ízek jöttek be, mint chips és kolbász, fogalmam sincs, miért, de ha egy falatot letuszkoltam, jobb lett. B-vitamin komplexet egyébként is szedtem, hogy nyugis gyerekeim legyenek - de ez csak az egyiknél vát be :) Hogy a hányingerem rosszabb lett volna, ha nem szedem, azt nem tudom.

2017. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megpróbálom a kekszet, bár ilyenkor nem nagyon tudok bármit is enni.


1-es: a busz út kb 40-50 perc

2017. márc. 27. 07:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Két terhességből egyszer a 6.,másszor az 5. héten kezdődött. Mindkétszer a 8-11 héten tetőzött. (Az napi több hányást jelent. Egyik terhességben kiszáradás közeli állapotban is voltam. Ekkor már kórházba kell menni és adnak infúziót) Valóban nem reggeli ahogy írták előttem. Bár igaz, hogy nekem pl. reggel és este volt rosszabb, de alapvetően egész nap éreztem.

Buszozásra viccen kívül vigyél magaddal zacskót. Általánosságban pedig tapasztald ki, hogy mi esik jól, mert mindenkinek más és még közben is változhat, hogy mit kívánsz. (Nekem ezek voltak: gyümölcsök, gyümölcsös joghurt, rostos gyümölcslé, ropi, háztartási keksz. Mikor kezdtem jobban lenni, akkor hideg tej. Állítólag a minél hidegebb italok enyhítik a hányingert. Nyugodtan rakj mindenbe jeget. Van aki esküszik a kólára, próbáltam, nekem egyáltalán nem esett jól. B6 vitamint szedtem, már amikor le tudtam gyűrni, de nem nagyon éreztem a hatását. Minden esetre egy próbált megér. Szeghetsz belőle 5-6 szemet is, mert nem lehet túladagolni. Orvos mondta, hogy így szedhetem. )

Ezek a tanácsok. Meg persze egyáltalán nem biztos, hogy hányós leszel, de még az se, hogy neked is ezek válnak be, de hátha segíthettem azért.

2017. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb 6-7. Hét és majdnem 20. Hétig. 10-13 ki se birtam kelni az ágyból.
2017. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már az ötödiken. Azóta el se múlt, csak időnként még rosszabb. 12+2 hkm
2017. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-13-hétig kb óra pontossággal, én coccullinet szopogattam
2017. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt. Egyszer kezdtem öklendezni,egy délután húhom kisfiának a ronda használt cumija láttán,de elmúlt :)
2017. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nevetni fogsz az én esetemen. Ahogyan az elsőt, ugy a második terhességemet is megéreztem. A ciklus kezdetétől számított 6. napon olyan hányinger jött rám, azt hittem meghalok. Nehezen csillapodott,de akkor sem szűnt meg. a következő ciklus előtt 1 héttel iszonyatos fáradtság tört rám a munkahelyemen. Akkor már megvolt az első 2 pozitív teszt és a 2 LH teszt (jóstesztnek használtam).
2017. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!