Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket néz/miket kérdez a...

Miket néz/miket kérdez a védőnő, amikor kijön házhoz?

Figyelt kérdés
Nemsokára jön hozzám, ráadásul mivel pont új védőnőt kaptam (költözés miatt), így még nem is találkoztunk. Miről fogunk beszélgetni? Miket néz? Például a szekrényekbe is be fog nézni? Még nincs kialakítva se babaszoba, se babasarok, ebbe beleköthet? Elég pici kis lakásunk van, gondolom ez se éppen jó pont nála, de hát ez van. 25 hetes vagyok.
2017. márc. 27. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hivatalosan azt nézi, hogy van-e melegvíz, fűtés, penészes-e a lakás. Magánemberként pedig a személyiségétől függ, hogy mennyire kotorászik. Nálunk csak szülés után jött a babához, elhitte rólam, hogy van melegvíz otthon. De másokhoz kávézni, meg barátkozni jár, szóval nem egyformák ők se.
2017. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ezen én is aggódtam, hogy hátha beleköt valamibe, aztán eszembe jutott (már bocsánat), hogy a nyolc gyerekes igazi putris c*****okhoz is kimegy, és ha ott nem kötekszik, nálunk sem fog, hiszen rendezett környezetben élünk.
2017. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szekrenyekbe soha nem nezett be, igazabol soha nem volt kellemetlen vagy tolakodo. Beszelgettunk husz percet kb.
2017. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

A miénk helyet foglalt az ülőgarnitúrán és beszélgettünk. Szét se nézett. Gondolom ha valahol nagy kupi van meg tiszta mocsok a ház, az feltűnik azért.

25 hetesen kétlem, hogy belekötne abba, hogy nincs kész a babakuckó. Még van időtök rá bőven.

2017. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Hozzánk csak a baba születése után jött, nem nézett be sehová, csak a babát nezte és róla beszélgettünk. Nem is dolga neki, csak amolyan környezetfelmérést végez, emiatt ne aggódj.
2017. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Én is nagyon izgultam, hogy minden rendben legyen, előző nap nagytakarítást tartottunk a párommal. Aztán másnap annyi történt, hogy jött a védőnő, a nappaliban leültünk, beszélgettünk kb. 15-20 percet és már ment is. Sehova nem nézett be, igazán szét se nézett. Annyit mondott, hogy így is látja, milyen kis tip-top lakás és ennyi. :)
2017. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
25 hetesen még nem kell babaszoba... emiatt ne aggódj.
2017. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát az én védőnőm se nézett szét.

Nagyjából arról beszélgettünk, hogy mit kell a kórházba bevinni, a babának mire lesz szüksége a mindennapokhoz. Mit kell majd beszerezni, adott listát ezekről.

Mondta, hogy jelentkezni kell a gyerekorvosnál, "beiratkozni". Odaadta a körzetisnek a telefonszámát ha kellene.

Szóval inkább ilyen információs beszélgetés volt. Nem nézett se szobákat, se felszereléseket..


Ja.. Nekünk is picike lakásunk van. Nem fogja érdekelni :) Ha van hely a családnak, akkor az jó. A baba érdekeit nézi, nem a vagyont (pl hogy hány négyzetméter a ház/lakás). A pici nálunk azt jelenti, hogy a nappali egyben a hálónk. A hálószoba pedig baba szoba lett. A konyha "1 nyomsávos" és az előszoba is "egy személyes". De boldogan élünk benne.

2017. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!