Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sokat vitatott kérdés:...

A sokat vitatott kérdés: Akkor most szabad terhesen hajat festeni vagy nem?

Figyelt kérdés
2016. máj. 13. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

szabad ...

a terhesség nem betegség

ugyan úgy kell élni enni dolgozni mint nem terhesen ...

sőt mondok durvábbat - még géllakkot is feltehet meg műkörmöt akár a lábadra is

sőt a szex sem tilos

szaladhatsz biciklizhet vezethetsz autót motort robogót

basszus és dolgozni is simán lehet a szülésig

kapálhatsz is vethetsz


BÁRMIT !!! ami jól esik ...


sima élettani folyamat semmi nem indokolja h extra hülyeséget találj ki magadnak vagy tiltó listát kreálj


de ha neked úgy jobb akkor vonjál el magadtól mindent

2016. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

ja még egy

inkább TE ne tedd még olyan színű lesz a haja a gyereknek

szarul állna neki az pink ombre

:-DDD

2016. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Én festettem mindkét terhességem alatt, az orvos és a védőnő sem mondta, hogy nem szabad, de a neten (NORMÁLIS helyen!) sem olvastam ilyet. Nem lett semmi baja a gyerekeimnek.

Ha meg betartaná valaki mindazt, amit írogatnak meg mondanak, hogy mit nem szabad csinálni,mit nem szabad enni- inni, akkor 9 napig egy steril szobában lenne és lehet éhen is halna.

2016. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Szabad, de azért tedd meg magadért is, hogy ezúttal a jobb minőségű, kicsit drágább festéket választod.

Egyrészt kevesebb benne a káros anyag, ami a fejbőr kitágult pórusain keresztül jobban beszivároghat, másrészt meg a haj ilyenkor szárazabb, és nem az a cél, hogy elégesd.

Az sem ritka, hogy ilyenkor a régen használt, bevált festék is megmakacsolja magát, és sötétebb/világosabb a végeredmény. Nincs kizárva, hogy az otthoni próbálkozást feladod, és keresel egy fodrászt.

Én legalább is így jártam, a terhesség alatt melíroztattam inkább a hajam, így a színe is egyenletesebbnek tűnt, és nem is érintkezik annyit a fejbőrrel. Ugyanis a jól bevált festék egy-két árnyalattal világosabb színt adott a hajtöveken, mint a végén, azt hittem gutaütést kapok, mikor megláttam. :)


De nem muszáj 10 centis lenövéssel mászkálni, sőt nagyon jó, kímélő hajszínezőket is lehet kapni.



A hormonális változások kicsit úgy hatnak a hajra, mint amikor megvan, és azt ugye tudjuk, hogy ilyenkor a festés és a dauer sem azt az eredményt adja, mint egyébként.

2016. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Szabad

Szőkiteni nem szabad Az oxi nagyon karos

En festettem mind a három terhességem alatt sötét Barnaval 9 hónap alatt kb 2X semmi gond nem lett belőle

2016. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Szabad de még fontosabb a szellőztetés mellette.
2016. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Mindent szabad, hiszen szabad lény vagy. Kérdés hogy annyira fontos-e az a hajfestés hogy kockáztasd a gyereked egészségét ha csak kis esély is van rá hogy káros. A dohányzáson is ment a vita sokáig mire teljesen elfogadott lett hogy káros.
2016. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
én nem festettem pont ezért....mert a hajfesték "gőze" mérgező lehet....na most .....jelenleg réz vörös vagyok, és még szeretnék maradni egy darabig és szeretnénk 2. babát. Én úgy néztem ami ammónia mentes, az jó, de javítsatok ki.
2016. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Cigarettát, hajfestéket nem keverném össze a mozgással vagy a kerékpározással. Cigaretta sem káros főleg a mentolos gondolták sokan, aztán mikor tele lettek az onkológiai osztályok hirtelen 1-2 ember másképpen gondolta, de már későn. Ahogyan előttem szóló is mondja tényleg megéri a gyermeked veszélyeztetetése ilyen méreggel? Komoly vegyszert raksz magadra és szívódik be a szervezetbe nem egy eper lekvár az. Mindenki úgy csinálja ahogy csak akarja, de érdemes megnézni mennyi sérült gyermek születik, mert elhitték a reklámokat stb.
2016. máj. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
74%

Szabad.

Nem is hozzák összefüggésbe a kettőt, ez csak amolyan városi legenda...

2016. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!