Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhes vagyok és...

11 hetes terhes vagyok és sosem érzem magam jóllakottnak. Folyamatosan éhes vagyok. Érzi még magát így valaki?

Figyelt kérdés
Már lassan hat hete elképesztően rosszul vagyok, szinte állandóan hányingerem van, napi 1-2 alkalommal hányok is, de a rosszullét ellenére muszály ennem, mert ha nem eszem kb. 3 óránként, akkor még rosszabb a helyzet. Többet eszem, mint eddig, de még így sem érzek egy kellemes jóllakottságot. Attól tartok, hogy ha ez végig megmarad, akkor nagyon durván el fogok hízni, pedig én mindig egy tudatosan, egészségesen táplálkozó kismamának képzeltem el magam, ehhez képest most se gyümölcs, se zöldség nem megy le a torkomon, hús is alig. Bezzeg a pizza... legutóbb is egy fél pizzát megettem az eddigi negyedhez képest. Elképesztő, hogy mennyire meg tud változni minden egy terhesség alatt.
2017. ápr. 3. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én is így vagyok, csak én nem hányok szerencsére, azt eszek, amit akarok. Én inkább husit eszek zöldségkörettel, gyümölcsöket, salátát, túrót gyümölcsöntettel meg ilyeneket. Sőt a terhesség előttihez képest inkább ezeket kívánom, az édességet, tésztákat meg ilyesmit egyáltalán nem, úgyhogy jól is jártam én fogytam két kilót eddig. :D Pl. az uborka salátáért ölni tudnék. Előtte meg megettem egyedül egy egész pizzát.
2017. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, a 12 hét után kezdett javulni a helyzet, addig valóságos falási rohamaim voltam, meg is nézettem a cukrom, de nem volt vele gond. Ennek ellenére az elején lassan jöttek a kilók, a végén sajnos gyorsabban. Végül 16 kg-t híztam, de 10 lement már a kórházban, a többi 6 pedig 1 hónap múlva, szóval nem maradt rajram.
2017. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ma vagyok 10+3 hetes. Eddig pár falattal jól laktam, ha többet ettem, már kellemetlen teltség érzetem volt.


Ma reggel óta egyfolytában éhes vagyok. Remélem ez csak egy ilyen nap és holnapra elmúlik :) Ma 6-ig dolgozom és még van egy kis doboz meggyem, remélem kihúzom vele.

2017. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nekem mindenki azt mondta,hogy nagyon el fogok hízni terhesen,mert én mindenevő vagyok,imádok enni,bármit bármikor.70 kg-val(163cm vagyok tehát nem vékony) kezdtem a terhességet,77kg-val mentem szülni,szülés után 4 héttel voltam 67kg.

Az első pár hétben,kizárólag gyorsfagyasztott aldis pizzát kívántam enni,minden más ételtől kajaundorom volt.Aztán nagyon savas voltam,semmi sem segített,aztán már akkora volt a baba,hogy nem fért,akartam volna enni,de semmi sem esett jól.A vége felé,már egy jót inni sem tudtam,mert a víztől is savam volt.(pár kortytól is)

Kitartás

2017. ápr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan egyél azt, amit kívánsz, és annyit, amennyit kívánsz! Ez az állapot már nem fog sokáig tartani. Én 2 hónapig csak túrós batyut bírtam enni, és a 20. hétig semmit nem híztam, a 28-adikig pedig 4 kilót.

Igen, oda kell figyelni, de nem azokban a hetekben, amikor naponta 2-szer hánysz. Akkor azt kell enni, ami bent marad. :) Ne legyen rossz érzésed emiatt.

Viszont ha úgy érzed, túl sokat eszel, válts terhesvitamint, mert az simán okozhatja.

2017. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is uborkasaláta függő lettem. 😂😂
2017. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
13. Hetre elmultak ezek a gondok! Utana elkezdtem 2 orankent enni amit azota is tartok igy összesen 3 kgot hiztam eddig. 53-56-ra. Szerintem bird ki ezt az allapotot nem baj ha nem eszel tul egeszsegesen met a baba elveszi ami neki kell. Utana sokkal jobb lesz meglatod;) tudom milyen rossz...en is mar sirtam anyanak h nem birom de tuleltem;) utana meg szerintem a titok h tobbszor keveset egyel. Ugy az anyagcsere is felgyorsul es nem fogsz sokat hizni!
2017. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a biztatást. Sajnos már most sok a savam, hiába figyelek oda, hogy ne egyek és igyak olyan dolgokat, amik rontanának a helyzeten, így is nagyon rossz, szinte folytogat. Komolyan mondom, ha ezt ezelőtt mondja nekem valaki, hogy egy terhesség ennyi kellemetlen tünettel jár, én biztos el sem hiszem.
2017. ápr. 5. 17:16
 9/13 anonim ***** válasza:
És ki mit hallott arról, hogy nem lehet füstölt tarját, kolbászt, sonkát enni. Ezt egy ismerősömnek mondta az orvosa. Előre félek a húsvéttól. 🙈🙈
2017. ápr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, én még csak 6+4 vagyok, de egésznap büfögök és ha nincs valami a gyomromban, akkor úgy érzem, hogy körbe tudnám hányni a világot. És ilyen Burger Kinges kajákra vágyok meg ilyenekre...
2017. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!