Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet hajat festeni...

Mikortól lehet hajat festeni terhesen?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok azonban másfél héttel ezelőtt festettem a hajam.Persze előtte megkérdeztem a védőnőt de ő azt mondta hogy szabad, erre a neten azt olvasom hogy az első trimesztert meg kell várni.Akkor most baj csináltam?

2017. ápr. 13. 08:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
szerintem amikor kiírtam hogy az utolsó 3 válaszolónak köszönöm abban te is benne vagy.
2017. ápr. 13. 09:21
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Minden hónapban festettem a hajam, soha senki egy szóval nem mondta hogy nem kellene
2017. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Egy alkalomtól nem lesz baj, gondolj bele, akkor minden fodrásznak beteg lenne a babája.

Viszont ha tudsz akkor ezentúl használj ammóniamentest és jól szellőző helységben fess hajat.

2017. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Fodrászként végig dolgoztam, egészségesek a gyerekeim. Sőt anno a főnöknőm is egészséges gyerekeket szült, pedig akkor még sokkal erősebb szerekkel dolgoztak, úgyhogy nyugi, semmi baja nem lesz a picinek.
2017. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én csak a szagundor miatt kerültem. Jól szellőző helyiségben szabad hajat festeni. Felszívódni seben keresztül tud leginkább, ideális esetben azért a fejen nincsenek sebek, ha mégis arról tud az ember. A belélegzés miatt meg nyilván a jól szellőző hely fontos.
2017. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Négy gyerekem van, mind a négy terhesség alatt festettem a hajam.

Mind a négy normális, egészséges. A két nagyobb gimnazista. Jó tanulók.

Ez legyen a legnagyobb környezeti ártalom, ami ér a terhesség alatt.

Ne aggódj felesleges dolgokon!

2017. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja nem lesz a babádnak. A fodrászom végig dolgozott kismamaként, a szülés napjáig. Egészséges gyerekei vannak.
2017. ápr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj,nem.lesz semmi baja.én is festettem terhesség előtt,alatt,után.a lényeg hogy igyekezz ammonia mentest választani .

Üdv.:Egy gyönyörű,egészséges kislány festett hajú anyukája ☺

2017. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
Hú azt az észlényt aki ezt írta. Az ammónia nem idegméreg, jézusom. Szúrós a szaga és nyilván nem hegyi levegő, de semmi köze az idegmérgekhez, azért az nem szarin gáz bakker. Az, hogy belélegzi minimál mennyiségben semmit nem árt, nem a tüdeje van összefüggésben a méhlepénnyel, hanem a keringése, oda pedig ilyen úton nem kerül be egy paraszthajszálnyi sem, ahhoz akut mérgezés kellne. Bőrön át sem szívódik fel akkora mennyiség, hogy ártson. Ez egy hajfesték jónapot, nem biológiai fegyver. Nyilván ha az ember megteheti és úgy alakul, akkor mellőzi a legtöbb kemikáliát az első trimeszterben, de ez is inkább afféle általános óvatosság, jobb félni, mint megijedni alapon. Nyilvánvalóan nem lesz a babának semmiféle maradandó károsodása azért mert a mama hajat festett egyszer 8 hetes korában. Nem kellene szegény várandós kismamát riogatni. Azt simán el tudom képzelni, hogy van, akinek a nőgyógyásza nem javasolja óvatosságból, de hogy az orvosin igen kemény biológiát, biokémiát és miegyebeket tanuló diplomás ember olyat nem mond, hogy az ammónia idegméreg, az hótziher.
2017. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy attól, hogy valaki kismama, még csinosnak kell lennie. Az ő álláspontja szerint szabad hajat festeni az első trimeszterben is, de lehetőleg jól szellőző helyen. Én ugyan ammóniamentes festékkel, melíroztattam a hajam, viszont a fodráészom végigdolgozta a terhességet.
2017. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!