Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor a védőnő még terhesség...

Amikor a védőnő még terhesség alatt kijön a kismamához házhoz, akkor mit néz?

Figyelt kérdés
Mondta, hogy majd kijön, de nem fog előre bejelentkezni. Ha történtesen pont nem lesz csilli-villire takarítva a lakás, akkor mi van?
2011. jan. 19. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, ha nincs patyolat tisztaság éppen. Szülés előtt azért elvárják, hogy meglegyenek a babápolási cuccok, néhány ruha, kád, babakocsi, hordozó. Túl nagy igények nincsenek ebben az országban, simán hazaadnak babát döngölt földpadlós, áramellátás nélküli házba. Pl. a szomszédomhoz. Csak azt nézték, hogy fűtés legyen.
2011. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szucs oliver ***** válasza:
100%

szia.nálam nemrég volt kint,nála még az sem volt probléma hogy nem vettünk még nagyon semmit a babának, csak kaptunk ismerősöktől kaptunk.ágy már be van állitva a helyére...

Különösebben nem nézett semmit, csak körbejárt egyszer a lakásban, ennyi.

2011. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálam nem is volt kint szülés előtt.Most már jön hetente.
2011. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is jött terhesség alatt, eléggé lusta védőnő. Viszont remekül tud időzíteni, mert amióta megszületett a lányom, csak akkor jön, amikor éppen rumli van...én mindig szabadkozom, ő pedig mindig elmondja, hogy attól még, hogy rendetlenség van egy kicsit, még látja, hogy a babának jó helye van.

Múltkor még le sem tudtam ültetni szerencsétlent, mert a párom a nappaliban éppen bútorokat szerelt, és minden szana-szét volt pakolva. :)

Szerintem pontosan látja egy védőnő, hogy mi az, hogy kicsit rendetlenség van, és mi az, ha a szülők hanyagok...

2011. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi anno nagyanyám régi házába költöztünk be,vakolat le volt potyogva,öreg ház.Belül újra padlóztunk,csempéztünk,járólapoztunk,stb,amit lehetett megcsináltunk,h mire jön a pici vhogy kinézzen.Én be voltam pánikolva,h ez sem lesz elég,és baj lesz.Mondta a védőnő,h volt olyan család,ahol fóliázott volt az ablak,nem volt benne üveg,nem volt víz bevezetve,semmi,és mégis hazaadták a babát.

Amúgy azt nézte nálunk,h mi van már meg a picinek.Fürdetőket is vettünk,mire kiderült h ilyeneket még nem kell,mert a doki írja fel,és ki kell váltani... Nem baj,később elhasználtuk,mikor már lehetett.

2011. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő nem nézett semmit. Gondoltam, hogy megkérdezem h körbevezessem-e a lakáson, de valahogy nem adódott. Beírta a vizsgálatokat a könyvbe, és megkérdezte h a babakelengyéhez meg a kórházi befekvéshez mondjon-e dolgokat. Fejből mondott néhányat. Aztán én mondtam az okosságokat neki... Őszintén, a szomszédtól több tippet kaptam.

De egyébként a szociális körülményeket szemrevételeznie kéne, dehát ha a cigányoknak is odaadják az újszülöttet, akkor mi pláne ne aggódjunk...

2011. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Elnézést a kivételes cigány családoktól!
2011. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!