Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rossz anya leszek? 22...

Tényleg rossz anya leszek? 22 hetes első babás kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én kisfiút szerettem volna, de kislány lesz. Semmi pénzért nem cserélném el, ne értsétek félre, imádom már most. De olyan lelkiismeret furdalásom van. Egyszerűen nem tudom magam lányos anyukaként elképzelni. Ezt elmondtam a férjemnek és szerinte: "milyen anya vagy te? ". Pedig kinek mondtam volna el, ha nem neki? Imádom a Kicsinket, a kis képét (uh) tegnap szépen bekereteztem és kiraktam : ) Biztos ha megszületik jobban beleélem majd magam. Más is volt így?
2009. szept. 24. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, én pont így voltam. Amikor kiderült, hogy lány lesz, szinte sokkot kaptam. Persze próbáltam leplezni a csalódottságomat. És amíg meg nem született, addig még reménykedtem, hogy hátha mégis...Vettem is egy pár fiús cuccot, minden eshetőségre felkészülve. De aztán megszoktam és persze imádtam, meg imádom most is. A fényképeken is látszik, hogy ahogy nőtt a baba, egyre lányosabb ruhákat, játékokat kapott. és mostmár imádom, hogy csaj. Főleg így, hogy januárra várom a kisőcsit.

Eleinte emiatt is rosszul éreztem magam, hogy most végre teljesül az álmom és fiam lesz. És emiatt nem-e fogom háttérbe szorítani a lányt. DE már tudom, hogy nem így lesz, mert mindketőt önmagáért fogom szeretni.

Szóval, ne aggódj, idő kell míg feldolgozod, hogy nem úgy sikerült, ahogy elképzelted. Én legalábbis már kislány korom óta úgy képzeltem, hogy lesz egy bátyus és egy hugi. Hát ez most fordítva jött össze, de nem baj!

2009. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dehogy leszel rossz anyuka!Csak beleélted magad egy kisfiúba,de ne aggódj,majd másodszorra fiad születik,ha nem akkor majd a következő!

Nekem a 2.babára mondták,hogy kisfiú lesz/az első lány/és mikor megszületett,akkor derült ki,hogy kislány ő is!Hát egy világ omlott össze bennem és gondolatban szegénykémet visszaküldtem oda,ahonnan jött!Rendesen elláttam,de mintha megérezte volna,hogy én fiút vártam,nagyon hisztis és sirós kisbaba volt.Most nagyon közel állunk egymáshoz és mindenben számithatok a kisebbik lányomra!Utána még született 2 fiam és most nagyon boldog vagyok!:)))Te legalább már most felkészülhetsz a kislányod születésére és azt mondom,hogy mindegy,hogy mi csak egészséges legyen!:)))

További boldog babavárást!:)))

2009. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak most érzed, aztán ahogy telik az idő, nézegeted a kislányos rucikat, dolgokat, már el sem fogod tudni képezelni, hogy ne kislányod legyen. Főleg, ha majd a kezedben tartod. Ettől nem leszel rossz anya!


De gondolom, hogy mit érzel, mert én is érzek, vagy fogok érezni hasonlót. Mi az első babónkat várjuk, és világ életemben úgy szerettem volna két gyerkőcöt, hogy az első fiú, a második lány, hogy a bátyó-hugi viszony meglegyen. De kislányt mindenképpen szeretnék. Ezért most közhely, de most tényleg mindegy, csak egészséges legyen. Kisfiunk lesz. Ami a fenti okokból is nagyon jó, de attól félek, ha a következő is fiú lesz, akkor én is így fogok érezni, mint te. Már mondtam a páromnak: nem baj, akkor annyi gyerkőcünk lesz, amíg egy kislány nem lesz köztük :o) Persze mindegyiket nagyon fogom szeretni. Sőt, lehet, hogy ha megszületik a kisfiunk, nem is szeretnék majd mást, csak hogy a köv. is kisfiú legyen :o) Ki tudja?


Lehet, hogy még nem tudod magad elképzelni lányos anyukaként, de akkor is ugyanúgy fog jönni minden magától, mintha fiús anyuka lennél!


Boldog Babavárást!

30 h km

2009. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Én pont fordítva vagyok:)Kislányt szerettem volna (az elso is az) és fiunk lesz. Annyira éreztem, de mikor a 4D-n be is bizonyosodott...kisírtam magam és kész:) Persze, hogy imádni fogjuk oket, nincs ebben semmi kulonos, ha így gondolkodsz. Sok minden megfordul ilyenkor a fejunkben és mindenkinek vannak elképzelései, fiú, lány, kék szemu, kis géniusz, szótfogadó vagy orok lázadó...aztán vagy be jon vagy nem. :) és ha már most imádod minden egyes rúgását, mocorgását, akkor nem lesz semmi gond.

