Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ki szed Magnerot-ot?...

Kismamák, ki szed Magnerot-ot? Mennyit?

Figyelt kérdés

Gyógyszertárban milyen kiszerelésben van, illetve mennyi az ára melyik éri meg jobban?

Eddig Magnosolvot ittam, de váltani szeretnék.



2017. ápr. 7. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

alap esetbe napi 1 elég.

Én 100-as kiszerelésbe vettem és napi 4 volt az adagom + még 1-2 ha az sokat nem ért

2017. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én az elején szedtem 2x2 magnerotot, de ahogy telt az idő nem birtam lenyelni igy béres magne b6ot vettem abból most 33 hetesen szedek 1x3 de ha nagyon kemény vagyok akkor 3x2 tablettat.

Ez jobb mert könnyebb lenyelni.

2017. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor kell nagyobb kiszerelést venni ha akciós. Ez a béres magne b6 múltkor a 90db-os azt hiszem 1900 ft volt. Mar nem emlékszem.

Ezt a magnosolfot nem tudom miért nyomják annyira tán nem is nagyon ajánlott meg nem is jó.

2017. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Magnesolv nekem se használt semmit, csak a hasam ment tőle. A Magnerot sokkal jobb. Nekem azt mondta a doki, hogy naponta max. 8 db-ot lehet bevenni. Hát van úgy hogy én annyit be is veszek, és így egyáltalán nem keményedek (max néha napi 1x-2x). Az árára nem emlékszem, de a 200 db-os a legnagyobb kiszerelés, és általában az éri meg legjobban. 34 hkm
2017. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 szem nem ért semmit. 6 már igen, de úgy emlékszem úgy meg elég húzós az ára. A Magnosolv is olyan amilyen, annál se maradtam sokáig, 1 tasak kevés volt, 2-től ment a hasam. Nekem a magnesii citrici nagyon bejött, orvos fel is írja receptre, ebből napi 3x2 az adagom.
2017. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
92%

Leírom, hátha segít, mire jutottam a készítmény-összehasonlítással. Ahol nem volt megadva, ott kiszámoltam, hogy mennyi a tényleges magnéziumtartalom és abból mennyi szívódik fel, így itt már azt látod, hogy az adott készítmény egyetlen adagjából hány mg elemi magnézium szívódhat fel, illetve azt is, hogy milyen magnéziumvegyületeket használ az adott szer, meg egy átlag darabárat is írtam:


Magnesium Pharmavit 250 mg pezsgőtab.: 10 mg [kb. 20 Ft/db] (-oxid)

Magnerot: 33 mg [kb. 55 Ft/db] (-orotát)

MagneB6: 48 mg [kb. 45 Ft/db] (-laktát)

Magnosolv: 66,6 mg [kb. 67 Ft/adag] (-karbonát és -oxid)

Magnesii citrici: 70 mg [kb. 40 Ft vagy receptre 20/db] (-citrát)

Béres Mg+B6: 72 mg [kb. 33 Ft/db] (-oxid és citrát)

MagneB6 extra: 90 mg [48 Ft/db] (-citrát)

BioCo Mg+B6: 90 mg [kb. 25 Ft/db] (-citrát)

BioCo Magne-citrát+B6: 135 mg [kb. 20 Ft/db] (-citrát)

Vegytiszta magnézium-citrát por [16 Ft/350 mg - webshop ár] (-citrát)


Fontos, hogy a magnézium-vegyület mennyisége nem egyenlő a magnézium-tartalommal, az csak egy része az előbbinek. A különböző vegyületekből eltérő mértékben tudod kinyerni a magnéziumot, pl. az oxidból csak 4%-ot, a szervesekből (laktát, orotát, citrát…) pedig 90-100%-ot is. Ezért tudni kell, hogy MILYEN magnéziumvegyületből MENNYI van a készítményben. Plusz az eltérő készítményeket különbözőképp tolerálhatja a szervezet, különösen ha azok egyéb összetevőket is tartalmaznak, pl. a Magnosolv vagy pezsgőtabletta esetén édesítőszereket.

2017. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pharmekal terméket szedk, amerikai. Bevált, olcsó.
2017. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gabriell88 ***** válasza:
Engem leállított róla a doki azt mondta semmit nem ér és térjek vissza a rendes magnéziumhoz . Bérest szedtem előtte, de váltottam mert nagyobb dózisunaknhittem. A keményedés rosszabodott így modt diaphyllint is szedhetek miatta...
2017. ápr. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

Kedves #7! Mindig bedobod ezt a Pharmekal-t (egyebekről nem szólva), de kizárólag azért nem veszem fel a listába, mert nem tiszta, hogy tiszta magnéziumtartalomról vagy a vegyület mennyiségéről van-e szó. A gyártó nem tájékoztat tisztességesen, listámban csak olyan termékek vannak, ahol ez egyértelműen eldönthető!


Ráadásul kétféle Pharmekal magnézium van, a sima "Magnesium" magnézium-oxidból készül.

Ez esetben, ha a 250 mg az elemi magnéziumtartalomra vonatkozik, tablettánként 10 mg szívódik fel. De 13 Ft/db, tényleg olcsó... (Ha a vegyület mennyisége a 250 mg, 6 mg szívódik fel.)


A másik a Magnesium Citrate, nagyon utánajártam, mégse derült ki, hogy a 250 mg esetében magnéziumról vagy magnézium-citrátról van-e szó, pedig nem mindegy, hogy 250 mg magnézium származik 1562 mg vegyületből, vagy 40 mg magnézium 250 mg vegyületből!

Konkrétan a gyártó honlapján a termékleírásnál ez szerepel "Magnesium 250 mg (as magnesium citrate)" - vagyis? Ha 250 mg elemi magnéziumról van szó, magnézium-citrát esetén 225 mg szívódik fel és 32 Ft/db, ha 250 mg magnézium-citrátról, akkor 36 mg hasznosul.


Hogy egyszer és mindenkorra tegyünk pontot a Pharmekal téma végére, megpróbáltam megkérdezni ezt közvetlenül a gyártótól, azonban egyetlen netes űrlappal enged hozzáférést magához, amin elvárja minden adatod feltüntetését, aztán pedig nem fogadja el, mert valami nem stimmel a magyar adatokkal vagy nem tudom miért.


Miután én pont azért vettem górcső alá a népszerűbb magnéziumkészítményeket, mert nagyon sok termékleírás megtévesztő, nem hinném, hogy kivételeznünk kellene egy olyan gyártóval, amely

1) Nem tájékoztat egyértelműen

2) Képtelenség kapcsolatot teremteni vele


Persze ha valakinek mindegy, hogy hogy verik át, én kérek elnézést. ;)

2017. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem nem véletlen, hogy nem merik leírni.
2017. ápr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!