Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagy gond ha...

Szerintetek nagy gond ha valaki fiatalon lesz anya? (19 éves vagyok és most várom az első babámat, de egyáltalán nem bántam meg)

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Én 24 vagyok és még csak most érzem azt igazán, hogy kinyílik számomra a világ és tele vagyok tervekkel-egyelőre gyerek nélkülikkel. Végzős vagyok az egyetemen, világot akarok látni, stabil munkát találni, tapasztalni, tapasztalni... én nem vagyok egyelőre kész arra, hogy ilyen változást éljek meg mint egy gyerek születése, nevelése. nem vagyunk egyformák, ha te nem érzed bajnak, hogy ilyen fiatalon gyereket vállaltál, akkor nem is az.
2010. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Tök jóóó!!! :D Bocsi a lelkesedésért csak olyan kevesen merik bevállalni fiatalon a picit. Mert azért ez nem kis felelősség és sokmindennek passzolnia kell. Hány hetes vagy?:)

22 éves 22+4 hetes

2010. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Leszögezném, hogy semmi bajom nincs veled, én is fiatal anya vagyok DE egyrészt mivel még nem is szültél, nem sok értelme van egy olyan kijelentésnek, hogy nem bántad meg. Másrészt az embereknek igen kis százaléka vallja be, hogy megbánta, hogy gyereket szült, és még akik be is ismerik, azok sem írnák le egy olyan oldalon, ahol köztudottan a fejét vennék ezért.


Na de a lényeg: semmi gond azzal, ha valaki fiatalon lesz anya, felétéve, hogy tudatában van annak, hogy ezek után valamennyire mindenképpen változni fog az élete. Én nem azt mondom, hogy mindenről le kell mondani, de el kell fogadni (a későbbiekben is), hogy neki már nem lesz olyan gondtalan élete, mint a kortársainak. Viszont szerintem pont az ilyen helyzetben nagyon fontos az érett gondolkodás, nem csak a baba miatt, de az anyukának saját maga miatt is, mert meg KELL találni az egészséges egyensúlyt. Nagyon precízen kell egyensúlyozni ahhoz, hogy valaki jó anya legyen fiatalon is, de eközben saját magából se csináljon mártírt. Az, hogy ez mennyire volt sikeres, nem egy nap, és nem is egy hónap alatt fog kiderülni, sokszor évek, sőt, évtizedek telnek el, mire az ember biztosan láthatja, hogy anyaként és önálló személyként is helyt tudott-e állni megfelelően.

Ja, és amúgy én is 19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem.

2010. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Én ennyi idősen még alkalmatlan lettem volna, így még 10 évet vártam, de ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen későn érő típus :)
2010. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem terveztük előre csak összejött,de ha már így alakult nem tudnék most már máshogyan cselekedni! A szüleim és a párom is támogat akkor nagy gond csak nem lehet ugye?? Persze félek az anyaságtól h valamit "elrontok" vagy nem úgy teszek ahogy kellene, de ugye bele lehet rázódni??
2010. máj. 13. 14:16
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a véleményt!!

És 25 hetes vagyok!

2010. máj. 13. 14:18
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Szia!Egyáltalán nem gond!Sőt!Gratulálok!Én 17 évesen szültem az első babám és egyáltalán nem bántam meg!Férjemmel azóta is együtt vaygunk és június végére várjuk a kistesót!:):)Megvan mindenünk,remek anyagi hátterünk!Semmiből se maradtam ki csak azért,mert fiatalon szültem!Imádok anya lenni!Majd meglátod milyen csodálatos érzés anyának lenni!Mégegyszer gratulálok és sok boldogságot a picihez!24 éves és 33 hetes kismama
2010. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én mindig attól paráztam mikor mentem a vizsgálatokra, hogy lenéznek milyen fiatal vagyok. Nem bántam meg, hogy fiatalon vállaltam babát, legalább nem leszek 50éves mire érettségizik. 22évesen szültem, és most is itt fekszik a 3hónapos kisfiam mellettem. Imádom!!! Sok sikert, és kitartást!
2010. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
szerintem gond,19 évesen még nemez a dolgod.mindennek megvan az ideje.megtapasztaltad milyen a világ? az önálló élet? az önellátás? egy jó munka? élvezni a jó munka gyümölcsét és utazgatni? persze most sokan mondják, hogy majd gyerek után ráérsz dolgozni, de sajnos addigra már idősebb leszel, tapasztalatok nélkül ráadásul gyerekkel. nehezen fognak alkalmazni.
2010. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Mindennek megvan az előnye és a hátránya is. Kinek mi jött be az életben, van aki fiatalon is nagyon boldog és teljes életet él egy gyerekkel, de az ellenkezője is igaz. Ami nagyon sokat segít az a háttér, mert támogatás nélkül, egyedül ilyen fiatalon nem lehet a gödörből kilábalni, mert most már csak levelezőn mehet a tanulás és ahhoz bizony pénz kell, mellette pedig dolgozni valamit, mert a gyereket el is kell tartani. Egyébként ha becsúszott az már nem választás kérdése, és már kár ezen gondolkodnod, mostmár az adódó helyzetet kell megoldani, ami reméljük jól megy majd.


30 hetes km

2010. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!