Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel tudnám enyhíteni allergi...

Mivel tudnám enyhíteni allergiás tüneteimet?

Figyelt kérdés
Egy ideje kb. mióta elkezdtek a különböző fák virágozni, tüsszögök, viszket a torkom, folyik és viszket az orrom és viszket, ég a szemem. Tavaly tavasszal éreztem először ezeket a tüneteket, de nem volt ennyire durva mint most. Akkor kicsúsztam időben az allergia vizsgálatból, mert már pollen szezon volt , azt mondták ősszel tudok menni. Mentem is volna, de mire elkezdték csinálni addigra terhes lettem, így most megint nem csinálják meg és talán 2 év múlva ősszel mehetek amikor már valószínűleg se terhes nem leszek, se szoptatni nem fogok és pollen szezon sem lesz. Az orvosok nem mondanak semmit, mert nincs vizsgálatom , hogy mire is vagyok allergiás. Kicsit patt helyzet. Ki mit tudna javasolni, tanácsot adni, mert mire ki tudom vizsgáltatni, addig még bőven lesz pollen szezon. Van valami orrcsepp és szemcsepp amivel a tüneteket enyhíteni tudom. Tavaly szedtem cetirizint, azt tudom hogy nem lehet, de már az is jó lenne, hogy ha a tüneteket tudnám csökkenteni.

2017. ápr. 1. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Prevalin spray. Fura, de megszokható és nekem használt. Terhesen is lehet ezt.
2017. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

A legjobb az lenne, ha a nőgyógyászoddal és egy allergológussal beszélnéd meg.

Én is allergiás vagyok, nekem főleg a szemem viszket, és nekem nem tudtak olyan szemcseppet adni, amit terhesen is lehet használni.

Szerencsére a terhesség miatt nem olyan erősek a tüneteim.

2017. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes lenne probiotikummal a bélflórádat és ezzel az immunrendszeredet megerősíteni, gyógynövény kivonatoakat kipróbálnod: ginkgót, aloe vera italt, a szemedre a szűrt változatát, a torkodba aloe firstöt fújni. A mostani állapotodban lehetőleg a gyógyszereket érdemes kerülni. Ezeken kívül is sok gyógynövény jól jönne még most a babának és Neked is.Jobbulást!
2017. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tippeket, first van is itthon és megpróbálom a prevalint és a probiotikumot első körben. 2015-ben szültem kisfiamat, abban az évben és előtte soha semmi tünetem nem volt. Tavaly jött elő először allergiás tünet, de ha jól emlékszem csak így tavasszal volt, nyáron és ősszel semmi gond nem volt. Hátha most is csak ennyi. Rossz, hogy nem tudom mi okozza az allergiát, de amint túl leszek a szülésen és szoptatáson ki fogom vizsgáltatni magam biztosan. Addig meg élek ezekkel a hagyományos gyógymódokkal.
2017. ápr. 2. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos az allergia bármikor bárkinél megjelenhet. ha pollen allergiád lenne, akkor a szezon elött legalább 3 hónappal fokozatosan növekvő adagban kellene elkezdeni szedni a pollentablettát. Szezonban már nem szabad elkezdeni.
2017. ápr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!