Szintén 22 hetes kismama

2009. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Az első válaszoló nagyon rátapintott. Olyan érzés is kavarog bennem, hogy ha a második kisfiú lesz (persze ez még odébb van), akkor nem-e fog háttérbe szorulni a kislányom. De addigra már saját személyisége/arca lesz és nyilván imádni fogom.
2009. szept. 24. 11:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Biuztos nem vagy egyedül így ezzel.Mire megszületik nem fog érdekelni, hogy fiú vagy lány, csak azt fogod várni, hogy veled legyen.

A férjed beszólása azért elég durva, de ne hagyd, hogy bizonyítási kényszered legyen miatta. Úgy értem ne érezz kényszert, hogy bizonyítsd:"márpedig én örülök a lánynak is!"

Meglátod, szépen kialakul benned minden.

Amúgy meg gondolj arra, hogy milyen jó lesz, hogy a lányoddal mindent meg tudsz majd beszélni, jobban meg fogod érteni őt, mint egy fiút és igazán jó barátnők lehettek majd később.

Most a lényeg, hogy szeretettel várod őt, a többi meg úgyis alakul. :)

Sok boldogságot.

2009. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam fordítva van. Megkérdeztük 22 hetes uh-on, hogy esetleg mit látni a lába között, nem látta a kukit, csak annyit mondott, mintha zacskót látna. Férjem mondta, mikor kijöttünk az uh-ról: láttad volna az arcodat! a döbbenet ült ki rá. Azóta mondom mindig a babónak, hogy kisfiam... de szerintem még nem dolgoztam fel teljesen, bár még nem is 100%. majd megyünk 4d-re, ott megmondják pontosan.


Mondjuk az elejétől mondom, hogy fiú lesz.


25 hetes kismami

2009. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

nálunk fordítva volt.én világ életemben kislányt szerettem volna,és a 19.heti UHig Liliztem is,akkor viszont kiderült,hogy apa álma válik valóra,kisfiút várok.Onnantól nem számított már hogy én mit is szerettem volna...egyszerűen imádtam.kicsit csalódott voltam,hogy nem vehetek habos babos kis dolgokat,de így van egy nagyon vagány 11 hónapos fiam.

és most újra babát várok,most én akartam jobban,hátha beválik,és lány lesz.Bár most meg el sem tudnám képzelni,hogy lányt várjak :-) na igazodjon ki rajtunk anyákon az ember :-)

mellesleg nekem is megfordult,a fejemben,ha lányom lesz,lehet hogy jobban szeretem őt-de az ellenkezőjéről a fiam már most gondoskodik,annyira szeretetéhes,és imád puszil,bújik....

2009. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva vagyok! Kislányt szerettem volna, de kistökösünk lesz! Én inkább lányos anyukaként tudom elképzelni magam, de vmiért így kellett lennie!

Amikor megtudtam, hogy fiú lesz, egyből az jutott eszembe, hogy nem tudok Hello Kitty-s rucikat, kiegészítőket venni neki! De aztán rájöttem, hogy azért mert fiú, őt is jól fellehet öltöztetni! Hello Kitty nem lesz, de már van Vukos zoknik, macis sapi fülekkel! :)

2009. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem biztos, hogy fiú-e vagy lány, de úgy néz ki, hogy kislányunk lesz, bár először azt mondták kisfiú. Én inkább fiús mami jelölt vagyok, de a férjem kislányt vár. Őszintén én is csalódott voltam, hogy úgy néz ki nem fiam lesz, de ettől nem szeretem kevésbé azt a csöppöt, aki bennem lakik. És ettől függetlenül milyen anya leszek? Biztos nem fogok vele kevésbé jól vagy kevésbé szeretetteljesen bánni, mint egy kisfiúval, sőt, ott az előnye, hogy mint nő, könnyebben , gyakorlatiasabban ellátok/ellátunk egy lányt.

...de azért még mindig remélem, hátha meglátják a kukit legközelebb...

Ne aggódj! Ugyanúgy a te gyermeked, ugyanúgy fogod (szerintem)szeretni! És a férjednek a válasz: Jó anya leszel!

Boldog babavárást!

27 hetes km

2009. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!