Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több a magzatvíz? Nálatok...

Több a magzatvíz? Nálatok van/volt ilyen? Mi okozta? Mit tudott csinálni? Mikorra szülte meg a babát?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek csak orvoshoz az uh leletemmel.

31. km


2010. máj. 12. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam sok volt. Azt mondják, hogy ez utalhat vmi betegségre a babánál, de semmi gond nem volt! Alaposa UH-t csináltak. Ilyenkor még el szoktak küldeni esetleg toxoplasma szűrésre, és cukorterhelésre. Ha mindent rendben találnak, akkor csak egy egyedi sajátossaágnak veszik. Nekem is ez volt, és van egy egészséges 5 hónapos fiam. A szülés sem indult be hamarabb. Ja, és mikor több magzatvizet láttak, utána pár hétre már átlagosnak látták. Szóval ez változhat.
2010. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Remélem, hasonlóan nálam sem lesz gond és egészségesen fog megszületni a fiam.
2010. máj. 12. 10:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! A sok magzatviz sok mindentől lehet. Nekem az utolsó 1-2 hétben lett sok, de eléggé, ezért megcsászároztak. Nem akarlak riogatni, ezért nem irom le, hogy mit láttak UH-on a babámnál. Szerencsére csak valamit félrenéztek, mert most már 6 hós teljesen egészséges a legényke.
2010. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Örülök, h neked is egészséges lett a babád.
2010. máj. 12. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem is sok volt, de nem csináltak semmit, majd egy idő után azt mondták, hogy kevesebb. Nem volt gond soha, egészséges a bébim.
2010. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem a vége felé vették észre a második lányomnál,hogy az átlagosnál több a magzatvíz, nekem császár lett, de nem ezért, hanem mert az előző is az volt és mivel kevés a korkülönbség, vékony volt a heg. A több víz lehet attól, hog magasabb a cukrod. Ekkora babánál már nem genetikai eltérést mutat, az az első trimeszterben jár több magzatvízzel. Ilyenkor már "külső" behatás miatt növekszik. Ha nem kórosan több, akkor az is lehet,hogy semmi különösebb oka nincs, csak egyszerűen így érzi jól magát. Ha teheted mend 4d-s uhra, a sok víz miatt nagyon tiszta képeket tudnak csinálni a babáról és ráadásul meg is nézik mindenét, tehát megnyugodhatsz:)
2010. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is több volt az utolsó két UH-n, de azt mondta a dokim, hogy ezzel nem kell foglalkozni.

Babám természetes úton született problémamentesen a 38-ik héten.

Mivel ő a második kislányom, van összehasonlítási alapom. Az első terhességemnél ilyen nem volt, annyi a különbség, hogy a hasam (főleg a legvégén) iszonyatosan kemény volt, feszített, az utolsó három héten szinte mozdulni is alig tudtam. a belső szerveim sokkal jobban nyomódtak (mivel kevesebb volt a hely). Viszont a babám is majdnem egy kilóval nehezebb volt, mint az első, szóval nem tudom mennyi írható a sok magzatvíz számlájára...

Az utolsó egy hétben erős inkontinencia problémám is lett. Ha ültem egy széken, és picit előre dőltem, akkor sajna a hólyagom nem bírta... Viszont az első babámat is a 38-on szültem, szóval szerintem korábban emiatt nem érkezett. Sőt, a dokim 3 héttel a szülés előtt (nyitott méhszájjal) azt mondta, bármikor beindulhat, de két héten belül meglesz. Hát nem lett. :o)

Egészséges erős babám született, már 9 hónapos, épp szétszedi a berendezést. :o)


Szóval emiatt ne aggódj, gondolom figyelnek, ha bármi lenne, úgyis szólnak!

Jó babvárást, szép szülést!

2010. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is kicsit tobb volt a magzatviz, az orvos szerint lehetett a faradsagtol. Szerencsere nem volt semmi baj, a kicsim a 39. heten szuletett, csaszarral de egyebb okok miatt. Ma 20 hos a kislegenykem.
2010. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is sok volt, kiderült hogy terhességi diabetes miatt.
2010. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tobb volt, semmi mas gondom nem volt...42. hetre szultem a fiamat 4.1kg-val :)
2010. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!