Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ellenanyag: pozitív. Ez lett...

Ellenanyag: pozitív. Ez lett az eredményem a vérvételen, pedig RH pozitív vagyok. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy aki Rh +, annak nem jelent további "gondozást" a témát illetőleg. Csak nekem a védőnőm felkapta a fejét, mert ellenanyagom termelődött. Ez még a terhesség elején volt. Most lesz meg az új eredmény, mi van akkor, ha megint + az ellenayag-termelődés. A babát nem bántja, ugye? És mikor kell erre figyelni, császáros szüléskor, ha vért kapok?
2010. máj. 12. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom ilyen esetben a szülés után kapsz egy injekciót , hogy a 2.babánál ne legyen gond, most nem jelent gondot szerintem.

De gondolom lesz a témában jártasabb válaszoló.

2010. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

hát én ugy tudom h csak az rh negativ kismamáknál van ez a probléma h ellenanyagot termel a szervezet a kicsi ellen, de az is csak akkor van ha a kicsi meg rhpozitiv csoportos. nem értem neked miért lett pozitiv eredményed. a dokidat nem kérdezted erről? mármint a nödokit kihez jársz.

én rh negativ vagyok. az első babával nem volt gondom, de volt egy vetélésem előtte ott akkor kaptam ellenanyagot. a kisfiam születése után meg nem, mert nem termelt a szervezetem ellenanyagot. most is még eddig negativ az eredményem - most 19hetes terhes vagyok.


nem értem a te pozitiv eredményed. kérdezz rá a dokidnál. kiváncsi lennék a válaszra.

2010. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! Én is poziívos vagyok, és mégis van ellenanyag a véremben. Ez nem ugyanaz, mint amikor negatívos valaki és a baba pozitív. Ezt általában úgy tüntetik fel a leleten, hogy nem specifikus ellenanyag. Ez annyit jelent, hogy ha vért kell kapnod valamiért, akkor nem kaphatsz csak speciálisan kevert vért. Nálam legalábbis ez a helyzet. Nekem is most nézik megint. Ez van... Állítólag sok kismamánál előfordul, hogy a terhesség alatt "megváltozik" a vére. Ez a babát nem bántja. Csak neked kell odafigyelni, ha vérkészítményt kapsz. Egyébként ezt a saját példámból mondom. Hogy nálad pontosan mi a helyzet, azt a védőnő vagy az orvos boztos szívesen szívesen elmondja.

Kellemes babavárást és könnyű szülést kívánok.

33 hetes km.

2010. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet és én is a második eredményt várom.a védőnő azt mondta ez a terhesség alatt semmi problémát nem okoz,majd a szülés után lesz egy injeckió hogy a következő babánál ne legyen gond.Ne aggódj!:)
2010. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!